Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hitel vagy albérlet? Miért?

Hitel vagy albérlet? Miért?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk,nemsokára babát tervezünk. Bevételünk átlag 280-330ezer forint között van összesen nettóban,ebből 58000 az albérlet.

A hónap végén átlag 25-50000forintot tudunk megtakarítani.

300ezer forint megtakarításunk van jelenleg. Nemsokára babát tervezünk.

A környékünkön 8-11 millió forint között vannak a már lakható és kellemes méretű lakások,ami egy ideig elég lenne.

Mit tegyünk? Maradjunk még évekig albérletben,vagy vágjunk bele egy hitelbe?

Ennyi önerőre szerintem nem is kapnánk hitelt,jól gondolom?


Tanácstalan vagyok...


2013. márc. 26. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom 25% önerő kell most lakáshitelhez. De ha nem kellene akkor is azt javasolnám, hogy várjatok még néhány évet. A mai gazdasági helyzetben nehéz még 1-2 évre is előre kiszámítani hogy mi lesz. Kockázatos ma 10-15 vagy még több évre eladósodni. Elveszítheted a munkahelyed, lebetegedhetsz, megemelkedhetnek a kamatok (erről sokan megfeledkeznek, de a forinthitelnek is van kockázata).

Nem tudom most mivel foglalkoztok, de megoldás lehet még 1-2 év külföldi munka. Több ismerősöm is dolgozik Ausztriában, 1000-1100 euro körüli fizetések vannak és ezt teljes egészében félreteheted, mert a legtöbb helyen a szállás, kaja ingyenes. Így 2 év akár alatt is megkereshetitek egy lakás árát.

2013. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tegyétek be a megtakarításokat a bankba és a havi pluszt is rakjátok hozzá rendesen, hadd nőjön (eleinte lassan fog, tudom).

A bérlet szerintem jó megoldás a vásárlás helyett, ha tudtok megtakarítani. A megvett lakás úgysem biztos, hogy 3-5 év múlva is jó lesz, ha mondjuk több gyerek lesz. Bérelni viszont tudtok nagyobbat is. Mi is ezt csináljuk.

A saját lakás amúgy is sok plusz költséget generál, ha fel kell újítani, vagy ha a házzal kell csinálni valamit.


Mindenképpen számoljátok végig a lehetőségeket, mielőtt komolyabb döntést hoztok. Egy egyszerűbb excel-táblával már lehet kamatokat, bevételt, költséget számolni akár évtizedekre előre is.

2013. márc. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennyi sajáteróvel nem kaptok hitelt. De a mai bizonytalan helyzetben nem is vennék fel több évre szóló hitelt. Senkinek nem biztos a munkahelye, az ország gazdasági helyzete is egyre rosszabb. Pár év múlva anyagi csődbe kerülnétek.
2013. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen kérdés után bizti nem akartok albérletbe megöregedni...szóval lakáskasszán gondolkodtatok már? Később majd az is nagy segítség lehet...nem tudom az,hogy működik stb,de sok embertől hallottam róla.A megtakarításotok önerőnek nagyon-nagyon kevés és bele kell azt is számolni,hogy ingyen hitel nincs...földhivatali papírok,közjegyzői díj,esetleg ha a bank nem engedi el akkor értékbecslői díj,ha nem olyan ingatlanostól veszitek ahol az ügyvédi költség nem titeket terhel (nálunk nem volt ügyvédi költség) vagy ingatlanos nélkül veszitek akkor még az is hozzá jön + még az illeték is majd....ezek mind már több mint a megtakarításotok.nah és ehhez hozzájön a költöztetés,ha beköltözés előtt pl festetni kell stb stb aztán ha ezekre nem készültök hiába számít azért jónak a fizetésetek simán lenullázhatjátok magatokat amiből már könnyen lehet mínusz is és akkor elindultok szépen lefelé a lejtőn és az álomból rémálom lehet.
2013. márc. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!