Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nincs a modern ember...

Miért nincs a modern ember házában kamra?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 8. 21:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálam van, és modern ember vagyok.
2013. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Nekem a ház mellett, az udvaron van kamra, és ott kerti szerszámokat, kisebb-nagyobb kerti gépeket, meg ilyesmiket tartunk. Fűtetlen helyiség. Amire te gondolsz, az nálunk a spejz (spájz), a házon belüli, de szintén fűtetlen helyiség a konyha mellett, esetleg a pincében. (Nálam a pincében)

Itt tartjuk az ételkészítéshez szükséges tartós élelmiszereket, a házilag eltett dolgokat, néhány ritkán használt konyhai eszközt. Akkor én már nem vagyok modern?


Egyébként kertes házak többségében van ilyen hely, a panelházakban nincs.

2013. ápr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

spájz=kamra

a spájz németül van, a kamra magyarul

a szerszámos kamra=sufni

2013. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

2-es vagyok, persze ezt tudom, csak felénk mások az elnevezések:

spejz: házon belüli fűtetlen helyiség, ételekkel kapcsolatos dolgok

kamra: háztól külön, az udvarban álló zárt, fűtetlen helyiség kerti szerszámoknak, használatlan asztalnak, tárolásra, stb...

sufni: kidőlt/bedőlt, kert legvégében álló fatákolmány olyan dolgoknak, amiknek máshol nincs hely, ne legyenek szem előtt, de ritkán kellenek, vagy egyáltalán nem kellenek.


Nálunk ezek az elnevezések vannak, tehát felénk házban nem is lesz kamra, mert az mindig a háztól külön álló épület, sokszor a garázs folytatása.

2013. ápr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk fás kamra, szerszámos kamra, és éléskamra (spájz) is van (sőt a műhelyben még van egy kicsi tárolókamra is, de az tényleg nagyon kicsi). Szintén kertes ház. Nem attól függ, hogy ki modern, vagy ki nem. Inkább hogy van-e rá mód. Kertes házban élek.
2013. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%
2-es az nem fészer? :D
2013. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Vad-Ász válasza:
58%

Nekünk is van spejz-ünk.

emeletes házunk van , és az emeleten van(duncokat tartunk ott,ott van az egyik mélyhűtö/a kissebb/,meg a kolbászokat is ott szárítjuk.

XD

2013. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
Az utolsó mondat vége lemaradt: Kertes házban élek, így volt mód melléképületre is, és volt hely spájznak is.
2013. ápr. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is van éléskamrám - itt vidéken - de csak ~3 m2 az egész. Már nemcsak, hogy nem tartunk állatokat, de sosincs egy komplett feldolgozott disznó sem a kamrában, így nincs szükség nagy helyre. A zacskós leves, az 5 kg cukor, 5 kg liszt, némi chips elfér egy polcon is.

Tudom, tudom ha bezár a tesco, akkor éhen halunk, de ez van...

2013. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
53%
2-es vagyok, a fészer nálunk csak egy kis lyuk, ahová bemenni sem lehet, legfeljebb a kéziszerszámok tárolására jó :) A kamra viszont egy nagyobb épület, nekünk pl egyben van a garázzsal, a garázs hátsó része a kamra, ott van egy motor, pár bicikli, a régi konyhabútorunk (benne ritkán használt eszközök, pl 15-20 literes fazekak, tányérok, kibontatlan poharak, stb), ott tároljuk a háztartási papírt (wc papír, papírzsepi, kéztörlő, szalvéta - nagyobb tételben vesszük ezeket, amikor kell), a fűnyírókat, a kerti szerszámokat, kisgépeket, ilyesmiket. Tehát egy elég nagy helyiségről beszélünk, aminek padlása is van, ott csak üres, épp nem használatos ládák, ilyesmik vannak. Elég nagy kertünk van, és bár állatot már nem tartunk (mármint haszonállatot), régebben csirkét, disznót tartottunk és vágtunk is, akkor kellett a sok hely a feldolgozáshoz, tároláshoz. Most már csak kutyát, macskát tartunk.
2013. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!