Miért turkálnak a lomtalanításkor látszólag jól öltözött, nem szegény emberek?
Azt megértem, hogy szegény emberek, hajléktalanok, lomis cigányok jönnek és feltúrják a lomtalanításkor a szemétkupacot, de az miért van, hogy jön valaki egy vadonatúj kocsival, (állapotból, típusból és rendszámból következtetve) és kiszáll turkálni, kiszed egy kabátot meg farmert egy kidobott nylon zacskóból, beteszi a kocsiba és tovább hajt. Ugyanitt megáll két ember két külön autóval, totálisan jól öltözött 50-es férfiak, és szétszednek egy sza*r*rá ázott szekrény oldalsó falécét, ami semmire sem jó.
Ugyanitt sétál egy szintén kifogástalanul öltözött 50-es figura és bemegy a szemét közepébe és piszkálgatja a lábfejével a szemétkupacot, hogy mit talál.
Na most nem nézegettem egész nap, csak párszor 1-2 percre kikönyököltem levegőzni, és furcsálltam, hogy látszólag jól öltözött emberek tök feleslegesen túrják fel a szemétkupacot, ráadásul úgy, hogy mellette másfél napja odaköltöztek a kocsijukkal a lomis cigányok, akik már amúgy is "leraboltak" mindent, feltúrtak mindent, mert amikor valaki kidob valamit, arra azonnal rárepülnek.
Magyarul érték nyilván nincs már a szeméthalomban, de mégis normálisnak tűnő emberek, mennek és turkálnak. Miért?
"érték nyilván nincs már a szeméthalomban"
El sem hinnéd, mennyi minden van! Sok jómódú család dobál ki szinte új dolgokat is akár. De sok régiség is kikerül. Én is megállok, ha olyan dolgot látok, és felszedem... Tettem már így szert tüzelni való faanyagra, szekrényre, antik babakocsira.(nagyértékűekre is!)
manapság már ezt is becsülni kell, és nézd a jobbik oldalát, kevesebb szemét kerül a lerakókba, végső soron kevesebbet kell rákölteni a megsemmisítésre :-)
Nekem a szívem szakadna meg, ha ott kéne hagynom egy Pacsirtát, vagy néprádiót. Általában az elektronikai dolgokra rááll a szemem, eztán megnézem, van-e benne hasznosítható. Ahogy írták, ami az egyiknek szemét, az másnak érték. Pl volt már olyan is, hogy egy komplett energomat mosógépet hoztam el (két éve), nekem pont a dob kellett volna, de azért ott szétszedni nem álltam volna neki. Melós autóba be, aztán hazavittem. Édesanyám azóta is azt használja, mert végül is az egész gép kiváló állapotban volt.
De rengeteg csöves rádiót, régebbi számítástechnikai alkatrészt, rádiót, teljesítménytranzisztort stb. hoztam már el. Én szinte mindent felszedek, amiben elektron vándorol/vándorolt, aztán elpákázok egy délután. Ezzel is a környezetet védem :)
honnan tudod, hogy nem pont egy olyannak vitte pl. szomszéd) akiről tudja, hogy jó lesz neki?
Mi is vállaltunk a családban ruhatárolást. Azt jelentette, hogy akinek nem kellett, elhozta, átmostuk, és aki jött, annak ajánlgattuk (ingyen).
Leszóltak, hogyha nekünk nincs rá szükségünk, miért csináljuk.
Miért, másnak se legyen jó ?!
Akkor te nagyon fiatalka lehetsz. Régen minden városban volt "piac" na nem az ami manapság, hanem KGST, Lengyel, Román stb néven futott :) Na ott lehetett piszok jókat bizniszelni. Aztán igazából ha azt hallom, hogy "piac" nekem mindig ez a látvány ugrik be, a földre kiterített Dacia alkatrészek, ruszki akkutöltő, román fadobozok, horgászhálók, stb :) Első akváriumlevegőztetőmet például a Harkányi piacon vettük lengyelektől :) A magyar viszonteladós ócskásoka viszont nagy ívben el kellett kerülni, nem azért ment oda az ember.
Oké, ez nem a klasszikus turkálós, de olyan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!