Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lassan hónap vége, mi az ami...

Lassan hónap vége, mi az ami fogyóban van nálatok a háztartásban és hány főre? Élelmiszer, mosópor bármi?

Figyelt kérdés
Nekünk ma döbbentem le, még nincs itt a nagybevásárlás ideje, de jó sok minden kifogyott, vagy kifogyni látszik, gondolom ez a január különösen hosszú volt. Elfogyott: liszt, olaj, hagyma, delikát, tej, csirke hús, disznó comb, szalonna, felvágottak. Vészesen fogyóban: pelenka, öblítő, benzin. Hárman lakunk a férjemmel és a kisfiammal.
2010. jan. 26. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi ketten lakunk még és nekünk semmi. Mi hetente egyszer megyünk bevásárolni. Minden héten írjuk a listát mi kell. ìgy nem egyben adunk ki nagy összeget hanem külön külön.

minden pénteken vagy szombaton megyünk és akkor kitaláljuk mit ezsünk a hétvégén és a köv héten. ha tudom hogy sütni akarok akkor egy kiló liszttel többet veszek, ha vendégek jönnek akkor is többet költünk, ha mosópor kell azt is veszünk.

hogyan veszel egy hónapra elöre tejet meg kenyeret meg felvágottat?

ezzela módszerrel sokkal kevesebb baromságot vesz az ember, mert igazából azt veszed meg amit kívánsz a köv hétre.

2010. jan. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a hús az nagyon hiányzik a mélyhűtőből... :( más úgy annyira nem,... na meg hát a benzin... Egyre drágább minden, de pénz az nincs több :(
2010. jan. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Mi nem egy bevasarlasbol oldjuk meg az egesz honapot. Nekem egyebkent ez a honap ugyanolyan,mint a tobbi, sot meg sokkal tobb penzem van,mint altalaban.
2010. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
krumpli, benzin, alufólia ja és pénz :)
2010. jan. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmi sem hiányzik a háztartásból, mi is hetente megyünk vásárolni, szombaton voltunk, így kb. most két hétig nem is megyünk, mert a hétvégén anyósékhoz utazunk. Sőt, hosszú hónapok óta ez az első olyan hónap, hogy + 20 000 Ft maradt a kasszában és minden ki van fizetve. :)
2010. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom aki havonta vásárol, az azért, mert akkor egyszer kell benzint fogyasztani, mikor elmegy a bevásárlóközpontba.


Csak nekem pl nincs autóm, ezért a közeli boltokból cipekedem haza a cuccokat úgy 2 naponta, és még így is járok úgy néha, hogy nem friss, amit veszek :)

2010. jan. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Bocs, a tejet, felvágottat nem úgy értettem, hogy egy hónapra venném meg, csak épp ma elfogyott az is, így reggel venni kell. Csakhogy a pénz is jól leapadt a hónap végére. Gratu az előttem szólónak, hogy még mindig pluszban van, január végére! :)
2010. jan. 26. 17:30
 8/12 anonim válasza:
Igaz, anyum a háztartás vezető, de nálunk sem hiányzik semmi, bár én igyekszem beszállni. Egyedül a kocsink hiányzik, mert motorhibás lett:S Így benzinre sincs gond egy darabig.
2010. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszerből,gyufából,mosóporból,alufóliából,WC papírból,gyakorlatilag mindenből,s elég üres most a hűtő.Nekünk is menni kéne boltba,csak ugye mis is úgy vagyunk,hogy hónap végére elég vékony a pénztárca.Persze éhen nem halunk,de volt már jobb is. :-)
2010. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Szerencsére ennivalóval jól állunk. Vendégségben voltunk vidéken és a mamák mindent csomagoltak nekünk, oldalas, hurka, kolbász, birkapöri, krumpli, répa, hagyma, gyümölcs. Ezzel nincs gond. Tejet ma elfelejtett hozni a férjem. :) Pedig napi 1 litert megiszunk minimum.

Ami feltűnt, hogy a wc-ben kifogyott az az öblítő bigyó és tegnap mikor felmostam, akkor fogyott ki a domestos is.

Kocsink nincs, benzinre nem kell költeni, a kicsinek (8 hónapos) is van még pelusa, fürdetője, ennivalója.

Viszont ma jött a gázszámla, pénteken meg az internet, na az még hátra van, de még azok után is marad talán 10-15 ezer.

2010. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!