Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szóltam a főbérlőn...

Mit tegyek? Szóltam a főbérlőnek, hogy az 1 éves bérleti szerződés lejárt, és el akarunk költözni.

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek?Úgy gondoltuk, hogy most nem fizetnénk bérleti díjat, mivel ott van nála 200000ft-unk. És nekünk is fizetni kell a másik albérletet. Ebbe nem akar belemenni, de a kauciót sem akarja most visszaadni, csak ha kiköltözünk.
2010. szept. 18. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Alalpesetben a kaució arra nyújt fedezetet, hogy az esetleges károkat, illetve a kifizetetlen közüzemi számlákat fedezze. Ha ezekkel minden rendben van, akkor a kiköltözés és teljes elszámolás napján, egy összegben, kamat nélkül, készpénzben visszajár nektek.


Az, hogy a kauciót részben vagy egészben lelakjátok, az a ti közös megállapodásotokon múlik. Ha a tulaj nem akar ebbe belemenni, szíve-joga. De akkor te is légy ugyanilyen sarkos, amikor a kiköltözés napján elszámoltok és ragaszkodj hozzá, hogy aznap, teljes összegben, készpénzben a kezedbe tegye a kauciód összegét.

2010. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem teljesen igaza van a főbérlődnek. Mi van, ha kiköltözéskor egy halom kifizetetlen számlát hagytok hátra? Vagy tönkrement valami, amit csak drágán lehet megjavítani? Én megértem a ti problémátokat, de gondolkodj a főbérlő fejével is! Amint kiköltöztök és teljesen elszámoltok, akkor jár vissza a kaució. Mert ugye a számlák 1-2 hónapos csúszással jönnek és arra is kell fedezet.

Egy bérlő/főbérlő

2010. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!