Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A mikróba milyen edényeket...

A mikróba milyen edényeket lehet csak rakni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 6. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hőálló üveg,vagy porcelán,és műanyag.Semmilyen fémet vagy azzal díszített edényt,vagy bögrét nem.
2009. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A műanyagokkal is vigyázni kell, azokból is csak hőállót, mert zsugorodik, illetve néhány típus még káros is lehet.

A legtutibb a hőálló üveg, amiben készíted, abban is tálalhatod gusztusosan :)

2009. dec. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Inkább azt, hogy mit nem. Nem hőálló üveget, pl. nagyon vékony poharakat (borospohár) úgy tudom hogy nem, nem hőálló műanyag tálat sem. Meg papírt sem, tehát olyat ami gyúlékony.

Fémmel díszített edényeket egyáltalán ne próbálj meg bele rakni, mert szikrázhat, ne adj isten fel is robbanhat.

Tulajdonképp bármilyen porcelán, kerámia, jénai üvegtál mehet bele.

2009. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A műanyag tálakra általában rá van írva, hogy szabad-e mikróba tenni.
2009. dec. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
29%
bármit beletehetsz,ki tiltja meg??
2009. dec. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ki tiltja meg?Hát a gyártó kis butus,mert ha nem a megfelelő eszközöket használod akkor a balesetekért,károkért nem vonhatók felelőségre!vágod?
2009. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hőálló,porcelán de csak olyat amin nincs fém,és müanyag tányérokat de csak olyat ami hő illetve fagyálló.Kötelesek minden mikrós tányérra,edényre a hátoldalára ráirni,vagy mikrót feltüntetni,hogy beteheted e vagy sem.
2009. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
0%
"hát a gyártó" hát ezen jót nevettünk!
2009. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

írhatok gyártót is, hogy kitől mit vettem és használok.

Pyrex üvegedények többnyire mindegyike mikrózható (boltban rá szokott írva lenni, hogy az-e vagy kérdezd meg az eladót). Ami még tutira mikrózható és én egy 6-os készletet megvettem belőle az Bormioli Rocco gyártónak a Mr. Chef üveg salátás tál edénye (ezt rendeltem, mert erről tuti biztos tudtam a honlapjukról, hogy mikrózható és megfizethető árú; polcon is jól elfér amikor nem használod).

Általánosságban pedig az előzőek már megírták, hogy a fémet nem tartalmazó anyagú üveg többnyire mikrózható.

Kérdezd az eladót. Ha biztosra akarsz menni, akkor a csomagolására írt dolgokból ezt biztosan kiderítheted.

2015. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
9/9-esnek, és minden hőálló üveget írónak ennyi kiegészítés: forgótányéros mikróban kell használni.
2021. dec. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!