Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan fűtenek az amerikaiak?

Hogyan fűtenek az amerikaiak?

Figyelt kérdés
Sok helyütt látni, hogy nincsen radiátor a házukban hanem a mennyezeten és a padlón lévő nyílásokból áramlik a meleg vagy éppen a hideg. A ház oldalán pedig valamilyen hőszivattyú van. Ez milyen fűtés? Hatékony? Magyarországon elérhető?

2013. febr. 27. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Texasban semmilyen fűtés nincs. Évi 10 hónapig meleg van, a maradékot meg átdidergik 3 paplannal.
2013. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Az egyik házfelújítósba egy konvektor szerű gázos cucc volt beépítve amit mutattak is mert ramaty állapotba volt...egyébként van ahol villannyal van ahol azért ott a gázkazán az alaksorba és ott gondolom radiátorok vannak beépítve stb

Azért képzeld magad elé az amerikai házakat alaksor stb nálunk is lehet ilyet csinálni főleg ha építkezel,de a csövek meg a fűtőtest sülyésztese stb hát nem gyengén szét kellene kapni egy kész ház alját.A hatékonyságról meg annyit,hogy a meleg levegő fölfelé áramlik szóval ez a része oké viszont egy falon lévő radiátorral ellentétbe nem úgy adja le a hőt,de egy aláépített ventilátor szerűséggel jobban nyomná az tuti.Ott ahol azért nem olyan laza a tél lehet látni a műsorokból,hogy rendes és nem ilyen süllyesztett a fűtés. Én szeretem simogatni,ölelgetni a radiátort télen szóval nekem nem kellene olyan. Amelyik részén meg enyhe és rövid a tél ott átvészelik takarókkal vagy pár hősugárzóval,de nem ez volt a kérdésed. Azokat raktam össze amiket láttam és amik a gondolat meneteimbe voltak,de kíváncsi lennék részletesebben én is...remélem valaki rendes infóval tud szolgálni.

2013. febr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2:


Ventilátorral küldik szét a hőt a házban. Egyébként nincs igazad! New Jersey-ben is így fűtenek. Ahol nem az a régi nagyvárosi házak, ott találni elvétve radiátort. És egyébként olvastam az egyik angol kérdezős oldalon (valami yahoo ask volt a neve), ahol az amcsi csak azt sem tudta, hogy mi az a radiátor; állítása szerint először csak az angoloknál látott ilyet...

2013. febr. 28. 09:48
 4/9 anonim ***** válasza:
"Fancoil" rendszer, erre guglizz rá.
2013. febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4:


Sajnos nem! A fan coil teljesen más. Ott a csövekben van benne bizonyos hőcserélő, ezért hangos is. Az amerikai rendszerben a csövek üresek! Annyi azért mégis van, hogy van bennük pollenszűrő. Nagyjából ilyen a rendszer: van egy kazán, ami fűt télen, van egy hőcserélő a ház mellett, ami hűt nyáron. Ezek mellett be van "csövezve" az egész ház és a hűtő- ill. fűtőközeg előtt van egy ventilátor, ami szétárasztja a lakásban a hőt. A ventilátor el van különítve, a kazánház mellett, így nem zavar senkit a zúgása. Na a fan coil nem ilyen. Szóval az lenne a lényeg, hogy van-e ilyen Mo.-n és ha igen, hogy hívják?


Előre is kösz.

2013. febr. 28. 16:29
 6/9 A kérdező kommentje:

Kb. ilyen:

http://www.youtube.com/watch?v=lu2ltUz1ZhU


Ja az is különbség a fan coillal szemben, hogy az amcsi rendszerben nem csak a mennyezeten van nyílás, hanem a padlón is...

2013. febr. 28. 16:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

En Californiaban elek, itt egy evben kb. 360 napban meleg van, megis minden hazban van futes.

Nalunk elektromos es a mennyezetbe van epitve (ezert nekunk nem is szabad pl. csillart furni a plafonba, mert nem tudjuk hol vannak a vezetekek.)


Nem tul hatekony, eleg lassan melegiti be a lakast, es egyenetlen, vagyis ha fekszunk a szonyegen a TV elott es a futes mar megy egy ideje, akkor mikor felallunk megcsapja a fejunket a hoseg, ami a lakas felso retegeiben van, a padlo kozeleben pedig hideg van... De ingyen van, mert a lakberben benne van az aram ;)


Az arizonai havereknal is van futes (pedig ott tenyleg marha meleg van mindig). Az egesz hazat korbeveszi a csovezes, aminek nyilasai vannak a padlohoz kozel meg a mennyezethez kozel. Nyaron ezekbol a csovekbol jon a hideg, telen pedig a meleg levego. A haz oldalaban van leteve ket baszottnagy doboz, ami igy nez ki:


[link]


Nem tudom, hogy Mo-n lehet-e kapni ilyet vagy hasonlot :(

2013. febr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én amerikai vagyok,s itt úgy van megoldva,hogy van egy elektromos kazán,padlófűtéssel,amikor eléri a hőmérő higanyszála a -10-et,akkor szoktam a kandallóba begyújtani,bár ez nem a legjobb fűtés szempontjából,de kellemes hőérzetet ad,mert itt se szabad a padlóba 45 foknál melegebb vizet engedni.A házban meg sajnos nincs 20-21 foknál több,mert könnyűszerkezetes.
2014. febr. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja,New Jersey-ben lakom.
2014. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!