Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelből kertesházba - milyen...

Panelből kertesházba - milyen érzés volt?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy aki pl. sikeres lett és a magasabb kereset végett panellakásból kertesházba tudott költözni, hogy élte ezt meg? Mit volt a legjobb? Milyen vonatkozásban lett szebb az élete?


Ezt annak kapcsán kérdezem, hogy egy régi ismerősöm -aki ezt átélte- úgy nyilatkozott, hogy ő inkább felvágná az ereit, minthogy újra a "méhkaptárba" lakjon, miután megtapasztalta mindazt a szabadságot amit egy kertesház nyújt. Azt mondja az "élete akkor kezdődött", amikor megvette a szép családi házát. Régen szinte tudat alatt nem várta, hogy hazamenjen, mert annyira rühellte a szomszédokkal való összefutást, jópofizást, kérdezősködéseket, no meg hogy minden áthallatszik, állandóan suttogni és moderálni kell magát stb. Amióta megvan a háza, összehasonlíthatatlanul nyugodtabb és békésebb az élete. Mindig felszhabadultan megy haza a "saját várába", ahol senki nem zavarja és a maga ura.


Szóval azok, akik ezt a változást megéltétek, tényleg ilyen drámaian jobb lett az életetek???


2012. jún. 20. 16:26
1 2 3
 11/30 anonim válasza:
65%

Én laktam mindkettőben... először kertes, majd megint kertes anyuékkal, utána eljöttem otthonról és Bp. belvárosi lakás, majd panel vmivel kijjebb. Vannak rokonaim akik tanyára költöztek ki. Úgy vagyok vele, hogy mindkettő előnyit évezem, meg ha látogatóban vagyok a tanyát is! a negatívumokról meg nem veszek tudomást! :)

A kertes házban sok ház körüli munka van és aki nem perfekt ebben, illetve akinek nem ezermester az apja, vagy más közeli rokona/barátja - mint nekem - az sajnos vagyonokat fizet mindenféle dolgokért pld. új kerítés. A kert gondozása is nyűg lehet néha 8-10 órás meló után (és ugye ott az időjárás is, mint tényező), de rossz szomszédok mindenütt lehetnek... Pld. nálunk házfelújításnál óriási erkélyes ablakokat akart betenni a kedves szomszéd ami az udvarunkra nézett volna. Ezt akkor közölte csak mikor megvette az ablakot... Mi persze nemet mondtunk és azóta is tart a sértődés. A magán ház sztem pont attól magán, h nem néznek az ember -már bocsi- fenekébe! :) Meg nem vagy más "szájában" benne!

2012. jún. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
45%
A másik oldala az éremnek viszont, az, hogy panelban bekulcsolod az ajtót magad után és oda mégy a 30 fokban ahova akarsz, annyi időre, amennyire akarsz. Ráaádsul, mivel nincs otthon a medence stb. rá vagy kényszerítve, hogy kimozdulj. Nekem meg az a tapasztalatom, hogy újabban a kertes házban lakók mindent betesznek a kertbe, medence, hinta, minden szar, ami egyrészt biztos kényelmes, de ki se dugják otthonról sose az orrukat, csak ott vannak és a szép nagy világ egy 600m2-es kertté zsugorodik össze.
2012. jún. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
39%

"Én mindjárt megyek ki csobbanni egyet"


Ezt most azért írtad, hogy itt irigykedjenek rád egy névtelen oldalon?

szar életed lehet

2012. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
49%
Csobbanós az a két fiatal a kertesben is unatkozna, mert ott is ledöglenének a gép elé és kész. Meg mit lehet csinálni? Az neked izgalmas program, hogy kapálsz, vagy ülsz a teraszon? Aki nem tudja elfoglalni magát, csak leül a gép elé, azt mindegy hova költözteted.
2012. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Panelba előbb utóbb kis klikkek, "szeretem, utálom" csoportok alakulnak ki. Nem elég, hogy a munkahelyen hülyékkel van körülvéve az ember, még otthon sem lazíthat, hanem játszhatja a kis játszmákat, hogy mindenkinek "megfeleljen"... Mert ha nem, akkor megy a súgás búgás, hogy ez milyen antiszociális, meg az milyen fura, mert nem vevő az eszetlen pletyózásra, sározásra. Ennyit a panelról.
2012. jún. 20. 17:09
 16/30 anonim válasza:
80%

Mi is panelban laktunk 2 kisgyerekkel. Akkor kezdtünk el építkezni, amikor alattunk egy első osztályos lány hegedülni tanult.. Amikor nem vonítottak a húrok, végtelenségig hallgathattuk a Sohase mondd című zenéjüket. Ráadásnak volt egy uszkár kutyájuk. Ha nem voltak otthon, megállás nélkül ugatott, sírt, visított.

Kimondhatatlan nyugalom lett, amikor végre beköltöztünk a saját házunkba.

2012. jún. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Hát ez az. A saját "otthon" érzése. Egy paneltből soha az éetben nem lesz otthon. Inkább olyan "Lakhatás megoldva", dolog kipipálva, de soha nem az "én otthonom".
2012. jún. 20. 17:16
 18/30 anonim válasza:
6%

"panelből" Istenem!


Talán panelból!


Egyébként soha nem laktam panelban és nem is fogok.

2012. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen jól írta, panelből!!!
2012. jún. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
68%

Én panelban éltem mindig, és ez az OTTHONOM.


Soha nem volt semmi gáz a szomszédokkal, pedig 5 helyen is laktam. Én házban nem tudnék élni, túl nagy lenne, és nem tudnék mit csinálni. De ez nem jelenti azt, hogy lenézek bárkit is.

2012. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!