Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a postai...

Mit lehet tenni a postai reklam-szemet ellen?

Figyelt kérdés
Egy ido ota a postaladamat dugig tomik reklamujsagokkal meg hasonlo sz.rokkal. Hiaba uritem ki minden nap, este mikor jovok a munkabol, megint tele van. A fo gond az, hogy mar tobbszor veletlenul eldobtam szamlakat, mert nem vettem eszre a reklam kozott; a postas pedig a leveleket gombocca gyurve dobja be a postaladaba, mert maskepp nem fer. Mit lehetne csinalni? Tudom, hogy a keretlen reklam terjesztese elmeletileg torvenytelen, de mit lehet tenni ellene?

2012. nov. 23. 22:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A postánál írásban be lehet jelenteni, hogy nem kérsz reklám kiadványt. Ezzel a lépéssel a posta által terjesztett mennyiségtől meg lehet szabadulni. A gond csak az, hogy nem mindent a posta terjeszt, ott a terjesztőt kellene hasonló céllal megkeresni, csak azt nem igazán lehet pontosan tudni, hogy kit kell keresni illetve a fekete munka sem ritka ezen a területen. Nekünk igen tisztességes méretű postaládánk van amibe biztosan belefér minden, ennek ellenére az este a kertből szedegettük a kutya által "elolvasott" kiadványok maradványát, mert a terjezstőnek egyszerűbb volt a kerítés rései közé kézbesíteni mint bedobni a postaládába.
2012. nov. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
postásként sokat szembesülök az általad leírtakkal. egyszer az egyik ládán láttam egy kiírást: "reklámanyagot nem kérünk, a tiltásunk ellenére bedobott újság kiadója ellen jogi eljárást indítunk". az volt az egyetlen láda amibe tényleg nem dobtak semmit.
2012. nov. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ha földszinten laksz, beszéld meg a postással, hogy minden levelet hozzon fel. Szívességből, vagy némi borravaló ellenében biztos, hogy belemegy. Pláne, ha van az ajtótokon levélbedobó.
2012. nov. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 70 lakásos társasházban lakok (értsd: 70 postaláda egymás mellett). Nálunk úgy oldódott meg ez a dolog, hogy csináltatott a közös képviselő az újságárusoknál látható újságtartókhoz hasonlót, amire rá van írva, hogy reklámújságok. A szórólapot osztók minden áruház katalógusát külön rekeszbe rakhatja, így átláthatóak. Nekik nem kell minden ládába beledobni, nekünk pedig nem kell félni az általad felvázolt helyzettől. A tartóból mindenki azt veszi ki, ami érdekli. Hetente ürítve van, a megmaradt szórólapok pedig mennek a szelektív kukába.
2012. nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele mit kezdeni. A nagy részét nem is a posta terjeszti, ahol írásban tudsz tiltakozni a szórólap ellen és akkor nem kapsz. Nagy részét viszont számodra ismeretlen vállalkozók terjesztik, így maximum elviseled. Sajnos...
2012. nov. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Nekik nem kell minden ládába beledobni, nekünk pedig nem kell félni az általad felvázolt helyzettől."


Nem megoldás, mert ahogy előttem is írták a terjesztő illetve a posta is külön felhívja a szórólapot hordók figyelmét hogy csak is kizárólag postaládába kézbesíthetőek. Ahol közös gyűjtőbe teszik a szórólapot ott meg is büntethetik a terjesztőket, mert a szerződés levélszekrénybe való kézbesítést kér...

2012. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem bosszantom magam ezzel :) Átnézem őket összegyűjtöm és már 3. évbe adom le a helyi óvodába amikor papírgyűjtés van...így még hasznosabb mintha csak simán szelektívbe tenném hiszen az ovinak ez plusz pénz is és így tényleg nem zavar annyira már a dolog.
2012. nov. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ezen előttem lévő hozzászólás igen építő jellegű és 100%-osan egyet is értek vele...
2012. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Nem "hivatalbol" bosszankodom, hanem mert megtortent, hogy szamlak, levelek elvesztodtek vagy osszegyurodtek...


Koszi mindenkinek a valaszokat; sajnos nem ugy nez ki, hogy barmit is tenni lehetne. Arra gondolok, hogy a postan kiberelek egy postafiokot, es oda cimeztetem a "rendes" leveleket es a szamlakat.

2012. nov. 24. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!