Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék üvegfestést csinálni...

Szeretnék üvegfestést csinálni. Láttam a kozmetikába ahová járok hogy a tükrök mind a 4 sarkára pillangók vagy virágok stb. vannak festve, üvegfestékkel. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Tudom hogy festeni kell az üvegfestéket is,mint a "rendes festéket",de valahogy nem értem a folyamatot.Hallottam hogy valami fólia is kell hozzá,aztán azt kell leszedni az üvegről amire festek..?! Nem csináltam még ilyet,de nagyon tetszik és szeretném kipróbálni.

Miket kell vennem hozzá? és kb. mennyibe fog kerülni?

Valamint leírnátok lépésről lépésre?köszönöm


2009. dec. 13. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Én szoktam a lányommal csinálni!Nagyon egyszerű!Veszel üvegfestéket!Én valami sötét színnek csinálok kontúrt!

Szóval veszel festéket, sok színt! Egy bármilyen fólia!Én vastagabb zacskón szoktam!

A zacsit ráteszem a lányom mesekönyvébe kinézett képre, és a festékkel megrajzolom a körvonalát, majd színekkel kitöltöm a többit!Én radiátoron szoktam szárítani.Amikor megszáradt, lehúzom a zacsiról, és bárhová ragasztható!

Lehet hogy van más technikája is, de mi így szoktuk!

2009. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt sok fajta festék van!

[link]

2009. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Többféle van. A fóliás, az a matricafesték. Ahogy előttem is írták már, pl. egy genotherm dosszié teljesen megfelel. Ehhez kifejezetten matrica üvegfestéket kell venni, és ugyanilyen kontúrt. A kontúr kis tubusban van, hosszú a csőre. Tedd a fólia alá (mondjuk cellu-szal rögzítsd alulról) a papírra megrajzolt/kinyomtatott mintát. Kontúrozd meg a fólián, hagyd picit megszáradni, ezután lehet a színekkel kitölteni a közepét. A matricafesték elég sűrű, nem kell hozzá ecset, a flakonokból tudod nyomni. Ha megszáradt, akkor le lehet húzni és bármilyen sima felületre felragasztani. Javaslom, ne spórolj az anyaggal, úgy jó, ha van vastagsága.

A másik, a normál üvegfesték. Ebből létezik vizes és oldószeres. A vizes szagtalan, a másik terpentines, büdös de szebb. Ekkor közvetlenül az üvegre kell dolgozni, amit előtte gondosan zsírtalanítani kell. Ugaynúgy kontúr a kis tubusból de a festést már ecsettel kell megoldani és nem is kell olyan vastagon mint a matricásnál. Kisebb tárgyaknál lehet trükközni, beteszed a sütőbe és hamar megszárad (pl. mécsestartó). Én régen rengeteget festettem, egész ablakokat. Nagyon sok minta van fent a neten, csak kinyomtatod és már lehet is játszani. Kellemes időtöltést!

2009. dec. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!