Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen energiatakarékos izzót?

Milyen energiatakarékos izzót?

Figyelt kérdés
Durván 12 m^2-es szobát kéne megvilágítania 2 E27-es izzónak, ami most van a lámpában az nagyon szar.
2013. márc. 3. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj , de az E 27 szám a foglalat mérete ( normál foglalat ) . Az utána következő szám a lényeges , a 11 W-os energiatakarékos izzó pl. a 60 W-os hagyományos izzó fényerő-kibocsájtásának felel meg . Javaslom , hogy ha veszel , akkor spirál alakú energiatakarékos izzókat vegyél ,( és ne a 300 ft.-os kínai áruból ). Hasonlítsd össze az energiatakarékos izzó árát az ugyanolyan értékekkel bíró LED-es fényforrással is , mert lassan kezdik elérni a piacképes árat azok is .
2013. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az a foglalat neve, de gondoltam így is ugyanúgy érthető, mintha azt írtam volna, hoyg E27-es foglalatú izzó.

Egyébként jelenleg is 11W-os van, és nem valami jó, ezért érdekelne, hogy konkrétan milyet vegyek, mert 11W-os és 11W-os között is van különbség. Ennek kb 1000 ft lehetett darabja, szóval nem tudom mennyiért kéne venni, aminek már tényleg jó a fénye.

2013. márc. 3. 23:33
 3/10 anonim ***** válasza:
Az Osram Duluxstar Mini Twist 18 W-os ára kb. 1150 ft. körül van és ennek a fényereje 100 W-os régi izzónak felel meg .
2013. márc. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Problem? ***** válasza:
Esetleg még a LED-es izzókat ajánlanám 1-2 wattosak szinte alig van fogyasztásuk.
2013. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És milyen a LED-ek fénye? Mert most már a fogyasztás sem érdekel annyira, csak legyen világos a szobámba, nagyon zavaró tud este lenni a félhomány.
2013. márc. 4. 16:50
 6/10 Problem? ***** válasza:
Meglepőmódon erős.
2013. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest erős, hogy 1-2W-os, vagy mondjuk egy Osram Duluxstar Mini Twist-hez képest is?
2013. márc. 5. 23:25
 8/10 Problem? ***** válasza:
Hát én ezt ajánlom erősebb a fénye csak nézd meg a led-es zseblámpákat milyen erős fényük van nekem bevált remélem tudtam segíteni.
2013. márc. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ez az Osram DuluxStar Mini Twist tényleg jó, de mi a helyzet, ha én E14-es foglalattal keresem ennek a megfelelőjét?
2014. nov. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 adamperlaki válasza:
Ha fény kell vegyél 10W-os LEDet.
2015. febr. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!