Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen a dióhéj fűtőértéke?

Milyen a dióhéj fűtőértéke?

Figyelt kérdés

úgy értem hogy ha valaki úgy fűt hogy a fa mellé dióhéjat is tesz bele, az mennyire hatásos?

Illetve ha valaki csak dióhéjjal fűt az mennyire hatásos? Mennyire melegszik fel a lakás?



2014. nov. 19. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok, hogy a dióhéj (hasonlóan az egyéb csonthéjas termésfalakhoz) igen magas arányban tartalmaz lignint, jóval magasabb arányban, mint bármely más növényi farészben. Mivel anatómiai szövetszerkezetét tekintve is elég kompakt, ezért nagy a sűrűsége, tehát a térfogatra vetített fűtőértéke is meglehetősen magas lehet, feltehetően magasabb, mint a tűzifáé. Ugyanakkor kompakt mivolta miatt önmagában feltehetőleg nehezen ég és felhasználása más tüzelőanyaggal keverve előnyös.
2014. nov. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azzal nem értek egyet h nehezen ég, mivel mi is igy fűtűnk és ha dióhéjat teszünk be akkor nagyon is elkezd égni és viszonylag hamar is
2014. nov. 19. 16:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Olvastam valahol konkrét fűtőértéket, már nem emléxem pontosan, de valahol a keményfák duplája körül volt.
2014. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én szoktam eltüzelni a család összes dióhéját a cserépkályhá(k)ban,évente kb egy 200 l-s vashordónyit.

Igen jó a fűtőértéke,csak óvatosan vele! Egyszerre max. 2 fánglival lehet rárakni,mert könnyű szétfűteni vele a kályhát,ha begyullad.

Egy sparhelt már ennyitől "vörösödik" a csővel együtt.

Inkább fával keverve gyújtani,mert parázsra dobva nagyon hevesen ég.

2014. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2014. nov. 19. 21:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Amíg fával fűtöttem, a begyújtáshoz használtam. Nagyszerű a fűtóértéke.
2014. nov. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!