Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Láncfűrész láncnyúlás mitől?

Láncfűrész láncnyúlás mitől?

Figyelt kérdés
10 köbméter fa összevágásától annyira kinyúlt a lánc hogy 1 cm-t lóg, teljesen meghúzott feszítővel. Mit csináltam rosszul? Eredeti Stihl lánc.

2013. ápr. 1. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Az eredeti szót már felejts el .Az már csak a nevében van .

Fogyasztói társadalomban élünk.Mennél több fogyjon ez a lényeg .A láncot nem arra gyártották ,hogy 100m3 is összevágjál .Ez a múltba volt,mikor a márka név még jelentett is valamit .Ha nem nagyon vásottak a szemek,

vetess ki belőle 1 szemet.A szervízbe ezt megoldják .

2013. ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Semmit nem rontottál el ez természetes!

Már 1 köbméter után jelentős nyúlás tapasztalható ezt még a feszítő utánállításával megoldod.De eljön egy pont ahol már teljesen meghúzott feszítővel is lóg a lánc.Ekkor ha még használható tehát nem kopott akkor kivetetsz belőle egy-két szemet és oké, viszont mikor eljön ez az állapot már sok esetben előfordul hogy annyira elkopott a lánc hogy érdemesebb lecserélni.

2013. ápr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kunu lenke ***** válasza:
71%
Szia.A lánc nyúlása abból adódik,hogy a magas fordulatszámon és a keményfának is köszönhetően megemelkedik a hőmérséklet a csillagkerék és a lánc forgásának következtében,ezért kell lánckenő olajat jobb minőségűt használni de ettől függetlenül is bekövetkezik a lánc megnyúlása.Az előttem szoloknak igazuk van és láncszemet kell kivetetni belőle ha van miért érdemes,mennyire kopott.
2013. ápr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az előző lánccal 30 köbmétert vágtam össze és nem azért kellet cserélni mert kinyúlt, hanem mert elszakadt. Stihl láncolajat használtam de valószínűleg akkor a nem elégséges kenés okozta, mert visszább vettem rajta. Egyébként egy MS290-es láncfűrész.
2013. ápr. 1. 12:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Hoppá! Saját kezedben a példa!

A láncnyúlás egy természetes dolog a láncfűrésznél ezen ne is bánkódj.Az előző láncod miért is szakadt el? Mert nem tudod nyúlni-ergo rosszabb minőségű anyagból volt.Ha tudott volna nyúlni lehet még mai azt használnád-csak egy pár szemmel kevesebb lenne benne!

2013. ápr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hányszor élezted a láncot a tíz köbméter vágása alatt? Az a jó és éles lánc amikor a fűrészt nem kell nyomni a fába hanem a saját súlyát ráengedve viszi a fát,nagy és hosszú forgácsokat szed ki a fából,persze ez fafajtától és a nedvességtartalmától is függ.Rendellenes nyúlást okoz a nem jól élezett lánc,valamint a szálirányú vágás meg a tuskódarabolás is,meg a silány anyagból készült lánc is persze.
2013. ápr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10köb vágása alatt a stihl láncot egyszer se kell élezni,bőven kibír 30 köböt is ha nem vágsz vele földbe -vasba stb.Te eleve valószínűleg mindig túlfeszíted a láncot és azt sem veszed észre ha esetleg nem jön az olaj.Ha láncból szemeket kell kivenni az már öli a csillagkereket az orrkereket ,gondolj csak bele a 64 szemes 325 ös lapra kerül egy 62 szemes lánc az majdhogy nem 3/8 méretre kinyúlott.Nem véletlen van a gépen egy bizonyos mértékű állítási lehetőség ,ha azt túlléped az már gányolás ,a lánc szakadás a legkisebb gond ami történhet és ahogy írtad történt is.
2019. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!