Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet ez a kopogás a...

Mi lehet ez a kopogás a lakásban már napok óta?

Figyelt kérdés

Már több, mint egy hete azt tapasztaljuk, hogy a legkülönfélébb időpontokban elkezd valahol valami kopácsolni, mindig más felől halljuk, másmilyen erősséggel.Akár éjjel, akár nappal. Teljesen kiszámíthatatlanul.Először arra gondoltunk, hogy valamit dolgoznak valamelyik lakásban, vagy odakint, de sehol semmi ilyen munkálat nem folyik a szomszédságunkban.Ráadásul éjszaka is halljuk, márpedig éjjel ki az a bolond, aki kalapál?

Viharos időben is szoktuk hallani, ezek szerint kinti munka zaja nem lehet, mert azt esőben nem csinálnák.Lányom már fél, most már engem is idegesít, mert nem tudom elképzelni, mi lehet.4. emeleten lakunk, tégla lakás.Már 25 éve itt lakunk, ismerem az itteni zajokat, de ilyen eddig még nem volt.Kérdezgettem a szomszédokat, ők nem hallják :(


2014. okt. 22. 08:03
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
81%

Volt nálatok ördögűzés mostanában ?

Szerintem ha Lominit nézed a TV2-n vagy hol, akkor minden megoldódik, mert Ő küldi az energiát ^^


Amúgy vízcsövek, radiátor (mivel tudtommal már működnek), esetleg a téglák hűlnek le a napi 30 fok este -10 ingadozástól.

2014. okt. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Zserno válasza:
100%
Ha van radiátor nèzd meg azt .Lehet levegős a rendszer akkor általában kopogó hangot ad.Lehet valami állat van a lakásban egèr vagy esetleg egy kopogó szellem ammi ugye nemlètezik.Szerintem igazából valami rendszer ad ilyen hangot mint fűtès vagy hasonló.Pèldául mikor a konvektor vissza hűl mert hogy lemezből van.
2014. okt. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 csabika1971 ***** válasza:

A válasz számomra egyszerű, de a zajt megszüntetni lehet nem lesz az.

Ti laktok amúgy a legfelső emeleten, vagy laknak még felettetek is?

Valamelyik szomszéd a ludas, mert a saját lakásotokban már megtaláltok volna a zaj forrását. Ha meg az épületről lógna valami kopácsolva a szélben a falon, már rég észre vettétek volna.

Ha ti vagytok legfelül és nem jártok ki a tetőre, esetlegesen ott szabadult el valami.

Ha laknak feletettek, akkor csak a legvalószínűbb lehetőség marad, valamelyik titkolódzó szomszéd.

Már ha ez tényleg kalapálás zaja, és nem keveritek össze valami mással (pl az egyik vízvezeték vagy fűtés cső kezdett kalimpálni a falban), csak számomra az az igazán érdekes, hogy csak ti halljátok (ezért kevésbé esélyes a kalapálás, mert azt az egész ház hallaná). De a vándorlása meg viszont emberi kézre utal, mert véletlen zaj (pl cső) az fix pozíció lenne.

Csak egyet tudok javasolni, próbáljátok zaj esetén felderíteni a forrást, mert különben lehet hallgathatjátok még jó darabig.

2014. okt. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
40%
patkányotok van a padláson
2014. okt. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
Így működnek a kopogó szellemek :D
2014. okt. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem nézek ördögűzőt:)

Mi lakunk legfelül, lapos tetős a ház, nincs padlás.

Gázkonvektor van, de még nem fűtünk.a radiátorból csak kaparászó hang jön néha, mert belerepülnek olykor a verebek.De ezt a hangot már ismerem.

A kopogást próbáltuk kifigyelni, de hol a kis szoba sarkából jön, hol a volt kémény felől, de múltkor úgy tűnt, a fürdőszobából, tehát hol innen, hol onnan.Van úgy, hogy egyenletesen kopog, van úgy, hogy ritmustalanul.Már számoltam is a kopogásokat és 8-nál több koppanás sosincs egyszerre.Aztán pár percre, vagy pár órára leáll és aztán újra kezdi! És ez megy éjjel-nappal.Már gondoltam arra is, hogy valami szomszéd nőci magassarkúban járkál, na de állandóan?Éjjel 2-ko, meg 4-kor is?

Na, arra még nem gondoltam eddig, hogy valami neki csapódik a falnak, vagy tetőnek, de lehetséges.Bár a tetőre nem tudok felmenni megnézni.Patkányok, állatok nem lehetnek fent, mert ott se élelem, se más nincs, ami nekik érdekes lehet, bebújni sem tudnak szerintem a fémtető alá.

2014. okt. 22. 08:39
 7/24 A kérdező kommentje:
Szeretnék először valami racionális választ találni, mert sajnos történtek itt már furcsa dolgok is, amit nem egyedül tapasztaltam, nagyon remélem, hogy ez a kopácsolás most nem abba a kategóriába tartozik.Próbálok arra koncentrálni, hogy ez egy modern, városi lakás, ahol nincsenek szellemek...
2014. okt. 22. 08:43
 8/24 anonim válasza:
Szerintem csak sima dilatációról van szó (hőleadás) a házban lévő összes tárgyra jellemző hogy a hőleadás miatt kopognak, bár főként az éjjeli órákban fordul elő, de nem törvényszerű, ilyen változékony hőmérséklet ingadozásban főleg nem. Ne aggódj minden házban ( lakásban is)előfordul ahol vannak tárgyak.
2014. okt. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 csabika1971 ***** válasza:

Biztosan racionális magyarázata van, mert szellemek nincsenek!

Elsőnek nézd akkor körbe a házat nem e lóg valami rajta, és a szélben veri a falat.

Másodjára nézzétek körbe a tetőn, kiderítve kinél van a kulcsa.

Valami oka biztosan van a zajnak, és az nem a szellemek.

2014. okt. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból kérdezem, korábban milyen fura dolgok történtek?
2014. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!