Sok helyen írják, hogyha a melegvíz tárolót 60-65 fokra állítják, akkor sokkal költséghatékonyabb a működés, továbbá a készülék élettartamát is növeli, és csökkenti a baktériumok elszaporodását! Igaz ez?
Költséghatékonyság: Kis mértékben, de hamis, mert a veszteséghő annál nagyobb, minél melegebb a víz. Ha a veszteségtől (tárolóban álltában hűl) eltekintünk, akkor amúgy mindegy hány fokos a víz.
Élettartam növelés: Hamis. Minél melegebb a víz, annál több a vízkő, illetve annál jobban igénybe van véve a rendszer.
Bacik: Részben igaz. Minél melegebb, annál kevesebb van belőle, bár a 65 fokot még elég sok kibírja.
Első válasz felejtős!
Igen minden szempontból a 60-65 fok a legideálisabb ezt minden hozzáértő szerelő tudja és támogatja.
Leginkább ez azért igaz mert a vízkőkiválás 60 fok felett a legintenzívebb így ha nem forraljuk a vizet kevesebb vízkő képződik ami azért jó mert a vízkő a fűtőszálra rakódva hőszigetelő tulajdonságú hosszabb ideig kell üzemelni a fűtőszálnak ezért több energia fogy ráadásul a vízkő a fűtőszálon olyan mértékben felforrósodik hogy kiégeti és tönkremegy-kevesebb vízkőnél több az élettartam is mert a tartály falát is károsítja a vízkő.
Másrészt azért költséghatékonyabb a fogyasztás mert ha nem forró a víz a használathoz kevesebb hidegvizet kell keverni így kevesebb víz fogy és kevesebb energia is mert a hőveszteség után nem 80 hanem csak 60 fokra fűt fel.
A baktérium pedig csak mítosz, egy zárt vízrendszerben eleve nem jelenhetnek meg káros baktériumok de ha megjelennének is akkor is csak 90 fok felett pusztulna el amire egyik bojler sem képes(80-85 fok a legfelső szabvány érték)
Tehát összefoglalva:
60-65 foknál -kevesebb viz
-kevesebb áram
-kevesebb karbantartási költség
-hosszabb élettartam
ha költséget szeretnél csökkenteni akkor állítsd 40c°-ra.
Kevesebb hőenergia "szökik" el.
"Bence_ válasza:
ha költséget szeretnél csökkenteni akkor állítsd 40c°-ra.
Kevesebb hőenergia "szökik" el."
Elenyésző, ellenben a komfortérzet sokat romlik.
#2!
Ha véleményed szerint az első válasz felejtős, akkor miért magyarázod el más szavakkal ugyan azt??? Továbbá ha "a vízkőkiválás 60 fok felett a legintenzívebb", akkor miért "60-65 fok a legideálisabb ezt minden hozzáértő szerelő tudja és támogatja"???
...magad sem tudod, hogy mit írsz...
Igen, ez így érdekes, a válasz elejét cáfolja a vége:)
Baromira nem mind1 az sem, hogy hányan laknak a háztartásban, hány literes a bojler. Nekem egy 50 literes van, 40 fokra van állítva és bőven elég, magamnak. Ha nálam van barátnőm, akkor már kevés, mert nagyon kevés hideg víz kell hozzá, kicsi a mennyiség, egy zuhanyzáshoz már kevés ez a víz. Sok befolyásoló tényező van, de az illogikus, hogy ha tudom, hogy a vízkőkiválás 60 fokon a legintenzívebb, akkor 60ra állítom a bojlert...
Megcsinálod a 37-38 fokos kádfürdőt, ami miatt a bojlerban visszahűl a víz, így amikor kezd hűvös lenni mondjuk 35 fok, akkor nem lesz miből után melegítened, de még ha lenne is, az is csak 40 fokos lenne, amiből meg piszok sok kell annak a +2-3 foknak a pótlásához.
Nyilvánvalóan zuhanyzáshoz, annyi embernek, amennyinek a bojler térfogata elég, bőven jó lehet a 40 fok. Tehát van olyan eset, amikor elég az alacsony hőfok is.
Nekem a régi lakásomban egy 350 L-es 2 személyes kádam volt, meleg vizet egy kémény nélküli, 150 L-es gázbojler állította elő. Ahhoz, hogy föl lehessen jó meleg vízzel tölteni, és a hosszúra nyúlt fürdők alatt kevés vízzel visszafűteni, 80 (!) fokra volt állítva a bojler. Ennél hidegebb vízzel már nem volt komfortos.
Jelenleg kondenzációs kombicirkóm van, 60 fokos HMV-vel. Nekem így jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!