Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért van a Celsius (plus 25)...

Miért van a Celsius (plus 25) kazán legfelső ajtaján (víztér kazettáknál) ugyanolyan szabályzó, mint amilyennel a szekunder levegőt állítom?

Figyelt kérdés

Mi történik ha ugyanolyan helyzetbe állítom, mint a szekunder levegőztetőt?

Ha puffert töltök vele, akkor kell rá az automata huzatszabályzó, vagy manuálisan állítsam be?

...és az utolsó:)

Van e értelme pillangószelepet tenni a füstcsőbe?


2016. jan. 6. 20:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Elvileg a legfelső ajtón lévő szabályzó arra szolgál, hogy ha baj van, hűteni tudd a kazánt, de ebben nem vagyok biztos. Lényeg a lényeg, az maradjon csukva!

Puffer töltéskor is kell a huzatszabályzó, igaz csak a végén van szerepe, amikor már a puffer alja is meleg, például 80 fokos víz jön vissza a kazánba, akkor az előremenő bőven lehet 90-nél is több. Nálunk 90 fokra van állítva, és csak efölött avatkozik be.

Igen, van értelme, célszerű 300 °C alatt tartani a füsthőmérsékletet, de ezt inkább ki kell tapasztalni, mert minden rendszer más és más.

2016. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Értem...köszi! A pillangószelepet végül is egyszerű megcsinálni....majd kiderül.

De van még v.mi amit érdekelne...

A kazán és a puffi között nincs keverőszelep(majd lesz de egy ideig biztos nem) és egy füstgáztermosztáttal indítom a puffertöltő szivattyút(plusz biztonsági termosztát), ami gyakorlatilag a teljes fűtési idő(2,5-3 óra) alatt megy. Melyiket tolerálja jobban a kazán...ha az előremenő és a visszatérő delta T-je kisebb, de alacsony az indulási hőmérséklet, vagy ha magasabb hőmérséklettel indul és nagyobb a delta T.

Magyarán a füstgáztermosztáttal vezéreljem a töltést, vagy a merülőhüvelyessel?

Egyébként régen nem volt kazánvédő szelep és semmi bajuk nem volt a kazánoknak...meg tapasztalják ismerősök, hogy a szeleppel is ugyanúgy kátrányosodik a kazán...száraz(10 éves!) akáccal fűtve. Most ez akkor hogy van? Nem azért találnak ki ennyi bizbaszt, hogy rátukmálják az emberekre?

Persze vannak jó dolgok is...nem vitatom.

2016. jan. 7. 15:08
 3/19 anonim ***** válasza:

Merülőhüvelyessel semmiképp sem lehet puffert tölteni! Gondold végig, hogy miért!

Tehát nálad marad a füstgáz alapján történő töltés, opció még a hőfokkülönbséges módszer.

Mindenképpen kell a kazánvédő szelep, mert sokkal jobban tud a kazán úgy üzemelni, mert melegebb.

Mivel enélkül a visszatérőd nagyon sokáig 30-40 fok körül fog alakulni, csak akkor lesz több, ha már a puffer alja is meleg. Tehát én azt javaslom, hogy minél nagyobb 80-90 fokos előremenővel engedd a kazánt üzemelni.

Írod, hogy régen nem volt kazánvédő, most meg van, és mégis kátrányos a kazán. Igen, csak nem mindegy, hogy mennyire kátrányos. Szenvedek vele még én is, hiába 85 fokos az előremenő vizem, a fa 2013. tavaszi, még így is van kátrány, de már csak a tűztérben. Igaz, most állítottam a huzatszabályzón, és így jobban égett a kazán, szép szürke lett benne minden.

Nálam az volt a gond, hogy amikor már meleg víz jött vissza a pufferből, lezárt a huzatszabályzó, és így fojtott lett az égés, hiába a magas visszatérő és előremenő hőmérséklet.

Ez lehet a gond az ismerőseidnél is, hogy amikor már eléri a víz beállított 70-80 fokos értéket, lezár a huzatszabályzó, s az égés már fojtott lesz, jön a kátrány. Legalábbis szerintem, logikusan végiggondolva.

2016. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

90 fok?...és az nem baj, hogy a visszatérő meg 20? pont ezért nem lett betéve a hűtőkör, mert (v.miért) úgy gondolom, hogy ezt nem szereti a kazán. Helyette egy szinuszos szünetmentes lett beszerezve. egyszerűbb , olcsóbb, praktikusabb...

A celsius honlapján olvastam, hogy a tapasztalatok azt mutatják, hogy a manuális huzatszabályozás gazdaságosabb, mint az automata huzatszabályzós(gondolom pufferes fűtésre gondoltak) és javasolt, hogy egy kis rés mindig legyen az ajtónál.

amúgy gondolkodtam, hogy miért nem lehet merülőhüvelyessel tölteni és nem jöttem rá.:) hacsak nem az, hogy a puffer nem lesz egyenletesen meleg...bár nekem az alja mindig hidegebb 10-15 fokkal, mert a (padló)visszatérő hűti.

2016. jan. 8. 06:06
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem probléma, hogy nagy a különbség az előremenő s a visszatérő hőfok között, mert minél nagyobb az előremenő, annál hamarabb lesz meleg a visszatérő.

Amúgy miért nincs kazánvédőd? Ezt nem értem, nyáron mindenképpen tegyél be egyet, és akkor nem kell szórakozni ilyen gondokkal.

Automata huzatszabályzó azért jobb, mert nem ülhetsz ott a kazán mellett mindig, hogy állíts rajta valamit. Nálunk pont ezért van 90 fokra állítva, csak fölötte zár le, baj nem lehet ELVILEG.

Merülőhüvelyessel azért nem lehet puffert tölteni, mert akkor az még a tűz kialvása után is keringtetné a vizet a pufferből a kazánba, mert érzékeli a beállított hőfokot, tehát kihűtené a puffert.

Erre a két fórumra nézz be:

[link]

[link]

RENGETEG tudást össze lehet szedni itt!

2016. jan. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érdemi válaszokat...majd elolvasom amit küldtél.

Egyébként nem ülök én sem a kazán mellett!:) úgy van beállítva a szabályzó, hogy amikor begyújtok, akkor több levegőt enged, és amikor már 40-50 fokos az előremenő, akkor visszaenged teljesen a csavarral beállított távolságig. Ez olyan 3-4cm...mert ahogy kiolvastam a szakirodalomból és a fórumokon az sem jó, ha sok levegőt engedek be, mert ezáltal annyival jobb lesz az égés, hogy nem tudja "teljesen" átadni és sok kimegy a kéményen.

Hogy miért nincs keverőszelep?...mert a csicska "szaki" nem tett bele és sajnos akkor még nagyon nem voltam képbe a témával. Még visszacsapót sem tett be a paraszt(pótolva)! Mindegy...valahol örülök, mert így legalább "megtanulom a fűtésszerelést(is). :)...Idén, vagy jövőre amúgy is át fogom alakítani a rendszert, és akkor már minden benne lesz ami kell...iszapleválasztó, mikrobuborék leválasztó, keverőszelep és ha már lúd...beleteszek egy analóg szolárkapcsolót is, ami te is írtál.

Ja...egy ideig csak a merülőhüvelyessel volt vezérelve és működött is csak macera volt, mert rá kellett nézni a fűtés végén és tekergetni a termosztátot. Ezért tettem bele a másikat.

2016. jan. 8. 18:55
 7/19 anonim ***** válasza:

Ezért kell a pillangószelep, hogy ne menjen ki a kéményen a meleg. Egy kis vashulladék, és pár óra alatt össze lehet hozni.

Nálam hőfokkülönbség alapján tölt a puffer, meg vagyok vele elégedve.

Lakáskörben van keverőszelep beépítve nálad?

2016. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
van...egy kapillárcsöves giacomini termosztát.
2016. jan. 9. 06:25
 9/19 anonim ***** válasza:
Ennek mi a működési elve?
2016. jan. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
ugyanaz a funkciója, mint az esbe szelepnek, csak ez kétutú. A meleg ágra van kötve a másik oldal pedig az padló előremenőre úgy, hogy egy T idomon keresztül annyi hideget szív a meleghez amennyit engedek egy átmeneti csappal(ez fixre van állítva). A szonda pedig a kevert vizet figyeli és állítja a termosztátfejet.
2016. jan. 9. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!