Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Távfűtéses lakásban lehet...

Távfűtéses lakásban lehet spórolni a fűtéssel?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem távfűtéses lakásba. Egyedi mérő nincs. Minden hónapba ugyanannyi átalányt kell fizetni, és állítólag nyáron van valami elszámolás.

Én még nem nyitottam meg a radiátorokat,bár nincs is hideg a lakásban. Lehet így spórolni, vagy itt úgymond felesleges így is úgy is annyi lesz?



2012. okt. 28. 08:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

" Egyedi mérő nincs."

Felesleges, így is-úgy is annyi lesz!

2012. okt. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tehát akkor az éves elszámolásnál sem igazán számít?

2012. okt. 28. 09:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel senki és semmi nem méri, hogy neked valójában 0-24-ben maxon ment a radiátorod, vagy egész fűtési idényben hideg volt.
2012. okt. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

árnyalnám a képet :

mérik az elfogyasztott hőt,de nálatok még nem külön lakásonként,

hanem egybe, alul van egy fő-mérő ,és ami azon átjön,azt osztják el a lakások számával,

ha tehát pl 300 ezret mutat a nagy mérő,és 10 lakás van rákötve,akkor mind a tíz fizet 30 ezret,

2012. okt. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges volt árnyalnod a képet, ugyanis azt írtam, hogy NEKED valójában mennyit ment a radiátorod.

A házba beérezőt nyilván mérik...

2012. okt. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi, értem!

És nem kötekedni akarok, csak tényleg most ismerkedem ezzel a rendszerrel:de akkor elvileg ha mindenki spórol,akkor kevesebb lehet az összfogyasztás, tehát mondjuk nem kell ráfizetni az elszámoláskor,vagy esetleg még vissza is fizetnek, ha többlet van. Persze kérdés hogy mindenki spórol-e?

2012. okt. 28. 10:06
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, igen!
2012. okt. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod igen. Csak az a baj, hogy a többség nem spórol. Pont abból a meggondolásból, hogy hiába tekeri le ő a radiátort ha a maradék többi nem. A számlán nem érzi meg. Nálunk is tömegével voltak télen nyitva az ablakok, és 24-25 fok volt bent...

Persze ha szóba került, hogy csökkentsünk 23 fokra, a sok nyugger már fel volt háborodva...

Pedig kemény 10 ezreseket lehetne spórolni.

Azóta leszigetelték a házat ablakot cseréltek, nekem 2-esen megy a radiátor a 6-os skálán, mégis 25 fok van bent... :(

2012. okt. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen én is ettől féltem, hogy ha úgyis a havi számla ugyan annyi, akkor nem spórolnak úgy az emberek. Meg a lakók nagy része egész nap itthon lévő nyugdíjas,nekik meg kell a 30fok egész nap :(

2012. okt. 28. 12:14
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos a távfűtéses lakásokban nem lehet spórolni a fűtéssel. Sajnos itt nálunk is egész télen 26°C és 29°C közötti hőség van a panellakásban (nyitott ablakoknál is 22°C és 25°C közötti meleg van).

A lakóközösség pedig olyan retardált, hogy egyáltalán nem akar mérsékelni ezen az iszonyatos pokoli hőségen. Az egész télen éjjel-nappal működő szauna számlája pedig havonta 30-40 ezer Forintokba kerül. Sajnos a többi lakó miatt esély sincs a spórolásra. Minden távfűtéses lakásba szükség lenne már felszerelni az egyedi szabályozókat és mérőket. Csak ezután a korszerűsítés után lehetne spórolni.

2012. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!