Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha leszerelem a csaptelepet,...

Ha leszerelem a csaptelepet, akkor folyni fog a víz a falból?

Figyelt kérdés

Üdv,


a gyenge nyomás problémákat szeretném megoldani. Már lecseréltem a gégecsövet és a zuhanyrózsát, de még mindig nem az igazi. Gondoltam rá, hogy ki "vízkőteleníteném" a csaptelepet, de ahhoz le kéne szerelni a falról a csaptelepet, ebben az esetben folyna a víz a falból? Nem csináltam még ilyet, logikusan folyna, mert nincs ami "lefojtaná"...


Köszi 22/f



2015. dec. 19. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
el kell zárni előtte a vízóránál a vizet. Amúgy nem folyna hanem ömlene.
2015. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, ráadásul lehet igen nagy nyomással.


De van ennek ellenszere, mégpedig, hogy elzárod a csaptelep előtt a vizet valahol. Általában a vízóra után szokott lenni elzáró, de sokszor egyéb helyeken is a lakásban.

2015. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen akkor jól sejtettem csak egy kollégiumban nem fogják elzárni a vizet, hogy kényelmesebben zuhanyozhassam.


Azért köszi. :D

2015. dec. 19. 21:48
 4/11 Csabesz80 ***** válasza:
kell lenni valahol elzárónak, legalább szintenként a koliban is :) Kérdezz körbe a karbantartóknál hogy milyen lehetőség lenne a vizet ideiglenesen elzárni. Ha viszel nekik fejenként két sört szerintem megoldják hogy egy órára elzárják azt a szintet vagy területet éjszaka :)
2015. dec. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jogos, akkor ezt h.nap este kell, úgyis csak én leszek a szinten. :D Haverral nekiállunk erőfogóval lekapjuk és kiecetezzük. :D Köszi...
2015. dec. 19. 22:16
 6/11 A kérdező kommentje:
Bár most megnéztem, ha kiszedem a zuhanycsövet a csaptelepből, akkor a csapból elég erős nyomás jön. Lehet, hogy ennél is erősebb kellene? Vagy esetleg egy vastagabb zuhanycső megoldás lehet? Bár szerintem ezek szabvány méretűek. :D Akkor csak a csapteleppel kéne kezdeni valamit... :D
2015. dec. 19. 22:54
 7/11 tothp ***** válasza:
Talán ha megbirizgálnád a zuhanyrózsa lukait egy tűvel. a vízkő sokkal inkább ott áll meg, mint a csőben.
2015. dec. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

" de ahhoz le kéne szerelni a falról a csaptelepet, ebben az esetben folyna a víz a falból?"

...............

Dehogy fog folyni. Ahogy Uri Geller szokta mondani, odaszólsz neki, hogy: víz, ne folyj!

S ilyenekől lesznek a jövő mérnökei.

2015. dec. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a zuhanyrózsa lesz a tettes. Tele van kosszal, vagy eltömődtek a lyukak. Próbáld szétszedni. Ha nem megy, viszonylag olcsón tudsz venni egy másikat. De lehet, hogy a karbantartó ad másikat.
2015. dec. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Most tele vagyok önbizalommal, hogy milyen értelmes vagyok, mivel a zuhanyrózsát cseréltem le legelőször, sőt az "újat" is kitakarítottam. :D Köszike. :D (bár egy kis józan paraszti ész is elég hozzá)


Én nem hiszek Uri gellerben. :D


Mellesleg lehet, hogy ilyen a nyomás ezen a részen, ugyanis nem csak ebben a szobában van ilyen "gyenge nyomás", csak az én kényes seggem az erős nyomáshoz van szokva mert az előző szobámban az volt. Ez egy másik oldalon van lehet, hogy másik rendszeren keresztül megy a víz. Nincs kizárva, hogy a rendszer különböző nyomással látja el az egyes részeket. Bár ez is az első emelet, a szemközti oldal. :D

2015. dec. 20. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!