Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Függőleges ereszcsatornában...

Függőleges ereszcsatornában lehet-e kényszerből kis lyukakat hagyni, vagy ha nem, akkor hogyan lehet biztonságosan szigetelni azokat?

Figyelt kérdés

A klímáink kondenzvízcsövei a bádog ereszcsatornában, annak függőlegesen a falon futó szakaszába van vezetve. Mivel valószínűleg át kell alakítanunk a rendszert, ezért lehet, hogy ki kellene venni a kondenzvízcsöveket a bádogereszből és többé már nem oda vezetni a kondenzvizet.


A két kis lyukat (kb. 2,5-2,5 cm átmérő) benne lehet-e hagyni az ereszcsatornában, vagy nem? Az ereszben elég sok víz szokott lezúdulni, nem vagyok biztos benne, hogy valamennyi nem folyna ki a lyukakon, ha kivesszük. A sok lezúduló víz további oka, hogy a társasház másik oldalán valamiért el van dugulva az ottani függőleges ereszcsatorna. Így esőben az ottani víztömeg jó része is a mi oldalunkon lévő ereszcsatornában zúdul le.


Ha le kell zárni a lyukakat, akkor ezt hogyan lehet hosszabb távon is tartós és biztos módon megtenni? Műanyag kis dugószerűség ami nem mélyed nagyon a csatornába elég lenne-e, jól rátéve, vagy bádogból kell-e/lehet-e tartósan kör alakú “fedést” ráforrasztani?


Az egész érintett bádogszelvény újra cserélését például a csatorna megbontása és a költségek miatt (3 m-es szakaszt kellene így teljesen kicserélni) lehetőleg kerülnénk.


Esetleg még az is felmerülhet megoldásként, hogy nem szedjük ki a lyukakat, hanem vízszintesen átvezetjük az ereszcsatornán a kondenzvízcsöveket, a csatorna másik oldalán fúrva szimmetrikus lyukakat, amelyeken továbbvezetjük a kondenzvízcsöveket. De ebben sem vagyok biztos, hogy jó megoldás. Gondolom, a nagy tömegben lezúduló víz berezonáltatná és hosszabb távon kikezdené a kondenzvízcsöveket, később a csatornát is. Erről mit gondoltok?


A lyukak a legközelebbi ereszcsatorna fali rögzítéstől kb. 20 és 80 cm távolságra vannak.



2014. aug. 12. 00:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

" vagy bádogból kell-e/lehet-e tartósan kör alakú “fedést” ráforrasztani? "


Nagyobb foltot vágsz,és 3 popszegeccsel(alá kis sziloplaszt)rá fogatod.

2014. aug. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Mivel nem értek hozzá annyira, ezért, ha ez a megoldás lenne, akkor ezt a munkát nagyjából mennyiért vállalná el egy bádogos?
2014. aug. 12. 15:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen magasan van ill. könnyen hozzáférhető e a

javítandó rész,de ez olyan piti munka talán ki sem megy erre.

Kell 1 fúrógép+4-es fúró meg pár szegecs és valami lemez darab.Csak van valaki ügyesebb ismerősöd.

2014. aug. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. aug. 14. 00:40
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez tökéletes megoldás, viszont szerintem legalább ennyire működőképes (bár nem ilyen szaxerű) dolog, hogy veszel egy tekercs csomagoló ragasztót (mint a cellux, csak 5 cm széles), lehetőleg átlátszót, rátekersz a lyuknál a csőre vagy 6 kört, a végét esetleg egy kis pillanatragasztóval rögzítheted, de szerintem enélkül is kibír 20 évet.

Ha a tekercs nem fér el a fal meg a cső között, akkor a tartóbilincsből kell kiengedni a csövet.

2014. aug. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, gondolom, így sem fog rajta a függőlegesen leömlő víz kijönni az évek során, és jól tapad a cellux is az alumíniumra, ha előtte portalanítom és zsírtalanítom az utóbbit.
2014. aug. 15. 15:14
 7/12 anonim ***** válasza:

Jól gondolod,a cellux jól tapad csak nem kültéren.

Rásüt a nap lesz vagy 50 fokos a cső,no meg párszor megázik és már le is jött.

2014. aug. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az alumíniumra nem nagyon kell tapadnia, hanem a több réteg tapad jól egymásra, ezért kell jópár kört tekerni. Annyit a csövön is tapad, hogy a szoros réteg nem válik el tőle.


A régi kocsim ablaktörlőlapátjából kiesett új korában egy stift, és mivel szakadt az eső, hirtelenjében a kocsiban talált cellux-szal tekertem be, úgy vizesen. Legalább tíz évig használtam így, mindig csak a gumit cserélgettem, mert az tönkrement a napon. Végül a kar vége tört el, akkor vettem kompletten újat. Kíváncsiságból megpróbáltam a celluxot, egész kemény volt, és a rétegek nem nagyon akartak elválni egymástól.

Hát ha most véletlenül egy gyengébb minőségűvel próbálkozol, ami nem bír ki húsz évet, még akkor is ráérsz befoltozni rendesen a lyukat.

2014. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Valamilyen speciális, jobb minőségű alumíniumszalagról mi a véleményetek? Vagy ez a tapadás szempontjából ugyanaz, mint a cellux?


Vagy esetleg a gumifolt + alumíniumfolt + rozsdamentes szorítóbilincs megoldás? Ebben az esetben a rozsdamentes szorítóbilincset muszáj a falba is rögzíteni(belefúrni) vagy oda nem kell?


Köszönöm!

2014. aug. 16. 01:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, az AWAB is jó megoldás, ahogy írod, gumi alátéttel és felülről egy vastagabb alumínium lappal, vagy egyéb rozsdamentes anyag is jó.

Nem kell semmihez rögzíteni.

2014. aug. 16. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!