Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hová lehet fordulni, ha a...

Hová lehet fordulni, ha a magát profinak hirdető gázszerelő egy kontár?

Figyelt kérdés

Az idei fűtési szezon előtt szerettem volna kitisztíttatni a lakásomban található gázkonvektorokat, ehhez keresetem az interneten gázszerelőt. A www.profigazszerelo.hu oldalon találtam rá az úriembernek nem nevezhető gázszerelőre, aki a gyáli Dáv-Krisz Kft alkalmazottja. Őt kértem meg, hogy végezze el a gázkonvektor tisztítást. Ki is jött, de tisztítás nem történt, csak a szivárgást ellenőrizte és valamit állítgatott, hogy kevesebb legyen a fogyasztás. Ekkor mondtam, hogy tisztítást kértem, erre azt válaszolta, hogy a tisztítás csak a szivárgás ellenőrzését és a beállítást foglalja magában, és mivel meggyőződtek arról, hogy nincs dugulás, ezért nem kell kitisztítani a konvektorokat. Csodálkoztam, mivel a régi lakásban a gázosok teljesen kitisztították a konvektorokat kívül – belül, és ezeket az állítgatásokat is elvégezték. Nem akartam akkor vitatkozni, gondoltam tudja mit csinál, a lényeg, hogy ne szivárogjon és nyugodtan aludjak. Továbbá kértem, hogy nézze meg azt is, hogy miért alszik el a konvektor, ha a gázcsap teljesen ki van nyitva, mert előző télen csak úgy üzemelt. Megnézte a konvektor mellett található gázcsapot, és azt válaszolta, hogy valami golyó elfordult, azt beállítja, és nem fog többet elaludni. Miután végzett a két konvektor beállításával, közölte, hogy a munkájára garanciát vállal, hívjam nyugodtan, ha bármi problémám lenne. Én akkor konkrétan kérdeztem, hogy a garancia gázszivárgásra és arra is érvényes-e, ha elalszik üzem közben a konvektor, és erre igennel válaszolt (egyébként mivel csak ezt a munkát végezte el tisztítás helyett, nem is gondolhattam, hogy esetleg másra terjedne ki a garancia, de azért jobbnak láttam rákérdezni). Majd pár napra rá voltak hidegebb napok, amikor magasabb fokozatra állítottam a konvektoron a fűtést, aminek hatására újra elaludt a láng. Gondoltam, hogy elfordítom megint a gázcsapot kicsit, hátha akkor csökken a nyomás és nem alszik el a láng. Így is történt, csak sajnos ezzel együtt gázszag is lett a lakásban, a gázszag egyértelműen abból a csapból jött, amit elvileg a szerelő múltkor megcsinált. Ezek után felhívtam, elmondtam neki, hogy mit tapasztalok, és hivatkoztam a garanciális munkájára is. Erre rögtön közölte, hogy a garancia csak a tisztításra vonatkozik, és a többit csak cserélni tudja. Csodálkoztam, hogy milyen garanciát lehet vállalni olyan munkára, amit nem is végzett el. Meg egyébként is egy tisztításon mi a garancia? Főleg, hogy akkor konkrétan rá is kérdeztem, hogy mire vonatkozik a garancia. Ekkor úgy éreztem, hogy nagyon inkorrekt a hozzáállása, és kulturáltan mondtam neki, hogy ez mind rendben van, hogy csak cserével tudja megjavítani, csak épp a tisztítás sem volt tisztítás… Végig sem mondhattam, mert egyből közbeszólt, hogy elege van az ilyen paraszt f@szXXXpókból (elnézést, nem akarok csúnyát írni, remélem értik a lényeget), és hogy odamegy és kitöri a nyakam, majd szóhoz sem tudtam jutni, mert rámcsapta a telefont. Próbáltam visszahívni, de már ki volt kapcsolva. Nem is próbáltam többször hívni, mert úgysem venné fel, én meg ilyen kulturálatlan hangnem után be sem engedném a lakásomba.

Ezek után azt is megkérdőjelezem, hogy rendelkezik-e hivatalosan gázszerelési működési engedéllyel....



2013. febr. 14. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Miért nem teszel panaszt a Dáv-Krisz Kft - nél vagy a www.profigazszerelo.hu oldalon?
2013. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt kotord ki, melyik listán nézel utána, hogy valóban regisztráltatta-e magát.


Kb. 8-10 év óta a gázkészülék javításával, karbantartásával foglalkozó szakembereknek ugyanúgy regisztráltatni kell magukat, és évenként ugyanúgy kötelező továbbképzésen kell résztvenniük, mint pl. a mérlegképes könyvelőknek.


Tehát ha olyan gázszerelőt hívsz, akit még nem ismersz, jobb, ha előtte tájékozódsz.

2013. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zsolt75 ***** válasza:
76%
A fogyasztóvédelemnél ill. az ipari kamaránál lehet panaszt tenni, de a helyedbe itt az oldalon nem írnék nevet, mert ez akár rágalmazás kategória is lehet és perbefoghatnak!
2013. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan írhat nevet, a legtöbb amit tehetnek hogy levetetik a moderátorral. Esetedben be kellett volna mutatnia a fényképes gázszerelői igazolványát, a kért munkát pedig el kellett volna végeznie. Nem jó kimondani, de te voltál a balek, ő pedig könnyen keresett pénzt.
2013. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kaptál valami papírt az elvégzett munkáról? Egy ellenőrzés + tisztításnak kellene rajta lennie. Ha van ilyened, hívj ki egy másik szakembert, végeztesd el a munkát majd a számlával menny el egy ügyvédhez és egy levélben szólíttasd fel a fizetésre (kb. 5000Ft), ha nem fizet, akkor bepereled.


Ha nincs papírod, akkor ahol találtad, ott panaszt teszel ellene, ennyit tehetsz. Továbbá mivel megfenyegetett, menny el a rendőrségre és tegyél ellene egy feljelentést, ami ingyenes. Mond meg, hogy azóta rettegsz, nehogy valahol elkapjon és eltörje a nyakad. Legközelebb nem fog pattogni a telefonhős.


Ja és egy másik sztori. Nyaralás elött ismerősömék elviszik a terepjárót egy márkaszervízbe, átvizsgálásra. Kifizetnek kb. 60.000Ft-ot, persze számlával, majd nyugodtan útnak indulnak. Félúton az egyik kerékcsapágy tönkremegy. Az autó szervízbe, autóbérlés, mennek tovább. Hazafelé az autó felvétele, majd a számlákkal az átvizsgálást végző szervízt megkeresik. Elutasítás, majd per és fizet a szervíz 650.000Ft-ot, vagyis teljes költségtérítés (javítás, csereautó, kellemetlenség). Szóval az, hogy nem csinálja meg valaki a munkáját, csak a pénzt veszi fel, az nem jelenti azt, hogy annyiban kell hagyni. Tapasztalat, hogy mindig kérj számlát, lehetőleg előre közöld a szándékod. A szakik ugyanis amikor kérdezed mennyi lesz, mindig az áfás árat mondják, de ha utána mondod, hogy lesz számla is, akkor a válasz, "jaaa, akkor + áfa", így inkább nem kéred.

Mindig kérj egy díjtáblázatot, tájékozódj, bármiről legyen is szó és nem bemondásra van garancia hanem papíron, számlával. A számlán pedig mindig az legyen rajta, amiért fizettél, ne engedd, hogy mást írjanak rá, mert úgy gyorsabb a számla megírása. Sajnos ez mind saját tapasztalat, nem szabad bízni még az ismerősben sem.

2013. febr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hol laksz.

A mi városunkban, környékünkön úgy választunk, hívunk szakembert, hogy a rokonok, barátok, ismerősök ajánlása alapján, és ha valóban mi is meg vagyunk elégedve vele, akkor legközelebb is ugyanazt az emberkét hívjuk.

Hosszú évek óta ugyanaz a gáz, víz, villany-szerelőm. Ja és van egy "ezermester bácsika", aki zárat-kilincset, egyebeket javít.

A mesterek is tudják, hogy más ahhoz a készülékhez nem piszkált, és érzik a megbecsülést, előbb-utóbb már szinte "családtagként", jó ismerősként jönnek, ha hívjuk.

2013. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!