Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van joga ehhez a főbérlőnek?

Van joga ehhez a főbérlőnek?

Figyelt kérdés
Pár napja kirobbant egy kellemes kis balhé. Én az előző hónap végén költözni akartam, de kérte, hogy maradjak, mennyire azt hitte, hogy jól érzem magam, ha bármi gond van, csak szóljak neki, blaablabla. Mivel nekem sem volt már időm új helyet keresni, maradtam. Most felhívta az édesanyámat (egyetemista vagyok), és egyéb dolgok mellett megemlítette, hogy többször is járt a lakásban, és a szobámban is, amiről én egyáltalán nem tudtam. Azt mondta anyunak, hogy szörnyűséges kuplerájban élek, ami egyébként nem igaz. A kérdés: megteheti, hogy bejelentés nélkül leutazik (messze lakik), és bejárkál a szobámba? Természetesen nem jogilag értem, hanem hogy elfogadott-e, ha a főbérlő ilyet csinál.
2010. febr. 14. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem teheti meg.Fizetsz neki, hogy használhasd a lakását.Innentől nem járkálhat ki-be, csak ha te megengeded.Ennyi erővel akár el is viheti a cuccodat, mikor nem vagy ott.
2010. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de ez jogilag sem elfogadható. A albérlő beleegyezése nélkül nem mehet csak úgy be.

Nekünk is van egy lakásunk amit hivatalosan kiadtunk.

Minden hónapban megbeszélünk egy időpontot amikor ellenőrizzük, hogy minden rendben van-e, nem rongáltak-e vagy nincs-e javítani való.

Szóval nem teheti meg! Fel is jelentheted!

2010. febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Emberileg elég alacsony szinten lehet a föbérlöd - még családon belül se igazán tartom jogosnak a másik szobájába bejárni, amikor nincs ott, elvégre az magánterület.

Hohy joga van-e, azt nem tudom, de én nem maradnék ott tovább semeddig.

2010. febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindezek mellett azt állította, hogy egy férfi aludt az ágyamban, nekem meg ott volt a kabátom és a cipőm, de ennek ellenére nem talált a lakásban. Nos, nem tudom, ki aludhatott az ágyamban szerinte, és azt sem, honnan tudja, melyik a kabátom, és melyik a cipőm... Sajnos a szüleimmel csúnyán összevesztem emiatt, azt gondolják, hogy lezüllöttem vagy a fene tudja, pedig normálisabb életet élek, mint valaha.
2010. febr. 14. 19:41
 5/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elköltöznék onnan, nézz egy másik lakást, a főbérlőd bolond.
2010. febr. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Amikor mi albérletben laktunk a párommal a főbérlővel megegyeztünk,hogy minden hónap 5-én jön a bérleti díjért..

Mivel én akkor éjszakásként dolgoztam,így sokszor volt olyan érzésem,hogy amíg én alszok,valaki járkál a lakásban..De olyan fáradt voltam,hogy felébredni se tudtam,csak mikor felkeltem akkor volt olyan érzésem..Néha megkérdeztem a nénit(főbérlőt),hogy szokott-e máskor is jönni,azt mondta soha..Volt egy tengerimalacunk.Néha kiszórta a forgácsot a szőnyegre.De amikor a néni jött mindig tip-top rend volt(amúgy is de akkor különösen figyeltem a rendrakásra.) Így a néni csak szép,tiszta lakásba jött..Amikor fél év után bejelentettük,hogy elmegyünk,a néni kiakadt,és elkezdett velünk kiabálni,hogy örül is neki,mert elege van abból,hogy a forgács állandóan a szőnyegen van..(ezt vajon honnan tudta,ha nem jár hozzánk?) Akkor esett le,hogy miért éreztem azt,hogy mászkált valaki a lakásban amikor mélyen aludtam éjszakai műszak után..Mert volt egy jellegzetes levendula illata a néninek(valamiért nem szeretem a levendula illatát),és elszólta magát,hogy ha alszok,vegyem le a pokrócot az ágyról...

Az utolsó nap szóvá is tettük,hogy jogtalanul bemászkált pedig mi rendes lakók voltunk,és mindig fizettünk..A válasza az volt,hogy nem írtuk bele a szerződésbe külön,hogy ő a saját lakásában ilyenkor nem mehet...

Szóval lehet,hogy nincs joga kutatni a bérelt lakásban,de úgyis avval érvelni,hogy az ő lakása!!

Egyet tehetsz.Menj el,és keress másikat..

2010. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Arra ai időre amíg ott laksz (vagy valahol béreltben laksz) érdemes kicserélni a zárat úgy, hogy a főbérlőnek ne legyen kulcsa. Megindokolhatod azzal is, hogy a szerződésben nincs benne az hogy ő felelne az értékeidért amik el vannak helyezve a lakásban. Ezt úgy se írná alá, mert akkor ki tudnál vele tolni, tehát bele fog egyezni, hogy nem lesz kulcsa és akkor jöhet csak ha megegyeztek. Viszont akkor feltétlenül be kell engedned.
2010. febr. 15. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én most költöztem uj helyre,rögtön cseréltem is zárat,tulaj szól előre ha jön,én engedem be


előző helyen ahol laktunk,ott a baácsi simán bejárkált,pedig elmondtuk többször is,hogy szoljon,de még a zárt szobába (töben laktunk ott egyetemisták,zártuk a szobákat) is bejött,sőt,árulta a lakást,ugy hozott fel vadidegeneket,hogy nekünk nem szolt,legtöbbször ott se voltunk


egy zár nem kerül sokba,még te is ki tudod cserélni

és akkor nyugodtabban élsz

de én keresnék másik albérletet

22/L

2010. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ki lehet cserélni a zárat??Én úgy tudom,hogy nem lehet,mert nem a te tulajdonod,csak bérled!

Csak azért kérdezem,mert a sógorom szintén zárat cserélt a saját lakásában,hogy az elvált feleség ne tudjon csak úgy bejárni...Ezért a sógoromat megbüntették...

2010. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha zárat cserél, akkor nem kell, hogy a tulajnak legyen egy kulcsa? Nem bejárkálni, hanem just in case...
2010. febr. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!