Miért tiszta víz minden reggel?
Rendszeres szellőztetés, vagy páramentesítő készülék.
A konyhában és a fürdőszöbában a páraelszívó csak időnként megy gondolom, főzés közben fürdés után.
Ezek nem szüntetik meg a szobákban keletkező párát.
Egy jó páramentesítő készülék figyeli a szoba páratartalmát és ki bekapcsol amikor jónak látja.
Hiába a páraelszívó, ha nincs meg az ellenoldal. Valahol be kell jönni a kinti páraszegény levegőnek. Ha légmentesen zár a bejárati ajtó, meg az ablakok is, akkor az elszívó nem tudja kitolnina levegőt.
Ilyen 0 szellőzésnél tuti fáj a fejetek meg egész nap ki vagytok ütve az éjszakai oxigénhiánytól
Az nem páraelszívó hanem símán központi légelszívó szellőztető rendszer .
Ha a konyha ablakodon van felül egy csík szellőző mivel ez kötelező szinte minden házban az új müanyag ablakokon akkor elvileg megoldott a légutánpótlás vagyis megvalósul a szellőzés .
Kérdés hogy ki működteti a szellőzőt mer pl panelban automatikus időnként ahogy beprogramozzák de új lakásban lehet csak akkor megy ha tusolsz vagy szarsz vagy főzöl mert mondjuk felkapcsolod a villanyt és ez kapcsolja be.
De ettől még a szobák páramentesítése nem oldódik meg hiszen ott nincsenek szellőzők és mondjuk beteregettél akár 90% os pára is lehet ,nálam ahol se virág se teregetés csak számítógép mégis van hogy 70%a pára reggelre és persze télen nekem is patakokban folyik a vízesés az ablakokról ráadásul alatta van az összes elosztó így egyenesen bele a 220 ba.
Egy lehetőség hogy felcsavarod a radiátort ,egyébként ezért vannak a radiátorok az ablak alá helyezve csak akkor meg olyan meleg lesz hogy fölösleges pénzkidobás.
A legolcsóbb megoldás egy hosszú rongy a párkányra azt arra fojjon a víz ennyi én így oldtottam meg.
Vagy a másik megoldás a páramentesítő gép ,ez sem szív el levegőt csak megforgatja és kicsapatja egy tálba.
Vagy a másik lehetőség bekapcsolod a klímán a szárítás funkciót ,az is saját magába csapatja le jéggé aztán felolvasztja és a csövön kifolyik az utcára, hőt nem von el a lakásból.
Ha mondjuk rongyot teszel a párkányra, lehet hogy felszívja a vizet, de attól még alatta penészedhet, másrészt nem valami egészséges egy baromi párás szoba.
Amióta beköltöztünk a lakásunkba, ugyanezzel a problémával küzdünk, ahogy az összes szomszédom is. Van aki résszellőzőt épített be az ablakokba, az segíthet. Ha nem akarsz erre tízezreket költeni, akkor van egy jó tippem; mi is ezt alkalmazzuk: Van az új ablakoknak egy résszellőző funkciója, a nyíló és bukó állás közé fordítsd "félútra" a kilicset (kb. 45 fokban), így az ablak kibillen kicsit, nem fog tőle kihűlni a szoba, nem lesz több a fűtés, de valamennyi párát kienged. Én pölö ha teregetek, mindig így hagyom pár órára. Itt lentebb le is írják: [link]
Ez plusz a sok szellőztetés (naponta min. 3x legalább 5 perc) segít megoldani a problémát, nekem legalábbis minimálisra csökkent a párásodás és penészedés. Ha nem segít a rengeteg szellőztetés, akkor végső esetben párátlanító gép, az garantált megoldás. De az esetek többségében az elégséges mennyiségű szellőztetés elegendő szokott lenni.
Kicsit nehéz megoldani a szellőztetést úgy, hogy reggel elmész otthonról és este 7nél előbb nem érsz haza... :/ Így a 3x 5 perc napközbeni szellőztetés esélytelen. Köszönöm a tippeket, hasznosakat írtatok.
Egyébként olyan az elszívó( wc és fürdő), hogy villanykapcsolóval egyszerre lép működésbe.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!