Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üvegfestékkel árnyalni hogyan?...

PincheFili kérdése:

Üvegfestékkel árnyalni hogyan? (Nem matrica. )

Figyelt kérdés
Üvegfestéssel kapcsolatban lenne kérdésem azokhoz, akik jártasak a témában. Deka Cristal festékeket vettem, átlátszó, vízben oldódó, "jól szétfolyó" fajtát, most kísérletezgetek vele, hát, nem túl szép eredménnyel, eloször is, nem tudom, hogyan kell (vagy lehet-e egyáltalán ezzel a fajtával) árnyalni, két szín közti átmenetet csinálni (pl fehérbol a rózsaszínen át pirosig). Olyan márványszeruen összefolyik a festék, nem lesz egyenletes a szín. Szóval, nem csak egyféle színnel szeretném kitöltögetni a kontúrozó által körbehatárolt területeket. És így pl szép, árnyalt testszínt sem tudok elérni. Valamit rosszul csinálok vagy másfajta festék alkalmasabb lenne erre? A másik pedig, hogy tele lesz buborékokkal, amiket nem tudok utólag kiszúrkálni, mert egyszeruen "arrébb másznak". Van erre valamilyen trükk?
2011. jún. 2. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Én saslikpálcával szoktam összefolyatni a színeket a kontúron belül! Szintén a Deka color cristalt használok vízbázisút:).

A színtelennel tudsz a festéken világosítani, ha pedig a fehér színt kavarsz a egy színhez akkor pasztelos, nem áttetsző színt kapsz!

Sok sok gyakorlás kell ahhoz, hogy szép színátmenetet tudj képezni, mert igaz én már lassan két éve festegetek, de még mindig nem az igazi, bár sokan dicsérik a képeimet, de nekem még mindig nem az igaziak.

Üdv két gyermekes Anyuka.

2011. jún. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ki fogom próbálni ezt a saslikpálcás megoldást (eddig csak ecsettel próbálkoztam), köszi szépen!
2011. jún. 3. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!