Fűtéskorszerűsítés = többletfogyasztás?
A legelején kezdem.
Kb. 60 éves,50m2-es,szigeteletlen kertes házunk van,hibátlanul működő C18as FÉG cirkóval.Új nyílászárókkal.
Egészen tavalyig -15 fokban fogyasztott napi 15m3 gázt.Falon kívüli,3/4es vascsövekkel,1db régi vasradiátorral.A többi radiátort néhány éve már lecseréltük lemezre.A kazánnál a csövek min. 1 colosról,de lehet,hogy vastagabbról lettek leszűkítve 3/4re.Szerintem ebben a fűtésrendszerben tetemes mennyiségű víz volt,amit csak nagy energiával lehetett felmelegíteni.
Ebből kiindulva idén nyáron elszántam magam és szétvertem az egész házat.
Bevéstem a falba az 5 rétegű műanyag csövet,amire gégecsövet húztunk.Az idomokat filccel betekertük.Minden radiátor mögé hőtükrös fólia került.
Az új,zárt rendszer 26os csővel indul,majd az első radiátor előtt leszűkül 20ra,ami körbemegy a lakáson.Erről kapja minden radiátor a vizet 16os csövön keresztül.
A szobatermosztát a tavalyi programmal üzemel,kivéve azt a különbséget,hogy állandó 18 fokra van állítva.Az idén már nem fűt 20 fokra mire hazaérek,és még így is 17m3 gáz fogyott -5 foknál.Ha ezt sejtem,nem eszközölök ekkora beruházást,hogy több gázt kelljen fizetnem.
A kazán,a ház a régi,semmi mást nem változtattam.
Már a kazán is tekergetve lett mindenfelé,de az sem hozott pozitív eredményt.Hol lehet elhantolva az eb?
Minden vélemény,elmélet,ötlet érdekel!
Keresztmetszetek ki álmodta meg?
Radiátorok melegek?
Nem értem a keresztmetszetre vonatkozó kérdést,de fűtésszerelő csinálta a rendszert.
A radiátorok ontják a meleget.Hideg rendszernél 2 percen belül már langyos a radiátor,miután bekapcsol a kazán.Így nem gyanakszunk sehol hőveszteségre.
kellet volna számolni az eddigi nagy mennyiségű víz hőkapacitásával is, ami most szinte nulla, valamint az eddigi külső fűtéscsövek hőleadásával, ami a falba vésés miatt szintén elveszett.
valóban a sok vizet sok energiával fűtötted fel, de ez akkor is a fűtésre fordítódott.
plussz radiátor kellene az eltünt vastag csövek helyett, valamint mekkora hőfokkal megy a víz előre? mert ezt is méretezni kellene.
most rászánod és számolgatsz, hogy mennyi volt és mennyi lett a leadott energiád, vagy kiszámolgatod a ház veszteségét és hozzá a radiátorokat; esetleg keress egy épületgépészt aki kiszámol mindent. a fűtésszerelő inkább csak megcsinálja....de nem számol.
Rávezettetek!
Erről még nem közelítettem meg a problémát.
A kevesebb víz,kevesebb fűtőtest(csövek) hamarabb felmelegszik,és még annál is hamarabb lehűl,ami a szigetelés hiányát hozza előtérbe.
Sajnos nem fordult meg a fejemben,hogy a meglévő radiátorokat nagyobbra vagy vastagabbra cseréljem,mert a csöveket figyelmen kívül hagytam. Mindegyik 22k-s.Az egyetlen vas helyére is ilyen került azonos hosszban(1 m),aminek ugye nem azonos a teljesítménye ugyanakkora vaséval.
Belenyugszom.
Már csak egy kérdésem van.Milyen konkrét képlettel tudom egyszerűen kiszámítani a helység teljesítményigényét?
LégM3 szorozva ...?
Most azt kell megtudnom,hogy melyik radiátor mennyivel teljesít alul az adott helységben.
A szigetelést és egy új,kondenzációs kazánt leszámítva csak nagyobb radiátorokkal(a vízmennyiség és a leadófelületek növelésével)tudom a régi felé szorítani a fogyasztást.
Ugye jó irányban gondolkozom?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!