Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kommunális adót csak az...

Kommunális adót csak az öröklés hivatalossá válásától fizethetek?

Figyelt kérdés

Édesapámtól örököltem egy ingatlant. A hagyatéki eljárás évek után, nem rég záródott le, melynek alapján én kaptam meg testvéreimmel együtt, szemben a második feleséggel.


Ma kaptam egy levelet az önkormányzattól, hogy tartozunk több évi kommunális adóval feléjük.


A kérdésem az volna, hogy mire számítsak összeghatár tekintetében? Be fogják rajtam hajtani apám halálozását követő időszaktól, vagy csak onnantól, hogy a tulajdoni jogot megkaptam? A kettő között több évinyi differncia van, aim anyagilag igencsak nagy különbséget jelentene.



#öröklés #kommunális_adó
2013. aug. 28. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg az ingatlannal együtt az adósságot is megkaptátok szóval fizetni kell a teljes elmaradt összeget...

Az összeghatár hát.. nekünk eddig évi 18000 volt most 10000 ft-ra csökkentették éves szinten, viszont az első naptól késedelmi fizetés esetén kamatot számolnak föl rá... Amúgy szerintem bele kellett volna,hogy írják a levélbe azt,hogy mennyi is az a tartozás,de be kell menni a hivatalba.

2013. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Semmi összeget nem írtak, csak egy nyilatkozatot küldtek, amit ki kell tölteni...
2013. aug. 28. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!