Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ágypoloska-hogyan tudom ki...

Ágypoloska-hogyan tudom ki irtani? Többit lent.

Figyelt kérdés
... már egy szétnyitható kanapét elégettünk. jelenleg, a másikkal küzdünk,mert azt is megtalálták a piszok bogarak. minket csípnek rendesen... most,egy ecetes kúrával próbálom őket ki irtani, meg rá fújtam már rovar irtót 3 tubussal. 1-2 darab,mindig előbújik. volt nálunk rovar irtó szakember többször is, de sikertelen volt a küzdelme, csak lehúzott sok sok pénzzel. még, nem merem visszahozni a szobába. mit tegyek? a szobát is már sóval, ecettel, rovar irtóval lekezeltem. ott nincs egy darab se most.

2012. aug. 11. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az ágyi poloska irtása nagyon nehéz feladat, a rovar rendkívül szívós és nagyon változatosak a búvóhelyei. Éppen ezért ahhoz, hogy biztosan megszabaduljunk tőle, az egész szobát és lakást alaposan át kell vizsgálni, az összes lehetséges búvóhelyet meg kell keresni. Az ágyneműt és a ruhaneműket szedjük le és minél magasabb fokon mossuk ki (legalább 60 fokon) és tegyük külön a ágyi poloska írtás idejére. Az ágyakat, ágykereteket, bútorokat általában fel kell fordítani, hogy az összes búvóhelyet le lehessen kezelni ágyi poloska irtó szerrel.


A legtöbb esetben elengedhetetlen az írtás során, hogy többféle irtószerrel (hatóanyaggal) dolgozzunk, mivel (elsősorban nyugaton) nagyfokú rezisztencia alakult ki a szintetikus piretroidokkal szemben. A felméréstől függetlenül az összes lehetséges búvóhelyet le kell kezelni, nehogy egy ágyi poloska is túlélje. Az írtás technológiája többféle lehet : permetezés, porozás és kiegészülhet hidegködképzéssel is.


Az egész írtási folyamatot meg kell ismételni körülbelül két héten belül, mivel az engedélyezett poloskairtószerek a petéket nem pusztítják el. Igaz ugyan, hogy nem minden esetben van szükség második irtásra (kb. 80%), de ezt nem érdemes kockáztatni.


(Talán érdemes lenne szakemberhez fordulni.Nem kerül annyiba,mint otthon kísérletezni,főleg bútorokat égetni...)

2012. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ALÁZATOSAN jelenteném, ELTŰNTEK!!!! érdekel valakit, hogy?
2013. szept. 2. 13:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdedel, hogy hogy! Írd meg! Nincs ilyen veszély itthon (legalábbis nem tudok róla.. bár honnan lehet tudni ha rejtőzve élnek??) de jobb tudni előre, mint akkor keresgélni a megoldást :))


"volt nálunk rovar irtó szakember többször is, de sikertelen volt a küzdelme, csak lehúzott sok sok pénzzel."


Én hangyairtókat kerestem egyszer és több ajánlatot is találtam ahol garanciával vállalták. Poloskánál nincs ilyen hogy garanciát vállal a munkájára?

2013. szept. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
megoldás- ELKÖLTÖZTÜNK. :):) TEHÁT, NEM LEHET MAGUNKKAL VINNI, HOZNI. ENNYI. ROVARIRTÓ SZAKEMBER- nem adott számlát, fél áron csinálta ezért no garancia... sajnos. :(
2013. szept. 2. 14:38
 5/5 anonim ***** válasza:

"TEHÁT, NEM LEHET MAGUNKKAL VINNI, HOZNI."


Ez nem igaz. Pont, hogy az utazással terjed sajnos, mindenhol ezt írják. Lehet, hogy szerencsétek volt és nem ment veletek egy sem, de az is lehet, hogy igen és ismét felbukkannak. :(

2013. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!