Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a kopogás a...

Mi lehet ez a kopogás a lakásban már napok óta?

Figyelt kérdés

Már több, mint egy hete azt tapasztaljuk, hogy a legkülönfélébb időpontokban elkezd valahol valami kopácsolni, mindig más felől halljuk, másmilyen erősséggel.Akár éjjel, akár nappal. Teljesen kiszámíthatatlanul.Először arra gondoltunk, hogy valamit dolgoznak valamelyik lakásban, vagy odakint, de sehol semmi ilyen munkálat nem folyik a szomszédságunkban.Ráadásul éjszaka is halljuk, márpedig éjjel ki az a bolond, aki kalapál?

Viharos időben is szoktuk hallani, ezek szerint kinti munka zaja nem lehet, mert azt esőben nem csinálnák.Lányom már fél, most már engem is idegesít, mert nem tudom elképzelni, mi lehet.4. emeleten lakunk, tégla lakás.Már 25 éve itt lakunk, ismerem az itteni zajokat, de ilyen eddig még nem volt.Kérdezgettem a szomszédokat, ők nem hallják :(


2014. okt. 22. 08:03
1 2 3
 11/24 Egy senki. válasza:

Kiskopogóbogár (Anobium punctatum)

A rovar népies elnevezése: „halál órája”. Ez onnan ered, hogy a kifejlett rovarok nászidőben egymás hívogatására fejüket a fához ütögetve jellegzetes kopogó hangot adnak.


Ezt a szobák éjszakai csendjében a régi bútorokból hallatszó misztikus hangot tekintik a halál órája ketyegésének.

2014. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
nyest?
2014. okt. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
2014. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
szú
2014. okt. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Lapos tető esetén simán elképzelhető, hogy valami madár garázdálkodik odafent. Pl ilyenkor a varjak szokták a diókat feltörni. Bár azok éjjel nem nagyon mozognak, de én valami állatkára tippelnék. Esetleg mókus...
2014. okt. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Éjjel megint rákezdett, aztán még délelőtt is volt egy kis kopács.

Figyeltük.

Szút hallottam a régi házban, de az nem ilyen hangos és az elég szabályos, ritmusos zaj, amúgy sincs most nálunk eredeti fa bútor.

Lányomék azt állapították meg, hogy a régi, használaton kívüli kéményből jön a hang és akkor, mikor fúj a szél.

Na, így már bonyolultabb..Mi a frász lehet a kéményben??Amúgy határozottan hallatszik, hogy nem a bútorból, padlóból,csövekből jön a koppanás, nekem inkább úgy tűnik, a falból.

2014. okt. 24. 17:00
 17/24 anonim válasza:
Szellem
2014. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Sziasztok.Nem tudom olvassa e valaki még,de leírom.Nálunk ugyanez a helyzet,annyi hogy 10 emeletesben lakunk az elsőn.1 éve lakunk itt albérlőként,ideköltözésúnktől kezdve valami kopogást hallunk éjszaka,sőt már nappal is.Olyan mintha a falbòl jönne.Van amikor ütemes,percenként,van amikor össze vissza,van amikor annyira gyors,hogy arra riadunk fel.Telefonnal felvettem már egyszer,ugyanis olyan hangos néha,mintha valaki a lakásban húst kloffolna,de mikor lejátszottam nem volt rajta a hang csak zúgás.végigkérdeztünk rengeteg szomszédot,de rajtunk kívül senki semmit nem hall,ez a furcsa.Félelmetes,hangos és zavaró a kopogás.Párom hajnalban a napokban kiment a lépcsőházba,mondván most elkapja.....mert olyan hangos és ritmusos volt,hogy nem bírtunk aludni,gondolta ha szomszéd csinálja akkor az ajtójában is hallani lehet.Felment a 6.ig innen az elsőről,végigfülelte az ajtókat,de síri csend volt,kivéve az elsőt meg földszintet.Lépcsőházbyn is úgy hallani,mint bennt nálunk.De ha s házzal lenne valami,legalább egy családnak hallani kellenne.De senki sem hall semmit.Szándékosan nem csinálják,mert mindenkivel nagyon jóban vagyunk.Ezek mellett vannak még furcsa dolgok.Kisfiammal aki 2,5 éves,felébred,sír mutat a falra,mondja hogy bájdi( bácsi) megrémül,de sorolhatnám még reggelig.....Szóval a kopogás mindennapos,magyarázatot nem tudunk rá,hiszünk a szellemekben,de azért se költözünk el...
2015. okt. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nálunk azóta szerencsére az a bizonyos fajta kopogás, ami miatt a kérdést írtam, megszünt.Hogy mi volt, nem derült ki.Aztán hónapokig csend volt.Most újabb fajta kopogás van néha esténként. éjszakánként.Olyan, mintha bökdösnék a közfalat, meg tologatnák a bútort.Na de rendszeresen, éjszakánként?Ilyen soká nem tart egy költözés, vagy pakolászás.Mondjuk, ezt még rá foghatom a viszonylag új szomszédra, esetleg...


De nálatok előző, ha a lépcsőházban is hallatszik a kopogás, akkor hogy lehet hogy azt sem hallják más szomszédok?Érdekes a történeted.Nekem még nem jutott eszembe mobilra felvenni a zajt, de kipróbálom!

2015. okt. 29. 09:13
 20/24 anonim válasza:
Tényleg nem hall senki semmit rajtunk kivül.Érdekes.A kisfiam nénit meg bácsikat lát,jön oda hozzám mutatni hogy ott van,persze nincs ott semki.Volt hogyvarra ébredtem hajnalban,hogy a gyerek a sötétben szaladgált az előszobábòl a konyhába sírva,pedig ő egyedül nem mer kimenni a sötétben még bilizni sem.Máskor arra ébredtem higy a gyerek megint nincs közöttünk,velünk alszik,felkeltem egyből erre a sötétben az ágy mellett guggolt,csak meredt a szemecskéje,rémisztő volt.Felkapcsoltam villanyt,magánál volt,egyből odajött.Valahogy ő issza meg a levét.Volt hogy arra ébredtünk,hogy valaki a kilincset nyomkodta lefelé a bejárati ajtón,persze senki sem volt ott,lépcsőházban is sötét volt.Máskor arra ébredek,hogy annyira félek,hogy a szivem ki akar esni,érzem hogy valaki van a szobában,persze nem látok senkit és semmit.Tegnap pl iszonyatos bűzre ébredtünk,záptojás szagra,gyorsan szellőztetni,felmostunk hypoval mire az elnyomta a szagot.Érdekes furcsa dolgok ezek,mintha tényleg egy szellem lenne a házban,akit a gyerek lát és fél tőle.Mivel ő az első a kicsikénk,ezért elmentem egy paphoz,elmondtam neki mindent,kértem segítsen,a gyereket nem haggyuk kikészülni.Kinevetett,azt mondta ez nem igaz,se a nekünk szóló kopogás,se a bűz,se az érzés h valaki itt van,se az ajtónyitás,se az hogy a gyerek látja,szóval azt mondta csak képzeljük.Berágtam.Vettem egy gyergyát,este lefekvés előtt meggyújtottam,kihoztam a 2 szent képet a polcról és imádkoztam,áldást kértem,hogy legyen nyugalom.Meghogy a gyermekünkre vigyázzon,óvja meg.Erre 2 napig csend volt.Síri csend és nyugalom,el se hittük.Azóta nem imádkoztam,mert még mindig próbálunk racionális magyarázatot találni.Eddig sikertelenül.Minden nap kopogásra fekszünk,kopogásra kelünk,de legalább a kisfiam nyugodt lett,ez a lényeg.
2015. okt. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!