Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek? Sarki házban...

Mit tehetek? Sarki házban lakunk és előttünk földút van. A szomszédom állandóan lecsapja a sarkot a kocsijával, és ráhajt a fűre. Mit tehetnék oda hogy ne vágja la a kanyart? Kis árkot áshatok vagy tehetek le oszlopokat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 9. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem áshatsz árkot. Elég mélyet, ki is rakhatod olyan kis kövekkel, belülről korlátot, kívülről kőoszlop. Szép is lesz és a vizet is elvezeti =) de szerintem ha raknál pár szeget, hogy kilyukassza (persze többszöri kérés után), elmegy a kedve tőle..
2010. ápr. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Kerítsd be a füves részt kívülről. De nagyobbacska köveket is rakhatsz le, azon majd nem megy át.
2010. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyedül maradok a véleményemmel, de én SZÓLNÉK neki, hogy ne hajtson rá a fűre.
2010. ápr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 omadjoe ***** válasza:
én a sarokra tennék/ ásnék le egy 10cm átméröjü acélcsövet, v. rudat. ugyhogy csak 25 cm logjon ki. sárga-feketére festve. csak 1x fog átmenni utánna már nem... ja mellé ültetnék tujafákat, h. kicsit takarásban legyen a csö. szép is, és a szomszéd egy életre megtanulja, h. hol autozzon. nekem egy 1x4cm profilcsö ami 7cm re logott ki a talajbol, az leamortizálta az auto alját hutövel együtt, egészen a "b" oszlopig. tudtam, h. ott van át is szoktam menni felette, üres autoval lassan. akkor gyorsan mentem teli autoval. autonak, és a pénztárcámnak felejthetetlen élményük volt.
2010. ápr. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
tegyél oda hatalmas terméskő darabokat.. szép, természetes, mutatós.
2010. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Szólni már többször szóltam neki de csak annyit mondott hogy nem tud máshogy bemenni. Az árok ásásra gondoltam csak nem tudom hogy milyen távolságra lehet ásni a kerítésemtől hogy szabályos legyen.

2010. ápr. 10. 06:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdeklődd meg a Polgármesteri Hivatalban,hogy mit tehetsz,mert az már közterület.Az árokkal meg is járhatod.

Én is egy földes,és elég keskeny utcában lakom.A szembe szomszédom az előkert szélén ásott egy 15-20 cm mély árkot.Télen betemette a hó.Jött egymással szemben két kocsi,az egyik belement az árokba,és eltört a kocsi tengelye.A szomszédnak kellett kifizetni a javítást.

2010. ápr. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsóval egyetértek. Meg kell kérdezni az önkormányzatot, hogy nálatok mit szabad. Ha az önkorm. túl szigorú és nem enged pl. árkot vagy oszlopot, stb., akkor is ültethetsz még sövényt vagy simán tuját vagy csak egy szép fát, gondosan, annyira a szélére, hogy a kocsival már ne tudjon a fűre hajtani - ahogy a korábban hozzászólók is írták.

Nálunk pl. a kerítéstől 1 méterre szabad max. bármilyen korlátot, oszlopot, stb. telepíteni, a szomszéd viszont rendszeresen a mi kocsibeállónkon keresztülhajtva parkolt be a saját kapuja elé. Nosza, ültettünk egy szép meggyfát oda (a kocsibeállónk alsó végétől kb.fél méterre), így már nem tud lendületből átgázolni rajtunk :=). Arra kell csak figyelnünk, hogy az úttest felőli oldalon kurtítani kell az alsó ágakat, amíg olyan nagyra nem nő, hogy már nem zavarja azt a néhány arra járó kocsit (mi is murvás kisutcában lakunk).

2010. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó nagy szöget tegyél ki a sarokra majdnem teljesen beásva.
2010. ápr. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!