Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hol drágább a lakhatás?...

Hol drágább a lakhatás? Panelban vagy családi házban? Miért?

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

A panel/családiház mellett még számtalan tényezö van ami a lakás árát meghatározza. Általánosságban azt mondanám, hogy a panel olcsóbb, de pl a lakás helye sokkal jobban számít, mint az építettsége. Pl egy panellakás Budapesten, Gazdagréten többet fog érni, mint egy átlagos családi ház szinte bárhol egy faluban azonos méretekkel. Ugyanakkor egy területen belül a családi ház négyzetmétere inkább drágább, mint a panel.


Mindez azért van, mert a családi házakra nagyobb a kereslet.

2009. júl. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én nem az ingatlanok árára vagyok kíváncsi hanem a LAKHATÁSRA. Vagyis arra,hogy melyiknek a fenntartása stb. kerül többe.
2009. júl. 1. 17:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam panelban,most viszont családi házban.A panelban a falszomszédok minden hangos beszédét hallottam,a szomszédok nem törődtek egymással.A rezsi alig volt kevesebb,mint most.Részben,mert ott közösköltséget is kellett fizetnem,másrészt mert elég sokszor volt csőtörés stb.valahol és a lakást rendbe kellett hozatnom,mert a másiknak nem volt biztosítása.

Itt a szomszédok figyelnek egymásra,segítik a másikat.Csak a fűtés kerül valamivel többe,mert központi fűtésem van.A fiaméknál egyedi a fűtés,nekik jóval kevesebb a gázszámlájuk.A vízdíjam is kevesebb,mint a panelban.Van udvar,és kert is.Igaz,hogy időnként a házuon is van javítani való,de nekem összességében nincs több költségem,mint a panelban volt.És nem zavar egyetlen szomszéd sem.

2009. júl. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Nekünk mindkettő van, de családi házban lakunk. A lakást kiadjuk albérletbe. A panel lényegesen olcsóbb. A teljes rezsi kijön 25-40 ezerből (évszaktól függően). A kertes házunkban viszont sokkal több számlát kell fizetni, volt hogy csak a gáz került 35-40 ezerbe.
2009. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is laktam mindkettőben.

A 37 m2-es panel: vízszámla, ha nincs vízórád és nem cserélteted, amikor mondják, átalányt kell fizetni, ami jóval több, mint a havi költség, kb. 12000 Ft.

Közösköltség 9000 Ft körül, távhő, még nyáron is 8000 Ft "készenléti díj". Télen, 25-35 ezer. A lépcsőház büdös és szemetes, heti három szemétszállítás volt. A szomszédok hangosak voltak, éjféli, hajnali drogos tombolás a lépcsőházban.

Családi: 78 m2. A gáz a leghidegebb időszakban is 24 ezer volt, ebben benne volt a főzés, meleg víz, fűtés, és nálunk karácsonyozott a 4 fős családom. Nekünk cirkónk van, tehát ha fázom feljebb állítom a hőt, ha meleg van, lejjebb veszem. Ha elutaztunk hétvégére, akkor is lejjebb vettük.

Szemétszállítás fél évre: 4000 Ft. A szomszédoktól nincs zaj, nem szemetelnek, figyelünk egymásra.

Amit a panelról írtam, nem általános, vannak jó lakóközösségek és szép lépcsőházak is, de sajnos, nem ez az általános.

2009. júl. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
a panelt nem lehet semihez hasonlítani... maximum egy dobozhoz... csak van,és lényegében mindent hallasz,még azt is,ahogy a szomszédod issza a kávét... sokmindentől függ,de szerintem a panel az olcsóbb... bár mondjuk a gáz elég drága,ha távfűtés van
2009. júl. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!