Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a kopogás a...

Mi lehet ez a kopogás a lakásban már napok óta?

Figyelt kérdés

Már több, mint egy hete azt tapasztaljuk, hogy a legkülönfélébb időpontokban elkezd valahol valami kopácsolni, mindig más felől halljuk, másmilyen erősséggel.Akár éjjel, akár nappal. Teljesen kiszámíthatatlanul.Először arra gondoltunk, hogy valamit dolgoznak valamelyik lakásban, vagy odakint, de sehol semmi ilyen munkálat nem folyik a szomszédságunkban.Ráadásul éjszaka is halljuk, márpedig éjjel ki az a bolond, aki kalapál?

Viharos időben is szoktuk hallani, ezek szerint kinti munka zaja nem lehet, mert azt esőben nem csinálnák.Lányom már fél, most már engem is idegesít, mert nem tudom elképzelni, mi lehet.4. emeleten lakunk, tégla lakás.Már 25 éve itt lakunk, ismerem az itteni zajokat, de ilyen eddig még nem volt.Kérdezgettem a szomszédokat, ők nem hallják :(


2014. okt. 22. 08:03
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Nos, elárulom (ha még nem tettem volna),én hiszek a természetfeletti dolgokban, volt már részem sok különös tapasztalatban, de próbálok először én is mindig először racionális magyarázatot keresni.

Próbáltál már a szomszédoktól érdeklődni, ki volt az előző lakó, történt-e haláleset vagy egyéb tragédia a lakásban? Ezt jó lenne megtudakolni, de ha nem történt ilyesmi, akkor is lehet szellemetek, bárhonnan, akár úgy is, hogy mondjuk egy előző lakó esetleg szellemet idézett ott, csak "elfelejtette" visszaküldeni.A gyerekek bizonyos korukig látják őket, persze van, aki felnőtt korban is, de gyerekeknek még könnyebben megy a kapcsolat velük.Te is érzékeled, csak épp nem látod őket, te csak hallod.

Az imádkozást kár volt abbahagyni.Sajnos ha erősebb jelenséggel van dolgotok, egy pár alkalom nem elég.Nem is mindegy hogy fogalmazod meg.Egyrészt Istentől kérj védelmet, nyugalmat, kérd, hogy vezessen el minden ártalmas energiát, lelket a lakásodból, másrészt sajnos nem ártana a szellemet is felszólítani, hogy hagyja el a házat.

Nálunk időszakosan vannak a fura jelenségek, néha feltűnik valami, aztán hónapokig nyugi van.A mi lakásunkban sem stimmel valami, ,mert hajnal 2-3 között folyton felriadok.Régebben mindennaposak voltak a testen kívüli élményeim is.Meg furcsa rémálmok.Több helyen is laktam már, de ilyesmit máshol nem tapasztaltam.Én is szoktam tértisztítást végezni, ahogy neked is javasoltam, de sajnos nekem sincs rá időm naponta,így egy idő után a dolog visszatér, csak nálunk mindig más formában.

2015. okt. 29. 13:47
 22/24 anonim válasza:
A tulajdonosnak elmindtam,faggattam,kérdezgettem,de azt mondta ő a harmadik tulajdonos,és az előző kettő is él,nem tudja történt e haláleset itt.Albérlők viszont csinálhattak szeánszot,vagy bármit amiről senki sem tud.A lakók nem mondanak semmit,mármint a szomszédok,csak annyit,hogy ebben a lakásban nem marad senki hosszútávon,jönnek mennek,mi vagyunk az elsők akik már lassan egy éve itt maradtunk.De ezt betudhatjuk a főbérlő hibájának,hisz amit mondott a rezsiről,kétszer annyira jön ki,lehet emiatt mentek el.Olvastam hogyan kell átsegíteni a szellemeket a túlvilágra,csakhát amikor leülnék imádkozni,rádöbbenek,hogy mit csinálok...nem mintha bűn lenne,hisz mindhárman meg vagyunk keresztelve,görög katolikusak,szóval rádöbbenek,hogy szellemeket akarok kiűzni innen,közben meg lehet hogy valamelyik szomszéd szórakozik,csak letagadja,lehet mikor nyugi lett 2 napig épp elmentek otthonról,én meg betudtam az imának...ki tudja.Egy biztos,a kopogás folyamatos,napi szintű,nem múlik el,akármelyik helységben,akármelyik falhoz tesszükk a fülünket,olyan mintha onnan jönne,mondjuk a panel ilyen,azért érdekes.Jól esett ezt kiadni magamból,kicsit megkönnyebbültem.Jövőhéten hétvégén készülünk templomba,próbálunk szenteltvizet hozni,biztos ami biztos,lesz ami lesz,nyugodtabbak leszünk.Ha történik valami különös leírom,köszönöm a beszélgetést kedves kérdező.
2015. okt. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Stormgorog válasza:

1. Ha entitás okozza, démon, nyughatatlan szellem ki akinek gondolja akkor Jézus nevében lehet elküldeni, de előtte mindenkinek meg kell vizsgálnia önmagát a családban hogy kinek van valami olyan dolga ami kötésben tartja és ide vezetett, ha ez meg van és orvosolni sikerült jöhet a hittel ima és Jézus nevében elparancsolni a nem oda való szellemeket


2. Okozhatja egy megszállott ember is aki álmában vagy önkívületi állapotban kopog, aki adott esetben a szomszéd lehet és nem tud arról mit csinál éjjel vagy amikor éppen alszik nappal is akár.


3. Konvektorok is kopognak, vagy a csövekben a hőtágulás okozta kopogás, voltam én is panelben hallottam ilyesmiket.


4. Bogár vagy rovar is lehet valóban vagy harkály

2019. febr. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Petiapuu válasza:
Nálunk családi házban kopog valami. Napszaktól, időjárástól függetlenül. A semmiből elkezdi, majd gondol egyet és abbahagyja . Képtelenség beazonosítani a pontos hekyet.... 😃🥺
2021. jan. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!