Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Máshol is nyári meleg van...

Máshol is nyári meleg van házközpontis lakásban?

Figyelt kérdés

Ezen a télen volt olyan is, hogy nem tudtam aludni éjjel..

De minden télen van 25-27 fok.

Ennek vannak amúgy egészségügyi hátrányai? Szerintem nincsenek, mert ennyi erővel Ausztráliában betegek az emberek :D

Maximum, hogy hozzászokunk a meleghez, így könnyebben és gyakrabban fázunk meg, de ez se feltétlen.


2013. febr. 10. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk távfűtés van, és állandóan nagyon meleg.

Egyik radiátor az idén még csak a próbafűtésnél volt kinyitva, egy másik csak félig megy, egy megy teljesen. És naponta többször szellőztetek.

2013. febr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Azért van a radiátor szelep /csap,elzáró/hogy használjuk
2013. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az gagyi nálunk, meg akkor meg túl hideg lesz. Úgy érzem, nem ez a megoldás minden esetben, másrészt nem erre irányult a kérdés!
2013. febr. 10. 17:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi szélső lakásban lakunk és tetőtéri, 21-22 fok van. A "sarkos" szobában, aminek 3 fala is szélső, 2 az oldalsó falak, +1 ami a tető, ott csukott ajtónál 17-18 fok van.

Panel épület, távhős,70nm, mindez havi 40-42.000Ft-ért, szerintem rablás.

2013. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Nem tudom milyen radiátorszelep van nálatok ami gagyi de ami rendesen működik pl egy termosztátos, azzal lehet szabályozni a radiátor hőmérsékletét. Mi is azzal szabályozzuk, különben nem lehetne megmaradni a lakásban. Egyébként meg, ha lentebb tekered a radiátort, a hőmennyiségmérő sem pörög úgy, kevesebbet kell fizetned.
2013. febr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Elvileg gagyi, egy már jött is le :D

Meg félünk, hogy elromlik.

Meg a szabályozás lenne a járható út, teljesen kikapcsolni nem akarom.



Itt is a szélső meg sarki lakásokban 21-22 fok lehet csak, és hozzájuk kell alkalmazkodni.

De technikailag nem lenne kivitelezhető (kazánokkal variálás), vagy új házakat nem építenek véletlenül úgy, hogy teszem azt, mindenhol 23 fok legyen, sarki és belső lakásokban is? Ne 21 és ne 26?

2013. febr. 11. 17:56
 7/9 anonim válasza:
Nem egészen értem. Lehet, hogy régebbi házközpontinál vannak ilyen dolgok. A mi házunk (azt hiszem) 8 éve épült és minden lakásban van hőmennyiségmérő, a radiátorokat úgy szabályozod, hogy neked jó legyen, és a mért mennyiség alapján fizetünk. Biztos megütne a guta, ha azért kellene többet fizetnek, mert nem tudom leszabályozni a fűtést. Ez olyan mint a távfűtéses panel lakások, ott bármi van fix díjat fizetsz. Ez így elég gáz.
2013. febr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Itt is fix a díj.
2013. febr. 15. 16:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Itt Szombathelyen az Oladi-lakótelepi házközponti fűtésű távhős panellakásokban egész télen (decemberben, januárban, februárban) +26°C-+27°C van, kivétel este 8 és este 9 között +28°C-+29°C csukott ablakoknál. A mi lakásunk egy tízemeletes panelházban van, a falak kívülről nincsenek szigetelve, a mi lakásunk északi fekvésű saroklakás. Ennek ellenére a téli időszakban még nyitott ablakoknál is bőven +25°C van. Az emberről egész télen ömlik a verejték a túlfűtés miatt, a radiátorok nem elzárhatóak, nem szabályozhatóak. Egyedi szabályozás hiányában szaharai meleg van egész télen a lakásunkban.

Persze jönnek a drága havonkénti 30ezerFt körüli távhő-számlák. Szerintem egy családi ház egyedi gázfűtése olcsóbban kijönne a téli időszakban.

2013. febr. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!