Fűtéshez értők, adnátok tanácsot?
Új házunk vegyes, vastag falazatú.A szobákba lecseréltük az ablakokat, új fa nyílászárókra, központi fűtésünk van kondenzációs kazánnal (megfelelő teljesítménnyel elvileg, szerelő mondta). Hiába fűtünk, még se melegszik fel a szoba. Fázom ide bent. Most kiderült pár napja, hogy az ablaknál még nem volt leszigetelve jól valami, azt a férjem kora du javította. Felvettem a fűtést 4 órakkor 20ról 22 fokra, de még mindig csak 18 fok körül van idebent, pedig folyamatosan megy a gáz, pörög a gázóra. Mi lehet gond?
Ennyi idő kéne mire felfűtűnk egy szobát? Viszonylag nagy szoba, de folyamatosan hideget érzek. A lányom szobája kisebb, de ott is hűvösebb van, hiába fűtünk fixen 20-on vagy magasabban. Most a szigetelés talán segít, de el vagyok keseredve...A bejárati ajtónk az egyetlen gyenge pont a házban, azt tavasszal azonnal cseréljük, ott tudom hogy szökik a meleg, de a szobákban lehet ettől függöen fixen csak 18 fok? vagy ezért nem tud az egész ház felmelegedni? Van egy vendégszobánk, ott jó egyedül a klíma, ott van a termosztát általában, az gyorsabban felfűtődik, épp ezért kihoztuk egy hűvösebb helyiségbe, most is 4 órahosszája egyfolytában megy a gáz, de fázom :( Mi lehet a gond?
Bocsánat ha zagyvaság kicsit, de rengeteg pénzt beleőltünk, és nemtudom miért nem működik jól a rendszer, arról nem is beszélve hogy kidobott pénznek érzem a gázszámlát, aminek kevesebbnek kéne lennie, de így nem lesz az...Lehet 25 fokon kéne felfűteni több napig a lakást, hogy átmelegedjenek a falak?
Azt azért nem mondanám, hogy friss a kondenzációs kazán technológiája, ugyanis ma Magyarországon úgy tudom új telepítés esetén már nem is engedélyeznek sima turbós kazánt, csakis kondenzációst :) Szóval ha a szerelő ezt nem tudja... akkor inkább menjen el polgármesternek :)
Az, hogy elvesztené a lényegét... hát részben. Hol van az leírva, hogy a kondenzációs kazán soha, de soha nem léphet ki abból a tartományból? Amit veszít az a kondezációs és egy turbós kazán közötti hatásfok különbségen (beleolvastam egy szakmai oldalon - nekem lángmodulációs van azért nem tudom fejből - azt írják 9%), de azt is csak akkor amikor ilyen hideg van mint most, ami azért látva az elmúlt évek teleit a fűtési szezon legfeljebb 10% -a.
Mondjuk egy évet nézve ez az éves gázszámla 9% -ának a 10% -a, összeszorozva ez azt jelenti, hogy az éves gázszámla szorozva 0.009 -el. Ez egy évben ha mondjuk 300.000 Ft a gázszámlája jelent összesen 2.700 Ft -ot amit elveszít évente azzal, hogy hideg időben kiesik a gazdaságosabb tartományból. Nagy kaland.
Ennek a 2.700 Ft megnyerésének az érdekében lehet én se kértem volna másfélszer annyi felületű radiátort, csak hogy soha ne kelljen a víz hőfokon emelni. Lehet nem is volt rá keret, de az is lehet más miatt így csinálták meg.
Az meg hogy a kazán folyamatosan pörgeti a gázórát olyan dolog, hogy mindegyik pörgeti, meg pörgetni is fogja, ez elég aggasztó tud lenni pszihésen, de ez azért nem kapcsol ki soha, mert ilyen alacsony vízhőfokkal nem éri el a hőfokot és nem tud kikapcsolni. Magasabb hőfokkal időnként leállna.
Aztán az is lehet tényleg kevés a radiátor, de első körben nem ezzel kezdeném a megoldást.
"Ne vicceljetek már, ez nem garanciális ügy"
Ha én az új fűtésrendszer kialakításánál megállapodok a vállalkozóval, hogy kondenzációs kazán lesz, és úgy tervezze és úgy telepítse a rendszert, hogy nekem csak a termosztáton a hőfokot kelljen beállítanom és az egész telet kondenzációs módban kívánom fűteni, és mindenütt azonos 21 fok hőmérséklet legyen - akkor nekem ezt a megrendelést teljesítse a vállalkozó.
És ha zsebre tette a 7 számjegyű összeget amikor levonult, akkor ha a rendszer nem úgy üzemel, mint amit megrendeltem, nehogy már másik szakembert kelljen hívnom, és külön még valakit meg kelljen fizetnem azért, hogy olyan legyen minden, amit az első vállalkozó felvállalt! És amiért a díjat már tisztességgel kifizettem!
Kicsit előreszaladtatok, mért kellene másik szerelőt hívni? Megkérdezte legalább valaki azt aki ezt összerakta? Én nem fagyoskodnék hetekig, ahogy látom hogy valami nincs rendbe már hívom is a szerelőt, mondjuk nekem fel is veszik a telefont, de szerencsére nem nagyon kell hívogatni. Egyrészt mert jól megcsinálták, másrészt mert végig ott voltam, mindennek ismerem a működését.
Csak mert lehet ekézi itt boldog boldogtalan által az ismeretlen szerelőt a körülmények pontos ismerete nélkül, aztán lehet le vannak tekerve a termoszelepek.
Ja persze, látom már a felhasználónak csak a termosztáthoz szabad nyúlnia. Akkor bocs, tényleg kell szerelő, meg szerintem a legjobb ha mindjárt lebontják az egész házat és újra lesz építve, ki tudja mik derülnek még ki :)
Az se mindegy, hogy amikor a megrendelő kiköti, hogy neki ilyen kazán meg rendszer kell, de összesen X összeg van az egészre. Akkor mi van? Szerelő máshogy nem fér bele a keretbe, csak kompromisszummal.
Lehet jönni itt azzal, hogy én kondenzációs üzemben kívánok működni egész évben, csak ha van egy keret és vagy lesz fűtés, vagy nem lesz semmi akkor gondolom inkább azt választja a megrendelő, hogy legyen inkább fűtés, max kilép a kondenzációs tartományból és elveszteget 2-3.ezer forintot. Cserébe nem fagy meg.
Nem akarok védeni senkit, főleg nem egy ismeretlen szerelőt, de mivel magam is műszaki ember vagyok én annak vagyok a híve, hogy első sorban fel kell tárni a problémát, aztán majd ha az megvan és valóban hibázott valaki akkor verni a tamtamot és nem fordítva.
Elég sok embert láttam már a saját területemen aki rögtön nekiesett a szakembernek, minden féle csalással, átveréssel vádolta, meg hogy ő megy mindenféle hivatalhoz feljelent, bejelent, aztán pofára estek amikor kiderült, hogy csak egy kapcsolót kell átkapcsolni ami pontosan le van írva a használati utasításba... csak hát azt el is kellene olvasni :) Utána nem győztek elnézéseket kérni :)
Gondolod, hogy annyi a baj, hogy a termoszelep hármason áll? Szerintem a kérdező is ért hozzá ennyire, hogy fel kell tekerni, ha hideg van.
Amúgy meg nem pár ezer forintot veszít azzal, hogy nem kondenzációs üzemmódban üzemel a kazán, mert decembertől februárig mehet 60 fokos (vagy több) vízzel. Nem mindegy, hogy a bűvös 100+ (ha tényleg igaz), vagy pedig 85-90 százalékon dolgozik a rendszer.
Megismétlem, hogy ha mindenhova eggyel nagyobb radiátort tesz be, akkor semmi probléma nem lenne, s ez nem került volna több százezer forintba, maximum ötvenbe.
Szerelőnek kell kompromisszumot kötnie, mert nem kapott a kérdezőtől elég pénzt? Nekem nem így tűnt a leírtakból. S ha így is lett volna, akkor miért nem említette meg, hogy nem fog kondenzációs üzemmódban működni?
S ha nem kap a szerelő elég pénzt, akkor megcsinálja inkább rosszul? Akkor mondja azt, hogy így nem vállalom el a munkát. Legalábbis én így gondolom.
Lehet ragozni a dolgot, egyértelmű, hogy itt a szerelő hibázott, nagyobb radiátorokat kellett volna vennie, s most minden szép és jó lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!