Megteheti a közös képviselő?
Figyelt kérdés
Nálunk a házban (kb 40 lakó) kiírta a közös képviselő, hogy akinek van tartozása a közös költséggel, az ellen fizetési meghagyást és végrehajtást kezdeményezett. Jog szerint ezt megteheti? Nem köteles előtte hivatalosan, levélben tájékoztatni az illetőket, akik ellen eljárást indított?2013. márc. 18. 22:24
1/18 anonim válasza:
Megteheti és meg is kell tennie! Aki tartozik, az úgy is tudja, hogy adós! Feltehetően minden hónapban kérte a közös költséget, tehát felszólította a fizetésre! Miért kellene még külön is írogatni neki?
2/18 anonim válasza:
Még annyit: ha még ki is írta, az egyenértékű a felszólítással! Ha valaki elakarja kerülni a fizetési meghagyást, az fizesse ki a tartozását. A fizetési meghagyás már írásbeli figyelmeztetés, ezután jön a végrehajtás.
3/18 A kérdező kommentje:
A fizetési meghagyással egy időben kérte a végrehajtást is. Így is szabályos?
2013. márc. 18. 23:13
4/18 anonim válasza:
Gondolom előtte felszólította már az érintetteket a fizetésre.
Nemcsak joga, hanem kötelessége is időben lépni.
5/18 A kérdező kommentje:
De egyáltalán nem szólított fel a lakókat se levélben se szóban.
2013. márc. 18. 23:16
6/18 anonim válasza:
A lakók nem is tudtak róla hogy fizetni kell?
7/18 A kérdező kommentje:
Természetesen mindenki tudja, hogy fizetni kell, és azt is, hogy mennyi a hátraléka - ha van - de tudomásom szerint előzőleg írásban kell felszólítani a lakót pontosan, hogy mennyi az összeg és ha erre nem reagál a lakó, akkor léphet tovább a közös képviselő. Viszont most meg az történt, hogy kiírta a faliújságra, hogy akik tartoznak az ellen elindított egy fizetési meghagyást illetve végrehajtást és ezzel az a probléma, hogy vannak akik egyáltalán nem tudnak fizetni anyagi problémák miatt, és ha ezt most nem tudják kifizetni, akkor hogy tudnák a büntetéssel, illetve az egyéb kezelési költségekkel ezt rendezni - úgy, hogy előzőleg nem beszélték meg a részletfizetés lehetőségét például.- És gondolom van erre jogszabály.
2013. márc. 18. 23:37
8/18 anonim válasza:
A fizetési meghagyás a hivatalos módja a tartozás kiegyenlítésére szolgáló felszólításnak, amit ha nem teljesítenek, jön a végrehajtás. Ez így teljesen rendben van, és a képviselő helyesen járt el. Akkor lenne probléma, ha nem végezné a dolgát, és csak halmozódna a tartozás amíg el nem zárják a szolgáltatást a pontosan fizető lakóknál is.
9/18 anonim válasza:
Akinek fizetnivalója van és tisztában van vele, hogy nem tudja rendezni, annak nem a felszólítást meg az ajánlatokat a részletfizetésre kell várni, hanem időben leülni a közös képviselővel és megegyezni.
A közös képviselő helyesen járt el, teszi a dolgát. Ugyanis ha elromlik a lift, akkor a szerelőt azonnal ki kell fizetnie, nem mondhatja, hogy sajna a lakóknak nincs pénze...
10/18 A kérdező kommentje:
Értem, de úgy nem szabályos, ha ezt egyszerre jelenti be a faliújságon. Szóval azt írta ki, hogy elindította a fizetési meghagyást ÉS egyben a végrehajtást is. Előtte nem írt ki semmi olyasmit, hogy esetleg "fizessetek most azonnal vagy küldöm a végrehajtókat" vagy akármit, márpedig az sokkal szerencsésebb helyzet lett volna szerintem, mivel egyesek megtudták volna vele beszélni, hogy per pill csak részletfizetésben tudnák egyenlíteni a tartozást vagy legalább kérnek kölcsönt, de mint már mondtam ezt nem tette meg. Hanem egyből elindította a két eljárást egyidejűleg és arról tett kijelentést. Nos akkor így is rendben van a módszere?
2013. márc. 18. 23:59
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!