Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akik már nagykorúak, de még a...

Akik már nagykorúak, de még a szüleikkel élnek! Mennyire kell otthon alkalmazkodni?

Figyelt kérdés
Én oda megyek és akkor,amikor és ahova akarok,viszont itthon apám nagyon érzékeny mindenre,ezért igyekszem teljesen hangtalanul élni.Nálatok milyen szabályok vannak?

2012. nov. 12. 11:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1%
Szinte semmilyen. Azt csinálok amit akarok. Takarítanom sem kell, csak a szobámat persze, de azért néha elmosogatok ha épp olyan kedvem van. De amúgy tényleg azt csinálok amit akarok. 21n
2012. nov. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is kb. ez volt a helyzet. A szüleim is szeretik a csendet, szóval már gyerekkorunkban is csendesek voltunk. 20 éves koromig éltem otthon (az utolsó két évben csak hétvégenként) Ilyenkor ha elmentem este az persze nem volt gond, de igyekeztem minél halkabban hazamenni, nem akkor enni, csörtetni. Bár szerintem ezt akkor is megtettem volna, ha egyébként hangos házban növök fel, ha valaki alszik azt alapból nem zavarom.
2012. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%

20 éves vagyok. Anyukámmal és a testvéremmel élek. Egyetemre járok és dolgozom mellette.

Annyi szabály van, mint eddig: segítsek a házimunkában(mosogatás, szemétkivitel, takarítás, mosás, főzés), illetve hogy havi szinten egy jelképes összeggel ugyan( 20.000 HUF), de szálljak bele az itthon költségekbe.

Ez abszolút teljesíthető. :) Ezen felül nincsenek, csak morális szabályok mint pl. hétköznap hajnali 5-kor ne essek be az ajtón mocsok részegen, hangoskodva; ne hívjak át egy tucat embert előzetes egyeztetés nélkül stbstb. :)

2012. nov. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Takarítani mindig segítettem. Ha például már csütörtök este hazamentem pénteken már takarítgattam, ha nem kellett tanulnom. De ezt akkor is megtettem mikor kiskorú voltam. Anyukám viszonylag rendbe tartotta hétköznap a házat, munka után rámolt, de jól esett neki, hogy nem kellett porszívózni, de a portörlést meghagytam neki :)
2012. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Nincsenek ilyen szabályok nálunk szerencsére.

Egy héten egyszer,általában hétvégén csinálok egy kis takarítást meg persze mikor épp arra járok ki/be pakolom a mosgatógépet + ilyen apróságok.

2012. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Férfi létemre nincsenek kikötve szabályok itthon, kiszolgálom magam, a szobámat rendbe rakom

Zene szólhat ugyanúgy mint 3-4évvel ezelőtt nem zavarja őket

20/F

2012. nov. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Takarítanom nekem is kell,hazaadni is a költségekbe.
2012. nov. 12. 11:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit más kategória vagyok, én úgy lakom otthon, hogy az emelet meg van csinálva külön, csak a bejárat közös. Én a rezsi 40%-át fizetem ki (lent 4-en laknak, fent pedig mi csak 2-en), illetve evidens, hogy úgy élünk, hogy ne zavarjuk egymást, nem hangoskodunk, nem bulizunk.
2012. nov. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
4%

"Egyetemre járok és dolgozom mellette."


Kíváncsi vagyok milyen büfészak lehet.

2012. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

""Egyetemre járok és dolgozom mellette."


Kíváncsi vagyok milyen büfészak lehet."


Szociológia, bár ezen bőven túlmutató terveim vannak. Ez a kötelező "rossz", mint alapszak, ahonnan tovább tudok majd menni mesterszakra. Tényleg nem egy orvosi, de kíváncsi lennék, Te mit tudtál eddig letenni az asztalra?!


Ui: Én őszinte voltam, ne hazudj be egy jogi kart, ha közöd sincsen hozzá!

2012. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!