Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Napelemet, szélgenerátort (...

Napelemet, szélgenerátort ( szélerőművet ) érdemes felszereltetni? És ha igen, milyet és mennyit?

Figyelt kérdés
... megéri még ez egyáltalán? Nem akarok nagyon drágát, és azt se, hogy az összes áramfelhasználásomat kiszolgálja, csak mondjuk a villanybojlerét kb. Milyen és mennyi napelem és tartozékok szükségesek ehhez szerintetek?

2013. szept. 11. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Nem, azt csak a hülyék veszik. Ha energiát akarsz termelni, akkor házi biogáz fejlesztőben gondolkodj, naponta 40-50kg növényi hulladékból és szennyvízből csinál neked 10-20kW áramot, plusz ugye hőt, miközben egy primitív és ezért olcsó szerkezet, pár százezerből telepíthető. 20kw áramot meg mire te napelemmel csinálsz...
2013. szept. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Magáncélra nagyon instabil energiát tudsz vele termelni, ráadásul felállítani, karban tartani meg marha drága. Többet költesz rá, mint haszon van belőle, és nem térül meg. Ahogy az első is írta.
2013. szept. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

Ez jó dolog annak, aki tud napi 40-50 kg növényi hulladékot összeszedni. Nem olyan könnyű azt azért, legalábbis hosszú távon nem. Egy átlagos háztartási komposztálóban cirka néhányszáz kilónyi komposztanyag gyűlik össze - éves szinten. De legyen egy tonnányi, azt egy hónap alatt feléled a szerkentyűddel, és a többi 11 hónapban mit csinálsz? Veszel fát vagy fabrikettet, hogy üzemeltethesd? Akkor már olcsóbb az áramszolgáltatótól venni az áramot, kilowattonként 50 Ft-ért (20 kw az 1000 Ft, 50 kiló fát kábé ennyiért veszel meg, ha olcsón jutsz hozzá - és akkor azt még szállítani kell, hasogatni kell, tárolni kell, a hamut ki kell hordani, takarítani utána, karbantartani, stb.) Vagy veszel hozzá egy legelőt is, hogy legyen miről kaszálnod napi 1 órát a gazt?


Ez inkább csak olyannak éri meg, aki üzemszerűen termeli valamilyen munkából a biohulladékot, és nem tud mit kezdeni vele.

2013. szept. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes válaszokat!!! Jut eszembe- azzal tudnék spórolni, hogy ha a fürdőt nem fűtöm télen fel 18-20 fokra, és mikor fürödnénk 10-15 percre egy kisebb teljesítményű hősugárzóval bemelegítem? Szerintetek anyagilag melyikkel járnék jobban ebben a helyzetben? :) Érdemes csinálni ezt?
2013. szept. 12. 08:28
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem megéri. Ha amúgy nem jársz sokat a fürdőben, akkor jobban kijön az a 10-15 perc áram pénzben, mint egész nap a gázzal/fával felfűteni. Bár attól függ, mekkora a helyiség, és hány fokra állítod a fűtését. Jó csalóka tud lenni a hősugárzó, még a kis béna 1000W-os is, de az a pár perc sztem nem lényeges.
2013. szept. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
68%
Szerintem pont, hogy a villanybojlert nem éri meg kiszolgálni napelemmel, mert az éjszakai áramról elmegy (már ha van nálad). De amúgy 8-9 év körül van jelenleg a megtérülési ideje egy középkategóriás napelem rendszernek.
2013. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-os válaszoló jól látja a helyzetet!

És napelemrendszert csak az telepítsen, akinek van hosszútávra befektetni való pénze. Vagy, egy nap alatt be tudja adni a támogatási pályázatot, mert tavaly pl. egy napig volt nyitva valami Támop-os pályázat, utána elfogyott a keretösszeg.

Én is csak azért csináltattam meg, mert baromira leestek a kamatok, és bankban már nem szabad tartani a lóvét. Amúgy majdnem akkora napelemrendszert kell telepíteni, amekkora a teljes ház áramszükségletét fedezi. Egy inverter nem olcsó, és hótmindegy, hogy egy 1 kW-os rendszert teszel alá, vagy egy 5 kW-osat. Túltermelni nem érdemes, mert az áramszolgáltató 60-70%-on veszi át. Nekem 20-25 ezer forint közt volt az áramszámlám, és tavaly ősszel egy 3,5 kW-os rendszert telepíttettem a déli tájolású 30 fok lejtésű tetőmre, és eddig elégedett vagyok vele. Jelenleg jelentős plusszban vagyok, de februárig remélem kiegyenlítődök a téli rövid nappalok miatt. Évenként egyszeri elszámolást kell kérni.


[Off: egy kis továbbképzés energia ügyben. A kW az teljesítmény. Hogy ebből elektromos fogyasztás, elektromos energia legyen, ahhoz az adott teljesítményű készüléket üzemeltetni kell adott ideig. Szóval a fogyasztás kWh. Ez kerül pénzbe, kWh lesz kiszámlázva (és nem kW) ahogy tévesen az elején a kommentelők emlegették.]


Mostanában felkapott lett beszélni a biogázról. De csak beszélnek róla, soha senkit nem olvastam még, hogy a saját tapasztalatait írta volna le. Az oké, hogy júliustól szeptemberig van kerti alapanyag hozzá. De az év további 9 hónapjában, különösen a téli hónapokban mi a túróval üzemeltetik a biogáz fejlesztőjüket??? És amikor fagypont alatt van a kinti hőmérséklet, akkor milyen hatásfokkal képződik a biogáz? Ezekről szeretnék tapasztalati tényeket hallani, olvasni. Nem csak az általános blablát...

2014. aug. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!