Nagyjából mennyibe kerül egy 165 négyzetméter alapterületű ház villanyszerelése (anyaggal és munkadíjjal együtt)?
Kb. sokba.
Látatlanba hogy mondjuk meg?!
Mennyi vezeték, kapcsoló, dugalj, lámpa, kötődoboz, kismegszakító, stb. kell?
A "Semmi extrával, csak alapfelszereltséggel." szerintem 40 %-kal drágább, mint a megfontoltan, kicsi rátartással tervezett.
Az esetek nagy többségében a "semmi extra" utólagos fúrással, véséssel, hosszabbítók tömkelegének használatával jár mire minden a helyére kerül a házban. Ez főként a konyhában, fürdőben és a garázsban/műhelyben igaz. Én minden szobában dupla konnektort szereltem be, a konyhapulthoz pedig falra szerelhető 3-as elosztókat raktam. Amikor a feleségem minden készüléket csatlakoztatott 1 db szabad konnektor maradt.
Érdemes a villanyszereléskor a riasztó, telefon, informatika, TV kábelek nyomvonalát is kiépíteni. Nem baj, ha nincs minden azonnal bekötve. A kábel - vagy legalább a csövezés - legyen a helyén. Nincs annál nagyobb méreg, mint megvésni és újra festeni egy 1-2 éves falat, mert kimaradt valami.
Persze erre azt mondják, hogy majd vezeték nélküli készülékeket használunk. De azoknak is kell tápfeszültség és én nem szeretek elektroszmogban élni. Ma úgy tudjuk, hogy nem káros az egészségre a nagyfrekvenciás sugárzás - mobil, wifi stb. Ennek ellenére én jobban bízom a kábelekben.
Az utolsónak nagyon igaza van!
Megszámoltam az előbb, és nálam csak a konyhában, 18(!) db konnektor van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!