Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes családi házat építeni?

Érdemes családi házat építeni?

Figyelt kérdés
Még fiatalok vagyunk, nincs sok pénzünk rá, de szeretnénk egybe költözni a párommal, és mindenképp saját építésű házban szeretnénk lakni, ezért gondoltuk, hogy először is megépítünk egy kisebb házikót, és majd később ha lesz pénzünk, fejlesztjük, és átalakítjuk nagyobbra. Ez lehetséges egyáltalán? Úgy terveztük, hogy most elég 2 szoba is, és később jó lenne, ha egy felső szintet is tudnánk építeni. Ez így törvényszerű?:D És kb mennyibe kerülne egy 2 szobás házikó megterveztetése, és hozzá az anyagok (bútorok és mosdók,fürdőkád, stb NÉLKÜL)? A telek kb 2 millió, a megépítés ismerősökkel történne, így azt ne számoljuk a költségekbe. KB mennyibe kerülne nekünk ez így?
2013. márc. 7. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:

A logika jó, így kell csinálni, árat nem lehet mondani, annyi mindentől függ, de olyan 200 eFt/m2-vel számolhatsz.


Viszont lebeszélnélek az építésről, nem éri meg, a használtnak semmi ára nincsen, sokkal jobban jössz ki vele...

2013. márc. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is szerettem volna nagyon építkezni de mivel a keret mindig szűkösebb mint amit szeretnénk nem ajánlom.Külömböző fórumokon ha szétnézel meglátod hogy akinek nincs pénze az mindenki megbánta.Állítólag iszonyat pénzekben van a külömböző terveztetés engedélyeztetés stb.Hiába van engedélyed az nem úgy van hogy a haver mert már látott ilyet puszira felhúzza a falat. És hiába tudsz villanyt szerelni. Ezeket mind igazolni kell valahogy főleg új ház építésnél mert minden szakmunkáért vállalni kell valakinek a felelőséget. van egy villanyszerelő ismerősöd ő sem fogja neked leigazolni puszira hogy a villanyt ő csinálta hiába a család szerelte mert ha leég a ház és valaki meghal ott bizony megtalálják a felelőst és viszik a kaptárba. Én úgy tudom hogy sokmindennél így van ez. Aztán lehet hogy tévedek.Mire a telekre beviszed a közműveket az is iszonyat lóvé de elég ha csak bemész egy pár szolgáltatóhoz és ha meghallod az árakat rögtön összeesel.Az ismerősökkel elvégeztetett ingyen munkáról meg csak annyit hogy mindig az a legdrágább.Akkor éppen jó de amikor majd neked kellene menni visszaadni meló család stb mindig ezek az elsők az ő munkájuk marad mert te a melódat sem hagyhatod ott a családot sem hagyhatod cserben. Aztán meg a volt segítőkkel megy majd a harag anyázás és ebben az a durva hogy neked is igazad van, meg nekik is.Ha nekik segítessz kivágnak a melóbol éhenhalsz ha nem segítessz ők haragszanak meg jogosan, mert ők már segítettek neked. Persze tulzok is de ha végigondolod van benne igazság.Vagy valami kis családi házat vegyélés azt ujjítgasd és ha mindig csak egy szoba készül el akkor valamikor csak meglesz. De ezzel is vigyázni kell mert ha nagyon lepusztult házat veszel a gatyád is rámegy ha nagyok az igények.Szintes ház az meg végkép felejtős mert azt ki is kell fűteni jön a hitel a különböző engedéjeztetési terv árai a rezsi gyűlik a befizetnivaló mindig konfliktusforrás a családban.Szerintem kis lakás szűkösen nem nagy igényekkel de inkább boldogan.Én panelt vettem nem a legjobb, de ha pénzügyileg nézzük nem megy rá a gatyám ha megszűnik a melóm és nincs más eladom vagy kiadom és megyek oda ahol van munka mert a pénz az kell. Az új házat nem nagyon tudod eladni vagy csak nagyon nagy bukóval. Ez az én véleményem remélem valami hasznosat találsz benne. Üdv!
2013. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is lebeszélnélek róla.Mi 7 éve kezdtünk építkezni(hitelből)azóta sincs kész.Már akkor több mint 300 ezer volt csak a tervrajz.Nekünk ráment a gatyánk is,azóta is szívjuk rendesen...Nem beszélve arról,hogy két vállalkozó vert át,egyik szerződés mellett,mi csak fizettünk mint a hülyegyerek,mert az ember nem feltételez rosszat senkiről kapásból...Ők vitték a banki pénzt,kicsinyenként a miénket is,és még mindíg nincs lakhatási engedély se rá...Csak pereskedés.Mostmár még sokkal drágább építkezni.Mindenképpen vannak az új háznak előnyei,de nagyon át kell gondolni,hogy megéri-e.Nekünk majdnem ráment a házasságunk...Soha nem kezdeném előről!SOHA!!
2013. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!