Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van joga ehhez a főbérlőnek?

Van joga ehhez a főbérlőnek?

Figyelt kérdés
Pár napja kirobbant egy kellemes kis balhé. Én az előző hónap végén költözni akartam, de kérte, hogy maradjak, mennyire azt hitte, hogy jól érzem magam, ha bármi gond van, csak szóljak neki, blaablabla. Mivel nekem sem volt már időm új helyet keresni, maradtam. Most felhívta az édesanyámat (egyetemista vagyok), és egyéb dolgok mellett megemlítette, hogy többször is járt a lakásban, és a szobámban is, amiről én egyáltalán nem tudtam. Azt mondta anyunak, hogy szörnyűséges kuplerájban élek, ami egyébként nem igaz. A kérdés: megteheti, hogy bejelentés nélkül leutazik (messze lakik), és bejárkál a szobámba? Természetesen nem jogilag értem, hanem hogy elfogadott-e, ha a főbérlő ilyet csinál.
2010. febr. 14. 19:28
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Sem emberileg, sem jogilag nincs lehetősége a főbérlőnek bemenni az általa kiadott saját lakásába! Nem tudom, van-e szerződésetek, mert ezt akkor komolyabb síkra is lehetne terelni.
2010. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!