Gázpalack cserénél ez tényleg?
Az én szüleim szappan habbal szokták ellenőrizni.
2016. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
2/14 A kérdező kommentje:
Igen én is így tudom :) de a gyufát nem merném akkor sem. Azért mégis csak gázpalackról van szó. Nem tudom hogy győzzem meg a férjem hogy ne így csinálja majd.
hát ha nem tartja ott a csőnél perceken át a lángot, akkor nagy baj nem lehet, kivéve, ha nem kicsit szivárog a gáz, de azt meg előbb észrevennéd, minthogy a gyufáért nyúlsz...
Meg ha belegondolsz, max égni fog ha szivárog a gáz, robbanni csak akkor tudna, ha elég nagy mennyiség elegyedne a levegővel nagyjából 9%-os arányban.
2016. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
Nagyon rossz szokás. Nagyanyám sikeresen lángra is kapatta a szivárgó gázt, de szerencsére rögtön eloltotta egy konyharuhával. Szappanhab jó, de akár a szagát is megérezni odahajolva.
2016. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
A szappanhab a legbiztonságosabb megoldás!
Ne kockáztassatok! ez jótanács de tényleg, fogadjátok meg.
2016. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
Mondd meg a kedves férjednek, hogy legközelebb, amikor tankol, gyújtson meg egy gyufát és világítson be a tankba, hadd lám tele van-e már:) Csak szarkazmus. Égő gyufával soha NEM ellenőrizünk gázszivárgást. Két okból: ha nagyon szivárog, akkor robbanásveszélyes, ha pedig csak alig, akkor az égő gyufa nem mutatja ki. Ez utóbbi pedig ismét robbanásveszélyes, csak nem akkor következik be, amikor odatartod a gyufát. Mondd meg a férjednek, hogy üres margarinos dobozba csöppentsen néhány csöpp mosogatószert, majd adjon hozzá kb. fél deci vizet. Egy borotvapamaccsal vagy ecsettel verje fel, jó habosra. Miután a hab már nem folyik, hordja fel a a pamaccsal a a csatlakozás köré és figyelmesen vegye szemügyre. Ha sehol nem lát növekvő buborékot, akkor nincs szivárgás. Ha bármilyen kis növekvő buborék látható, akkor az gázszivárgást jelez, amit orvosolni kell. A gáz nem játék!!!
2016. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
A hab tényleg biztonságosabb, de amíg nagyobb a palackban a nyomás,mint a légköri nyomás, addig nem tud visszaégni.
És teli palackot szoktak cserélni...
2016. febr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
Borzalmasan rossz szokás, nyilván a szappanos víz macerája miatt találták ki egyesek. Hozzáteszem annyira elterjedt rossz szokás, hogy még elméletben hozzáértő emberek is használják! Nálunk régen iskolában az oktató ellenőrizte az acetilén palack szigetelésének tömörségét gyufával... Döbbenet...
Nem szabad! Vagy csinálj szappos vizet, vagy vegyél erre való ellenőrző permetezhető folyadékot. Ha egyiket se akarod akkor még az is jobb (nem jó csak jobb) ha kinyitod és orrod odadugod és egy percig szaglászod közvetlen közelről, de ne gyufázz.
2016. febr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
Mi is így ellenőriztük mindig. Nem veszélyes. Ha belegondolsz, itt nem egy megállíthatatlan gázfolyamról van szó, ha lángra kapna-amit nem fog- egyszerűen elzárja a palackot.
2016. febr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ,tanácsot. Csak biztos akartam lenni benne,hogy néha nekem is lehet "igazam" . Szép napot mindenkinek!
Kapcsolódó kérdések: