Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek tényleg h. lyeség...

Szerintetek tényleg h. lyeség szobába laminált padló?

Figyelt kérdés

Szőnyegünk van, de amikor festettünk, a széleit durván lecsöpögtettük+ha szerelő jön be, luxus neki levennie az utcai cipőjét, és állandóan végigtrappolnak a szobán. Nincs takarítógépünk, ez a szőnyeg régi, és nehezen is mosható kézzel.

Azért gondoltam a laminált padlóra, mert könnyebben takarítható, elvileg fel is szedhető, így festésnél sem csepegtetnénk le.


2012. júl. 13. 07:52
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitok.

Annyi kérdésem lenne még azokhoz, akiknek laminált padlója van, és elégedettek, hogy négyzetméterét mennyiért vették kb. víz és kopásálló-e, illetve kell e valamit alárakni mielőtt lefektetnénk?

Nagyon rajta vagyok a témán, és mindenképpen szeretném augusztusig rábírni az itthoniakat egy kis rendezésre.

2012. júl. 13. 10:59
 12/25 anonim ***** válasza:

igen kell alárakni szigetelést és mindenképpen jó minőségű magas kopásállóságú lapot vegyetek


a szerelőkről meg annyit, hogy kapják be, nehogy már a vevő legyen lekötelezve, mert kijönnek és összemocskolja a lakást - hidd el kijön a szaki a szomszéd városból is, ha ezeknek derogál a munka (nem mellesleg, ha nem hagyná magát senki a városban, akkor nem szállna el az agyuk)


nálam egyszer hagytak szemetet, azokat nem én bíztam meg, hanem a közös képviselő, ez volt a szerencséjük, mert így nem tarthattam vissza a fizetésüket, amíg nem takarítanak el maguk után, de a legtöbb esetben szólni sem kell nekik, hogy pucolják el a szemetüket

2012. júl. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Ha padlószőnyeg van, arra egyszerűen rá lehet rakni, nem kell alá semmi.

Különben én nem rajongok érte, egy tisztességes keményfa halszálka parkettához képest olcsó, igénytelen, ócska. Ettől függetlenül nálunk is az van, mivel a parketta alá betonozni kellene, és drága is, és a lerakása sem egyszerű, ha azt akarjuk, hogy ne nyikorogjon. És így 10-15 ezerből állna meg négyzetmétere. Lamináltból meg elég a legolcsóbb kategória, úgyse mászkálunk be cipővel, és úgyis néhány év múlva költözünk, addig meg kibírja.

2012. júl. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 dirtboy ***** válasza:

annyit szólnák ezekhez hozzá hogy a laminált padlónál is vigyázni kell az utcai cipős vendégektől legyen az szerelő vagy akármi.

ha úgy csoszog végig a laminált padlón egy megtermett férfi hogy a cipő talpába egy hegyes kavics be van tapadva akkor az szépen meg karcolhatja még a kemény padlót is.

2012. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

ma 11:05

Sajnos itt ilyenek a vállalkozók. Vagy tűrsz, vagy megfulladhatsz. Ha a szomszéd városból hívunk, az kiszállási díjnak sokat felszámít, ezért se szokott a család szolgáltatást igénybe venni onnan.


ma 11:21

Nem hiszem, hogy rá lehet. Olvastam ezt, azt, és állítólag nem lesz valami stabil így. A padlószőnyegünk pedig ilyen kis gumókban végződik, nem tudom, belegondolva biztos billegne a laminált + ha azt is leraknánk, nem nagyon lehetne nyitogatni az ajtót, mert tényleg azon a pár millin sok múlik. Így is néha elakad.

Azért nem akarok 10-15 ezret négyzetméteréért, vannak egész olcsók is, kopásállók is, egy jobban kinéző, kopásálló, 5 év garanciás a szobára 3000 Ft, és ha még alá is kell szigetelő anyag, úgy néztem, az 5000 Ft összesen.


dirtboy

Ha már laminált padló lesz, beállok az ajtóba, és addig nem engedem be a szerelőket, meg senkit, amíg nem veti le a cipőjét. Nézzenek hülyének inkább, azt elviselem, de azt már kevésbé, hogy kijárnak mindenhova, mindenbe beletaposnak, utána idehordják a bacikat.

2012. júl. 13. 12:01
 16/25 anonim ***** válasza:

dehogy hülyeség! a padlószőnyeg a hülyeség. nem lehet normálisan takarítani, allergiás leszel tőle, hadd ne soroljam.


mi az enyémet kb 2000ft/nm-ért vettük 3 éve, járkálunk rajta rendesen, de semmi baja egyelőre. győzd meg a családot!

2012. júl. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
10-15 ezer az a parketta :)
2012. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ukrajnában lehet még kapni lamiált padló alá különböző vastagságú hungarocel jellegü lapokat, ez zaj és hőszigetelő is.
2012. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Bár én már 4 éve vettem az enyémet a Diegoban, de több helyen láttam már, hogy adnak ajándékba azt az alászigetelős dolgot. Olyan egy kicsit az anyaga, mintha polifoam lenne csak nagyon vékony. Csak le kell teríteni és lehet rá pakolni, illeszteni a padlót. Annyira egyszerű, hogy én és a testvéremmel ketten csináltuk meg az egész lakást.
2012. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

ma 13:45

És mennyibe került négyzetmétere?

2012. júl. 13. 13:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!