Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panelből kertesházba - milyen...

Panelből kertesházba - milyen érzés volt?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy aki pl. sikeres lett és a magasabb kereset végett panellakásból kertesházba tudott költözni, hogy élte ezt meg? Mit volt a legjobb? Milyen vonatkozásban lett szebb az élete?


Ezt annak kapcsán kérdezem, hogy egy régi ismerősöm -aki ezt átélte- úgy nyilatkozott, hogy ő inkább felvágná az ereit, minthogy újra a "méhkaptárba" lakjon, miután megtapasztalta mindazt a szabadságot amit egy kertesház nyújt. Azt mondja az "élete akkor kezdődött", amikor megvette a szép családi házát. Régen szinte tudat alatt nem várta, hogy hazamenjen, mert annyira rühellte a szomszédokkal való összefutást, jópofizást, kérdezősködéseket, no meg hogy minden áthallatszik, állandóan suttogni és moderálni kell magát stb. Amióta megvan a háza, összehasonlíthatatlanul nyugodtabb és békésebb az élete. Mindig felszhabadultan megy haza a "saját várába", ahol senki nem zavarja és a maga ura.


Szóval azok, akik ezt a változást megéltétek, tényleg ilyen drámaian jobb lett az életetek???


2012. jún. 20. 16:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi régen panelből mentünk kertes házba, majd amikor különköltöztem a szülőktől, vissza panelba. Hétvégente kint vagyok náluk, alig akarok hazajönni. Most is azon vagyok, hogy minél hamarabb mehessek én is kertes házba.
2012. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
85%

Én kertes házban nőttem fel és a továbbtanulás miatt panelbe kényszerültem, de minden erőm arra fordítom hogy újra családi házba éljek jó nagy kerttel....

Kb olyan mint amit leírtál vagyis ez is benne a a pakliban...egyszerűen szabadabb és jobb.....sokkal jobb...

2012. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
75%

Az egyáltalán nem érdekelt hogy kert tartozik a házhoz. Az viszont nagyon tetszett hogy kedvemre hallgathattam zenét max hangerőn, a star warsot is max hangerőn tudtam nézni, csodálatos élmény volt:D

Másik hogy nem kellett vasárnap reggel 7kor fúrásra ébredni.

2012. jún. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
42%
Jó volt kiszabadulni a sok proli közül.
2012. jún. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

Én panelba nőttem fel a szüleimmel, szüleim pedig nem akartak kertesházba költözni pedig megtehettük volna, mert hogy az túl nagy lenne nekünk a kert minek mert csak dolgozni kell vele és egyéb kifogások. Én személy szerint utáltam a panelt, de nagyon.

Én lassan 1 éve költöztem családi házba mivel itt vidéken kaptam egy jó munkalehetőséget meg ugye anyámék örököltek egy pénzt és mondták hogy a legjobb befektetés egy ház. Megvettük ezt a vidéki kis házat nagy udvarral szüleim még most sem hajlandóak leköltözni, annyi hogy amikor megvették fel lett újítva aztán kilett volna adva de mivel közel van a munkahelyem így én költöztem ide. Gyakorlatilag egy álmom vállt valóra, végre csendes körnék nem hallatszik át semmi, saját udvar ahol azt csinálhatok amit gondolok, gondozom a kertet a barátnőmmel aki 3 hónapja jött ide arról nem is beszélve hogy végre kiélhetem azokat a dolgokat amiket gyerekkoromba sajnos nem nagyon tudtam. Jövőhónapba jön majd egy kutya is ide amire mindig is vágytam, nagyon jó itt, imádom ezt a csöndes nyugodt helyet. Igaz városban lakok pontosabban kertvárosi részben elég nagy nyüzsgések vannak itt ami nem rossz de hogy a lakóhelyem körül a nagy csend meg a nyugalom van ezt nagyon fura volt nekem az elején. Még az is furcsa hogy az egész ház 2X akkora mint a panel lakásunk és szinte az egész az enyém jó nagy szobám van egy saját nappalim nagyobb tágasabb világos fürdőszobám van, ami panelba nem volt meg még egy kicsi ablaka sem volt. Egyszerűen imádok itt élni, és én többet nem megyek vissza a szüleimhez panelba inkább ők jöjjenek ide :) 25/F

2012. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%
Én laktam először kertesben, aztán panelban, aztán megint kertesben, majd most megint panelban. Ilyenkor nyáron sokat vagyok kint a szüleimnél a kertesben, úgy vagyok vele, hogy de jó lenne, de télen annyira nem erős ez az érzés. Sőt ilyenkor is inkább a napozás, medencézés miatt vagyok így vele, amúgy marhára nem hiányozna, hogy locsoljak folyton, meg nyírjam a füvet, az meg végképp nem, hogy hogy ha 3 napnál tovább megyek el, akkor arra jöjjek vissza, hogy minden kiégett a kertben. Persze, előbb-utóbb én is akarok kertes házat, de azért annak se csak előnyei vannak. Ráadásul 3 szomszédjukból kettő olyan hangos. Az egyiknél a két gyerek közül az egyik úgy visít, mint a fába szorult féreg, nyáron az udvaron egész nap, a másiknál, meg anyuka üvölti állandóan, hogy Bandika már megint beszartál?! És ez nem egy szar környék, divatos, drága, teljesen új kertváros..
2012. jún. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
60%
Leírhatatlan az az érzés,amikor tudod,hogy már senki nem fogja a fejed fölött lehúzni a wct.:)
2012. jún. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
29%

16:42


Igazad van, jobb tanyán a parasztnak ;)

2012. jún. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%
Mi egy éve lakunk panelben, de már nagyon unom! Párom, és én is kertes házban nőttünk fel, itt mindig halkan kell mindent csinálni, és nem szabad dübögni, mert engem is idegesít, hogy fölöttünk állandóan rohangál a kisgyerek, meg korán reggel énekel... Nem mehetek csak úgy ki a kertbe, szétnézni, vagy csak kiülni, nézegelődni az udvaron. Itt nagyon meleg is van, létezik olyan, hogy közös költség! Ha a lakók úgy gondolják (mert albérletben vagyunk) akkor semmi szó nélkül jönnek építkezni,. most pl. a kéményt bombázzák szét, és itt fognak rohangálni a lakásba! Állandóan felcsörög valami hittérítő, vagy késélező nigró... Jó kicsit elragadtattam magam, nem ez volt a kérdés, de kertesben százszor szabadabban érzi magát az ember! Ja és itt nem lehet szalonnát sütni, bográcsozni, napozni, kertészkedni.....
2012. jún. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%
Igen. Sokkal nagyobb szabadság. Én mindjárt megyek ki csobbanni egyet, közben nagyon sajnálom azokat, akik a meleg panelben vannak és nem tudnak hova menni. Két fiatallal is msn-ezek mostanában, mindegyik panelben él és nagyon unatkoznak szegények ilyenkor. Kertes házban sosem unatkozol, itt mindig lehet valamit csinálni.
2012. jún. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!