Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? (nyári meleg)

Kinek van igaza? (nyári meleg)

Figyelt kérdés

A tetőtérben ilyenkor nagyon meleg van. Álmennyezet van, semmi hőszigetelés a plafonon, a gerendák is látszanak, szóval ha nem a gerendákra lépnénk beszakadna a padlás. Nincsenek külön szigetelve a ház falai sem.

Szóval a párom ilyenkor mindent becsuk, lehúzza a redőnyt mert szerinte az segít. De én úgy érzem, ha becsukjuk az ablakokat és nem jár a levegő, hogy sokkal melegebb van, mintha mozogna a levegő.

Szerintetek létezik az, hogy ettől még ugyanúgy felmelegszik az emelet, vagy én képzelem be, hogy melegebb van zárt ablakoknál?



2016. jún. 24. 13:45
 1/9 anonim ***** válasza:

veszel egy-két hőmérőt

ha kint van melegebb, akkor be kell csukni, ha bent ki kell nyitni.

durván 9 és 20óra között jobb, ha zárva van.

2016. jún. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát tökre nem ezt kérdeztem, de köszi a választ :D
2016. jún. 24. 14:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is tetőtérben lakom, szóval ismerős a probléma (vastag betoncserép, szívja a meleget, kevés szigetelés stb.)

Én bizony nem bírnám ki ha be lenne csukva minden.

Nem tudom hogy hőmérsékleti értékben van-e különbség.

De az biztos hogy a hőérzet sokkal jobb, azaz sokkal jobban elviselhető ha jár a levegő.

Azt már tapasztaltam, hogy azokat az ajtókat, ablakokat nem érdemes kinyitni, amelyik oldalt éppen tűzi a nap, mert tényleg csak a forró levegő dől befelé.

A DNY-i oldalon csak reggel, vagy naplemente után nyitok ki mindent. Az összes egyéb ablak nyitva van egész nap, a tetőablakon egész nyáron rajt van az árnyékoló roló.


Szóval, az sem jó ha becsuksz mindent és leereszted a rolókat, de az sem ha minden nyitva van.


Köztes megoldás viszont jó, rolót leereszteni úgy hogy legyen rés, és az ablakot nyitva tartani, hadd járjon a levegő.

2016. jún. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy dolog a hőmérséklet, másik a dolog a hőérzet.

Hiába van akár 2-3 fokkal is hűvösebb, ha nem jár a levegő, és magas a páratartalom, úgy érzed megfulladsz, és még jobban izzadsz, de már nincs hova, mert tele van a levegő párával...

2016. jún. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Honnan a tökömből kéne tudni, hogy milyen a házatok hőingása?


Így nem lehet megmondani, hogy kinek van igaza.


Ha nyitva van és mozog a levegő, akkor hidegebbnek érzed.

(még akkor is, ha 5 fokkal melegebb van.


első voltam

2016. jún. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez még emberfüggő is, de főleg az számít, hogy mennyi a különbség a kinti és benti levegő között. Valóban jobb a hőérzet, ha jár a levegő s ha túl sokáig be van csukva minden, akkor a pára is más és a levegő minősége is leromolhat, de azért 30 fokban inkább csukott ablakkal ülök 25 fokban, mint hogy nyitott ablak mellett fűtsem fel a szobámat, hogy a következő hetekben garantáltan agyhalott szenvedő legyek ott. No igen, nekem alapvető, hogy 25, hosszú kánikulában, amikor kicsit megszokom, 26 fölé semmi szín alatt ne menjen a szobahőmésrséklet, mert akkor nem tudok a szobában maradni... Déli tetőtéri szoba, szép napos, ha hagyom, csak itt kiváló a szigetelés, főleg a tetőn, ahol a legfontosabb, s a hőtároló tömeg is hatalmas.


DE nálad, kérdező, így is, úgy is pokoli meleg van. Ilyen szituban már esélyes, hogy nyitnám az ablakot én is, már amíg nincs kint 40 Celsiuss... Mert a forró levegő akkor se esik jól, ha szél, tapasztalat. Motoroztam már kánikulában, amikor már a menetszél sem segít.

2016. jún. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az a módszer jött be hogy nem csukok be teljesen mindent, csak behajlítom az ablakokat vagy bukóra teszem és "lyukacsosra" engedem le a redőnyt, így jön be valamennyi levegő de nem melegszik fel úgy a szoba. Tetőablaknál is kipróbálhatod, hogy mondjuk csak résnyire nyitod. Vagy azt is lehet, ha van valami vastag függönyötök, hogy teljesen kitárod az ablakot és ráhúzod a függönyt. Nekem ez is bevált, így sem fulladok meg viszont nem lesz olyan meleg.
2016. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy éjszaka kitárok minden ablakot sarkig, néhányba ventilátorokat is teszek, ha nem mozog kint a levegő, így reggelre jól áthűl a tetőtér viszonylag, napközben bezárom szinte az összeset, olyankor csak a fürdőben van nyitva a tetőablak (ha már tényleg 38-40 fok van, akkor csukom be ott is), mivel az a rész éjszakra néz, így a Nap nem tud betűzni. A szobákban viszont nyomatom a ventilátorokat, természetesen olyankor nem az ablakokban vannak. Persze így is van, 30-31 fok, de még így is jobb, mintha beengedném az 50 fokot, viszont itt még a barna cserép is rájátszik, még ilyenkor szeptemberben is.
2016. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"éjszak". Nagyon okos vagyok, na mindegy. xD
2016. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!