Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kérdésem azoknak szól, akik...

A kérdésem azoknak szól, akik panelban laknak! (? )

Figyelt kérdés

A párommal lakást szeretnénk, és néztünk egy panelt, amibe én egyből beleszerettem. A páromnak is tetszik a lakás, de semmiképp sem költözne oda, csak azért mert panel. Mondta hogy ő biztos nem költözik soha panelbe, mert sok rosszat hallott róla.

Mi a hátránya a panelnek? Tényleg annyira rossz? Esetleg hogyan tudnám őt meggyőzni, milyen érvekkel? Mik az előnyei és hátrányai?



2012. nov. 3. 19:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Vannak nem panelépítésű társasházak.Én jártam már egy igényes téglaépítésű lakásban is.A szomszédokat nem lehetett hallani.A fűtés állítható volt.3 háló szobás volt szóval nagy.Ki lehet ilyeneket is fogni.
2012. nov. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Ezek szerint a téglaépítésű lakások csendesebbek.
2012. nov. 4. 10:42
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem. Gyerekkoromban és most téglában lakom/laktam. Ha csönd van, a BESZÉDET is lehet hallani. Nulla szigetelés van a 40 éve és az 5 éve épült téglaházban is.

Panelban ugyanez.

Viszont, elképzelhető, hogy csöndes szomszédokat fogsz ki, van pl. 16 lakásos meg 100 lakásos ház is, kevesebb szomszéd kevesebb zaj.

2012. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Jelenleg a negyedik panel lakásban élek. Sosem tapasztaltam olyanokat, amilyeneket a többiek leírtak.

Ahogy a 10. válaszoló írta, mindössze a wc-ben lehet hallani a szomszédokat. Néha érződik a kajaszag, persze amit nem én főzök, de ennyi. És ez is csak ebben a lakásban. A másik lakótelepen, a másik három lakásban még ennyi "szomszédzaj" sem volt. A lakás egyik pontjában sem lehetett hallani egyik szomszédot sem. Mintha nem is lettek volna.

Ekkora mázlista vagyok, hogy így kifogtam idáig, ennyire szerencsésen?

Tehát kérdező, ezek alapján, hatalmas különbségek vannak panel és panel között.

2012. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Akkor tudna valaki arra tanácsot adni,hogy hol lakjon az ember?De most komolyan!(Családiház kizárva,mert nincs rá pénz)Én téglaházban is laktam olyan helyen,ahol minden áthallatszott.

2012. nov. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Én panelba vagyok albis, de én sem hallok egy árva mukkot sem...pedig egyszer meghallgatnám, ahogy a szomszédék jól érzik egymást xD
2012. nov. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Nyugis, csendes kertesház, saját kis díszkerttel, leghátul kevés veteménnyel, néhány csirke, stb= hosszabb élettartam.
2012. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
szerintem csak a szomszédoktól függ, hogy mi hallatszik át. Ha nyugdíjas van, az nem sokat zavar. Kivéve, ha nagyot hall, mert akkor bömböl a tévé. Gyerek mindig zavaró. Alkesz is, ha sokan laknak az is.
2012. nov. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!