Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van joga ezekhez a főbérlőnek?

Van joga ezekhez a főbérlőnek?

Figyelt kérdés
Adott egy albérlet, amely a hónap végéig ki van fizetve. Na most ma 24-e van, azaz még egy hét hátra van a kifizetett hónapból. Van-e joga a főbérlőnek ilyenkor kicserélni a zárakat? És mellesleg van-e joga kitakaríttatni a lakást kaucióból? Mert nem felelt meg neki a lakás tisztasága, pedig olyan állapotban volt mint amilyenben átadta.
2011. aug. 24. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
A kauciót köteles visszaadni! Amúgy meg az van, amit a szerződésben leírtatok. Ha hónap végéig benne van a szerződésben, nincs joga.
2011. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Nem az én albérletem, ismerősöm lakik/lakott ott, de engem is felháborít, amit a főbérlő művel. A szerződést nem láttam, de ismerősöm elmondása szerint ilyesmiről szó sincs a szerződésben, a zárcserét egy szóval nem említették a szerződésben. A lakás tisztaságáról pedig annyi szó esik a szerződésben, hogy ugyanolyan tiszta legyen, mint mikor megkapták a kulcsokat. Na most a lakás sokkal tisztább volt, minden csillogóra sikálva, de a kedves főbérlő szerint nem.
2011. aug. 24. 17:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Szegény ember :( Szerencsére mi normális főbérlőt fogtunk ki. Nézze meg a szerződést és ha abba más van leírva, mint amit csinált, akkor mondhatja neki, hogy ez így nagyon nem jó.
2011. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igazából a "nagyon-nem-jó" helyzete már rég túl vannak, volt fenyegetőzés fogyasztóvédelemmel, de nem jött be. Az új albérlet már megvan, csak nagyon bosszantó tud lenni, hogy a hó végéig kifizetett lakásba nem tud bemenni, mert ki van cserélve a zár. És mi van, ha ott lett volna? Akkor is kicseréli a zárat? (Nyári szünetre való tekintettel nem tartózkodik az albérletben.)
2011. aug. 24. 17:23
 5/12 anonim ***** válasza:
Meg egyáltalán minek zárat cserélni? Ez a teljes bunkóság teteje, ennyire nem megbízni az emberben, hogy nem fogja lemásolni a kulcsot és eltenni magának.
2011. aug. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, eléggé egyértelmű lenne, ha esetleg betörnének, de nem lenne nyoma erőszakos behatolásnak. Rögtön az előző bérlő lenne a gyanúsított.
2011. aug. 24. 17:29
 7/12 anonim ***** válasza:

Amíg ki van fizetve a lakbér addig a főbérlő csak előre egyeztetett időben mehet be a lakásba!

Sajnos nem érdemes veszekedni, mert az ember egészsége megy rá és pereskedés nélkül nem megoldható...arra meg a gatyája is rámegy!

2011. aug. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Újabb infó: a főbérlő kipakolta az albérlők cuccát a szekrényekből, konyhaszekrényből kamrából, egyszóval mindenhonnan. Ez már a pofátlanság teteje...
2011. aug. 25. 16:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Nah én most jelenteném fel a főbérlőt! Ezt nem teheti meg!
2011. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Be se mehetne a lakásba, csak előre bejelentve.
2011. aug. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!