Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelből kertesházba - milyen...

Panelből kertesházba - milyen érzés volt?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy aki pl. sikeres lett és a magasabb kereset végett panellakásból kertesházba tudott költözni, hogy élte ezt meg? Mit volt a legjobb? Milyen vonatkozásban lett szebb az élete?


Ezt annak kapcsán kérdezem, hogy egy régi ismerősöm -aki ezt átélte- úgy nyilatkozott, hogy ő inkább felvágná az ereit, minthogy újra a "méhkaptárba" lakjon, miután megtapasztalta mindazt a szabadságot amit egy kertesház nyújt. Azt mondja az "élete akkor kezdődött", amikor megvette a szép családi házát. Régen szinte tudat alatt nem várta, hogy hazamenjen, mert annyira rühellte a szomszédokkal való összefutást, jópofizást, kérdezősködéseket, no meg hogy minden áthallatszik, állandóan suttogni és moderálni kell magát stb. Amióta megvan a háza, összehasonlíthatatlanul nyugodtabb és békésebb az élete. Mindig felszhabadultan megy haza a "saját várába", ahol senki nem zavarja és a maga ura.


Szóval azok, akik ezt a változást megéltétek, tényleg ilyen drámaian jobb lett az életetek???


2012. jún. 20. 16:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
36%
4. válaszoló, kicsim akármilyen panelben laktál, nálad prolibb ember nem lakott ott az tuti.
2012. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
65%
Nekem nem attól az OTTHONOM egy lakás, hogy mekkora...ne legyél már ekkora sznob, kérlek.
2012. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Senki nem "proli" és senki nem "sznob". Mindenkinek joga van a véleményéhez. Ezután kérek mindenkit, hogy inkább a kérdéssel kapcsolatos tapasztalatait írja le. (Ez a helyesírás nácikra nem vonatkozik, az kezelhetetlen kényszeres betegség. A többieknek, kicsit több tiszteletet egymás iránt!)
2012. jún. 20. 18:28
 24/30 anonim válasza:
74%

Nekem jók a tapasztalataim, kertesben nőttem fel, de tanulmányok miatt a fővárosba költöztem anno és jó ideje panelban lakom.

Szerintem több dologtól függ, hogy ki hol hogy érzi magát.


A mi panelünk jobbfajta alapanyagokból épült, viszonylag minőségibb kidolgozás, így lekopogom, nincs gáz a lakással és a szomszédok sem hallatszanak át igazán.

Otthon a kertes házban sokkal zavaróbb volt a szomszédok által bömböltetett mulatós és társai, vagy a marhabőgés, disznóröfögés, és a felszálló szagok, meg a Family Frost.

Én olyan típus vagyok, aki nem szöszmötöl szívesen a kertben. Gyerekként jó volt, de most kisebb, könnyebben rendben tartható otthon praktikusabb, ezért is érzem itt jól magam.

Úgyhogy szerintem személy-, életszakasz- , műszaki állapot- és lakóközösségfüggő.

2012. jún. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
61%
Én kertesben lakom, és a szomszédunk annyira elviselhetetlen, hogy már a költözésen gondolkozom. Álladóan ordít a zene, vagy ő üvölt a kutyával, hogy ne ugasson... Én meg imádok kertészkedni... Amit jobb csendben... Bár, amióta vasárnap reggel 7-kor kezdem el nyírni a füvet, érzek egy kis elégtételt... :D 5 évig éltem panelben, de az se jó, hogy áthallatszik minden, reggel a wc-lehúzások, a lépcsőházba bepisilnek a kutyák és ott cigiznek a többiek... Bár remélem, hogy vannak kulturáltabb társasházak is annál, mint amiben én laktam... Ráadásul a panelnek eléggé kötött az elrendezése, a kertes házat lehet bővíteni, és nem kell a lakóközösség áldása sem egy felújításhoz. Meg nem kell lépcsőzni a szekrénysorral... Aki pedig arról írt, hogy valaki beszűkül a kis kertjébe, valamilyen szinten érthető, hisz sokaknak komoly kikapcsolódás egy kis ültetés, kapálgatás, aztán este áthívod a haverokat sörözni, kiültök a kertbe, benyomod az öntözőt, és élvezitek a hűs, eső illatú levegőt. Mondjuk én ugyanúgy eljárok szórakozni is, mint amikor egyetemistaként panelben laktam. 28N
2012. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
58%

Mi a családommal pár éve költöztünk panelból kertes házba.

Nekem az elejétől fogva rossz érzéseim voltak a házzal kapcsolatban, persze 17 évesen a szüleim nem hallgattak rám, mikor tiltakoztam az ellen, hogy oda költözzünk.

Azóta persze a ház hibái évről évre kijöttek (beázás, rossz tető, rossz szigetelés stb.), így állandó adósságba verték magukat, hogy azokat kijavítsák.

Ráadásul áron felül vettük a házat...

Csal ők annyira akarták már a kertet, hogy elsiklottak minden felett és beleugrottak a dologba.

Azóta is ott élünk, én igazából annyira nem szeretem.

Persze ez a rossz élményeknek is köszönhető.

A kert amúgy gyönyörű, ősfás és hatalmas, azt szeretem is nagyon, de a házat magát nem.

Emellett kinn van a fenében, tehát közlekedési szempontból is nagyon rossz.

Néha arra gondolok, mennyivel jobban jártunk volna, ha inkább a panelt újítjuk fel a pénzből.

Amúgy Újpalotán laktunk egy parkos részen, kis 3 emeletes panelban a 3.-on, tehát nem volt az olyan rossz.

Sokszor visszavágyódom oda.

Most, 25 évesen még azt mondom, ha külön költözöm, akkor is a belvárosba mennék.

Nagymamámnak például van egy gyönyörű polgári lakása a Wesselényi utcánál.

Na annál jobbat el sem tudok képzelni.

Persze szó sincs róla, hogy ne imádnám a kertet, meg a természetet, de egyelőre nem vágyom arra, hogy kertes házam legyen.

Most még a fő szempontok a pezsgő belvárosi élet, a jó közlekedés, a nyüzsgés.

Idősebb koromban biztos változni fog a dolog, de most ez vonz.

L/25

2012. jún. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
51%
Amikor én megszülettem akkor laktam utoljára panelban így nem tudok nyilatkozni, mert 2 éves koromban kertesbe költöztünk és azóta bár többször költözünk, mindig másik kertes házban. De a szüleim nevében beszélhetek, hogy nem véletlenül csak kertes házak közt válogattunk. Igazából ez persze attól is függött, hogy mindig is megengedhettük magunknak a nagy házat nagy kerttel, mindig két szintes házunk volt és hatalmas kertünk. A szüleim imádják a kertet, a virágokat, gyümölcsfákat, gondozni minden fűszálat. Engem mondjuk ez a része nem annyira érdekel, én inkább csak napozni járok ki. Bár azért jó érzés, mikor főzni szeretnék, hogy fűszerekért csak ki kell mennem a fűszerkertbe és leszedni a friss bazsalikomot, snidlinget, paradicsomot, meg két hete minden nap a cseresznye fa alatt álltam és rosszullétig ettem magam cseresznyével. Szóval élvezem én ezt a kertet, de dolgozni nem szoktam benne. Ha egyszer el kell innen költöznöm, akkor biztos, hogy nem mennék panelba, maximum lakóparkba ahol vannak kertkapcsolatos vagy tetőkertes lakások, szóval van egy kis zöld, de azért nem 800 négyzetméter mint most. Amúgy felmelegedés szempontjából, a ház is fel tud melegedni, ha nincs benne légkondi. Pár éve még nálunk sem voltak beszerelve, és nálunk is volt az emeleten (ferde tetős beépített tetőtér, ráadásul tetőablakkal) 30-34 fok is nyaranta. De elviselhetetlen volt, így jött a klíma. Én is élvezem ezt a részt, hogy akkor hallgatok zenét és olyan hangosan ahogy csak szeretnék, éjjel kettőkor is nézhetek házimozin DVD-t ha úgy van kedvem, míg olyan barátaimtól akik panelban laknak rendszeresen hallom, hogy náluk már 9-kor halkítani kell mindent, na meg hallanak minden veszekedést, szexuális együttlétet, wc lehúzást, fürdést, gyereksírást. Ez itt nincs, maximum gyerekek felhőtlen kacaja hallatszik be az utcáról a délutáni játék alatt. 18/L
2012. jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim válasza:
100%

Ki kell próbálni. Élni kell panelban és elköltözni kertesbe. 99%-a jobban fogja magát érezni kertes házban, ez fix. Nagyon kevés, de nagyon kevés ember van, aki jobban érezné magát egy 9. emeleti panelben, mint egy kertes házban.

Érzésre.

Költségeket figyelembe véve, a kertes ház drágább.

Én 4 éve költöztem kertes házba és imádom. És kérdező, te tökéletesen leírtad a példában az érzést, amit legtöbbünk átél.

2012. jún. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
61%

panelszerűségben élek, de nagyon távol állok a proli-léttől.


nekem ez az otthonom, az én ízlésem tükröződik benne, nem zavar, hogy nem egy nagy hodály, kettőnknek minek.

nekem fontos, hogy közel legyen a belváros, ne kelljen mindenért autóba, buszra ülni, azzal szerencsétlenkedni, hogy értékes órák mennek el az életemből naponta.


nem kell ennél nagyobb lakás, max ha majd lesz gyerekünk, de a város adta kényelmet nem cseréljük le a legszebb kertes házra sem.

nem kell se medence, se veteményes, se kis tó, se kutya.

a szomszédok a lehető legnormálisabbak, egyikkel sem kínos a találkozás, egyik sem sültbunkó, h nyomassa a mulatóst éjfélkor. nyugis, kulturált emberek, akik ismerik az együttélés szabályait.


maximális mértékben magaménak érzem ezt a lakást, nekem ez a nyugalom szigete, soha nem fúr vagy zajong senki, nem hallom, ha felettem-alattam beszélgetnek.


ha jobban menne a sorunk akkor sem mennénk máshova, inkább félretesszük a családi házra költhető pénzt a leendő gyerekünknek, hogy ő is vehessen lakást magának. mert valahonnan el kell indulni. ha ő később kertesbe vágyna, szíve joga, nem szólnék bele.

ezt csak azért mondom, mert nem egy ismerősöm szülei verték magukat kegyetlen hitelbe, hogy legyen egy bazi nagy családi házuk, ahonnan a gyerekek már repülnének ki, de a szülők egy fityinget nem tudnak nekik adni, mert fizetik a törlesztőt. aztán ha a gyerekeik majd lelépnek, akkor kergethetik egymást az 5 szobán keresztül.


sok sznob szajkózza, hogy a gyereknek kert kell, én nem nevelek gyereket panelban. azért sztem elég sok gyerek felnőtt a belvárosban, meg a panelban is, és nem lettek rosszabb emberek a kertesben felnőtt társaiknál.

2012. jún. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Napkiraly ***** válasza:
54%
burzsuj tróger boncmester vagyok, van egy belvárosi lakásom meg egy "vidéki" házam 10 kilométerre a fővárostól. Az időm nagy részét a házamban töltöm,csak kivételes esetben alszom a lakásomban, oda leginkább ebédelni meg vécére megyek. Lenyűgöz a tér, a parkosított kertem, a szabadság,még ha rengeteg pénzembe is kerül és sokat is kell dolgoznom vele (nem mai épület, 80 éves,közepesen elhanyagolt építészeti különlegesség). Szerencsére sikerül modern technológiákat úgy beépíteni, hogy megmarad az eredeti forma (eredeti nyílászárók,stb.).
2012. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!