Mennyezet belső hőszigetelését fontolgatjuk, a NYÁRI MELEG ELLEN! Tudom, hogy sokan nem tanácsolják a belső szigetelést, de sajnos számunkra nincs más lehetőség. Ebben a helyzetben milyen megoldást javasoltok?
Panelház legfelső emeletén lakunk (ezért nincs lehetőségünk külső szigetelést alkalmazni), s a tavalyi év dög melege ellen a klíma sem tudott megfelelő megoldást nyújtani.
Napközben iszonyú melegre izzik a fekete kátrányos szigetelésű vasbeton, s este hiába "hűl le" a külső hőmérséklet 30 °C alá, a mennyezet kályhaként ontja a forróságot a lakásba.
Milyen anyaggal, milyen eljárással tudnám a meleg nagy részét kizárni?
Előre is köszi a válaszokat!
Ha már a födém átmelegedett, azon pár cm hőszigeteléssel nehéz segíteni.
Én először is egy vödör diszperziós fehér festékkel felmennék a tetőre, és lefesteném a fekete kátrányt fehérre (B variáns: Hőtükör fólia, fényes részével fölfelé).
Csak ez után gondolkodnék álmennyezeten, aminek az lenne a rétege, hogy kb. 2-3 cm légrést tartanék, és a köztes részt kiszellőztetném.
Kívülről miért nem szigetelheted a lapos tetőt?
Már egy hidegtükrős polifoam is rengeteget segíteni.
A teljes tetőfelújítás igen költséges, mivel nem csak a hőszigetelést, hanem a teljes vízszigetelő rendszert meg kell oldani. Van lehetőség a mennyezet szigetelésére, többféle anyaggal/termékkel is - betartva a technológiát.
- párazáró rendszerrel (speciális formahabosított EPS lemezzel, ebben hőtükörrel)
- párát áteresztő rendszerrel
Mindkét esetben flexibilis ragasztóval, dübellel rögzítünk, erre kerül a hálóba ágyazott glett. A felületet lehet tapétázni festeni. Bővebben olvashat a különböző megoldásokról a www.parafa.net oldalon.
Ezek a rétegek 2-3-4 cm vastagok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!