Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha panelban lakom és távfűtés...

Ha panelban lakom és távfűtés van akkor előfordulhat szén-monoxid mérgezés?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Maximum akkor, ha a gáztűzhely sütőjével akarsz fűteni.
2012. okt. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

akkor tuti? csak mert tökre megijedtem...egyedül tanultam itthon és hirtelen elkezdett fájni a fejem meg hányingerem lett...bár lehetett a koncentrálástól vagy , hogy dél óta nem ettem de kicsit megijedtem:S

Köszi a gyors választ:)

2012. okt. 29. 20:40
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
gondolom nem kémiát tanulsz :)))))
2012. okt. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem...gyűlölöm és bevallom nem értek hozzá:)de köszi akkor megnyugodtam:D
2012. okt. 29. 20:46
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Mielőtt bepánikolsz, gondold végig.

Lakótelepi lakásban laksz, ahol a fűtéshez szükséges vizet és a használati melegvizet is a lakásodtól távol lévő hőközpontokban melegítik fel. Ebből a folyamatból származó égéstermék ott távozik, a csövekben csak a forró vizet továbbítják hozzátok. Ilyen szempontból a távfűtéses lakás a legbiztonságosabb (az ahol a melegvíz is hőközpontból érkezik). Láttam viszont olyan lakást is (nem panel, hanem tégla), ahol csak a fűtés távfűtéses, a melegvizet gázbojler állítja elő. Ott már van esély szénmonoxid mérgezésre.

2012. okt. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
rendben. köszönöm:) bocsi, hogy ilyen hülye kérdést tettem fel csak tompa az agyam és tényleg megijedtem...
2012. okt. 29. 21:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!