Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kérdésem azoknak szól, akik...

A kérdésem azoknak szól, akik panelban laknak! (? )

Figyelt kérdés

A párommal lakást szeretnénk, és néztünk egy panelt, amibe én egyből beleszerettem. A páromnak is tetszik a lakás, de semmiképp sem költözne oda, csak azért mert panel. Mondta hogy ő biztos nem költözik soha panelbe, mert sok rosszat hallott róla.

Mi a hátránya a panelnek? Tényleg annyira rossz? Esetleg hogyan tudnám őt meggyőzni, milyen érvekkel? Mik az előnyei és hátrányai?



2012. nov. 3. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Arra kelek, hogy a szomszéd tüsszög, köhög. A másik ordít a párjával. Kutyaugatás. Nem az enyém. A gyerekeimre hiába szólok rá állandóan, valakit mindig zavarnak és dörömbölnek miatta. Két közös képviselőnk volt, mindegyik sikkasztott. Kb. ennyi :)
2012. nov. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

laktam panelban, laktam régebbi típusú társasházban, új építésű társasházban, most kertesházban lakom


a panel nem legrosszabb volt, az új társasház volt a legborzasztóbb

ha szexeltek a szomszédban, még azt is hallottam, ahogy a két test egymásnak csapódik...a csattogást

inkább a panel....

2012. nov. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ki kell fogni. Társasházban mindigis hallani fogod a szomszédot. Erre fel kell ( ha tudsz) készülni.

Párod hova költözne?

2012. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mindenképpen lakásba költözünk ezt már eldöntöttük. (nem engedhetünk meg magunknak kertes házat) Neki igazából, mindegy, csak ne panel építésű legyen.

A válaszok alapján akkor tényleg nem ez lenne a legjobb választás. Azért várom még a további válaszokat.:)

2012. nov. 3. 19:56
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen megértem a párodat. Én eddig egy panelban laktam és utálom. Főleg ezekért:

- Hallom hogy mit csinálnak a szomszédok. Hupognak, ordíttatják a zenét, futkosnak a lakásban, ordibálnak, szexelnek, stb.

- Kosz van, bűz van. A lépcsőház bejáratánál sz@ratják a kutyákat, a lift telehányva, csótányok rohangálnak a lépcsőházban.

- Mindig van valami balhé. Átlagban fél évente öngyilkolja meg valaki magát a házban, vagy csak fenyegetőzik hogy felrobbantja ezért ki kell hívni a rendőröket, hogy biztosítsák a helyszínt, amíg a tűzoltók betörik a lakásajtót, hogy aztán a mentők leszedálják és kényszerzubbonyban elvigyék a szerencsétlent. Aztán nem sokkal ez után persze kezdődik az egész elölről.

- A közös költség egy vagyon, amit szinte a semmire fizetünk. A közös képviselő sikkaszt, havonta van valami gyűlésezés, hogy valami számlálóbizottságot válasszanak.

- A lakás eladhatatlan.

- Stb.

2012. nov. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Panelban nőttem fel.

Sok hátránya van

- este hallod a szomszéd tévéjét

- hallod ha valamelyik szomszéd veszekszik. Ha ordibálás, verekedés van akkor akár a 3 emelettel lejjebb vagy feljebb lakót is hallod.

- ha zenélsz, ha húst klofolod, ha éppen felújítod a lakásodat ami ugye zajjal jár, akkor mindig akad egy szomszéd aki rád veri az ajtódat, hogy fejezd be.

- ha a szomszédban olyan pár él, akkor minden éjjel hallgathatod hogy " édes istenem, mindjárt elmegyek. ÁÁÁÁÁÁÁÁ" Persze az ágy döngetését is hallgatod.. ( mi már rendszeresen átordítjuk a falon hogy "Ne totojázz hapsikám, dugd a nőt, és aludjunk.." Beválik mert elmegy a kedvük és abbahagyják..

- minden kajaszag át megy a te lakásodba is. Képzeld el amikor valaki pacalt főz..:(

- minden cigiszag átmegy a lakásodba ha valamelyik szomszéd bagózik.

- Mi halljuk hogy a baloldali szomszédunk horkol.

- beázás veszély

előnye

- télen akármilyen későn érsz haza mindig meleg van a lakásban (persze ha fűtenek)

- évekig élsz a panelban úgy hogy fogalmad sincs ki a szomszédod..mert mindenki munkából hazaér, és rögtön bezárkózik a lakásába..

2012. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
nekem szerencsém van,nem is tudom,hogy vnnak szomszédjaim.
2012. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Először is tudni kellene, hogy valóban nagypaneles (házgyári elemekből álló) házról van-e szó. Magyarországon számos lakótelepi ház épült a nagypaneles technológiától különböző módszerrel (alagútzsalu, csúszózsalu, univáz, IMS, stb.), de ezeket az épületek a magyar köznyelv egyszerűen lepanelozza. Pedig nagyon sok különbség van köztük.
2012. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
na jó, azért van legalább 3 szomszéd, akitől lehet kérni cukrot, tojást, lisztet és beadhatod öt percre hozzá a gyereket, míg a másikat elviszed az oviba a zuhogó esőben.
2012. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kicsit meglepődtem a válaszokon. Én most akarok elköltözni a panelból, de a családom sehogy nem akar(: Szuper környék, gyönyörű park, tavasztól-őszig madárcsicsergésre ébredünk (rengeteg rigó él erre, hihetetlenül jó illat (hársfa, akác , olajfa stb), a szomszédokat nem halljuk, (egyedül a Wc-ben ülve az öblítés), minden közel van , mégis csendes hely. Mondjuk a fűtés mért, ezért már nincs 25-26 fok, mint régen, de jóval kevesebbet is fizetünk. Az elosztása is jó, külön bejáratú, tágas, világos, száraz szobák,nem kell havat seperni, stb. Könnyű takarítani, rendet tartani.(Ezeket a családom adta elő, mikor közöltem, hogy költözni szeretnék, kertes házba.
2012. nov. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!