Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon nagy lesz a változás?...

Nagyon nagy lesz a változás? (Bőven lent. )

Figyelt kérdés

Május végén fogunk elköltözni innen, Bp VII. kerületéből egy Pilisjászfalu nevű faluba. A szüleim már öt éve nézegettek ingatlanokat. És most..Végre minden egyenesben, elköltözünk. Én is mindig költözni akartam, nem szeretem a belváros zaját, szagát. Egy gyönyörű szép, nagy házba költözünk, 2000 m2-es kerttel. A ház 450 m2 négy darab fürdővel és kilenc szobával. A kertbe őzikék járnak, a tulajdonos odaszoktatta őket. A lakás árából, 52 millió forintból veszik meg a szüleim. Pár hónappal ezelött még nagyon izgatott voltam, de ahogy egyre közeledik a költözés ideje, egyre jobban gondolok a változásokra. Hogy nem lesz a sarkon élelmiszerbolt, ahol bármikor tudunk venni nasit.. Meg ugye a ruhaboltok, éttermek, szórakozóhelyek. Ezek fognak hiányozni, és egyre többet gondolok ezekre a dolgokra. Elviselhető lesz a változás?


16/L


2010. ápr. 25. 12:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

nyugi,hamarabb eltelik,mint gondolnád...

énis alig vártam,hogy jöhessek már el,álljak saját lábra,kis lakás,amiben azt csinálok amit akarok...

most meg ittvagyok a kis lakásban,és azon gondolkodom hogy mégis kellene időt szakitani hazaugrani pár órára,mert rendelt kajától már rosszul vagyok,meg a gondolattol is hogy takaritani kellene:D (eleinte volt csak jó ez:D)

2010. ápr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

úh..én mindig ilyen életet akartam..:D:D

menj haza, kajálj ott, és majd ha hazajöttél kitakarítassz. :D:D

2010. ápr. 25. 13:58
 13/21 anonim ***** válasza:

én is hasonló szituban voltam még anno. Szekszárdról költöztünk falura, és ugyanebben az időben új suliba is kerültem. Az első pár évben gyűlöltem a dolgot, de én jóval fiatalabb voltam mint te. Ha jól számolom 11-12 éves lehettem. Később javult azért a helyzet, csak új barátokat kellett találjak.

Mondjuk nálunk jóval szolidabb volt a változás. 1,5 szobás lakásból költöztünk 3 szobás családi házba,ami tetőtérbeépítéssel bővíthető.

Nekem mai napig hiányzik a pörgés, a város zaja, hogy gyalog fél órán belül bárhova el tudjak jutni, hogy ne legyen buszhoz kötve => időhöz is...

Szóval inkább az ilyesmik hiányoznak, mint sem a boltok.

25F

2010. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

menj haza kajálj ott,aztán vissza...


jah persze...hazaút vasárnap révén 3 óra,vissza detto...vagyis vissza már nem is tudnék jönni,3kor eljön az utolsó busz,kocsi meg épp lerobbanva otthon...

és csak 60km...de falu...marad a meki,ez ittvan a lakás mellett 100 méterre:d

2010. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
az őzikékért irigyellek egyedül,nagyimékhoz voltak beszoktatva régen,imádnivalóak
2010. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Megnyugtató, hogy mással is történt már hasonló.

Köszi, hogy leírtad ! :)

2010. ápr. 25. 14:13
 17/21 A kérdező kommentje:

ez 14:07-esnek :D


Én a mekitől rosszul vagyok. :S

2010. ápr. 25. 14:15
 18/21 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon aranyosak! A tulajdonos megkért minket, hogy gondozzuk tovább őket. Mesélte, hogy egyszer már besétált a teraszról a konyhába és körbenézett az egyik. Édik.:)
2010. ápr. 25. 14:16
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem anyni is kikészőt volt, hogy egy megyei jogú várostol 7-8 km-re, és egyik forgalmas útvonalon lévő településről elököltüöztünk, másik irányba, (10km) nem forgalmas helyen lévő faluba.

Egyszerűen ki vagyok tőle most, 8 v után is, hogy jóval kevesebb busz megy, hogy nem 10 perc mig a városba érek, és hogy nem csinálhatom azt, hogy lemegyek a buszmegállóba és madj jön busz, de a régiig meg haz is gyalogolnék, még belvárosból is, de kertváros végállomásátol, 3 km-t mindenképp.


De ide???



Meg elvesznek fokozatosan minden buszt, kevesebb van, mint ami volt, meg slétáni kell rá 10-12 percet, de azokból is egyre kevesebb van.


Régi helyen meg 3 perc séta.


Ja meg innen, mivel megáll több helyen 15-20 perc mig beér a busz....

DE még én si itt tanulok...és hiába tanultam nagyvárosban 1-2 évet, albérletben, ott jó volt, de ha hétvégén hazajöttem, az is kiborított, hogy nem fodulhatok csak úgy meg, hogy bemegyek egy busszal és fél órával később hazajövök...


hogy nem érek el gyorsan bármit, nasit, amit akarok, ha épp megkívánom...vagy mehetek egykört a városban...


gimiben pedig mondjuk véget ért óra 14:30 kor, nekem 40 kor ment buszom és nem minidg értem el...és utána meg négykor...és várhattam rá aulában ülve, ovlasva tanulva egy órát...nagyon vágyom el innen

2010. ápr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

kellemetlen lehet. :S

Pilisjászfaluban vonat megy be Pestre, negyven perc.

Esztergom meg olyan húsz..

2010. ápr. 25. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!