Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi az átlag kereset?...

Mennyi az átlag kereset? Mennyi pénzből lehet elélni úgy hogy az ember ne vonjon meg magától mindent?

Figyelt kérdés
És ilyenkor ti mire költitek a saját fizetéseteket hogy jól kijöjjetek a következő hónapban is? Mert gondolom nem jó mindenből a legolcsóbb?

2012. máj. 20. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Az átlagkeresetet megtalálod a KSH honlapján:

[link]


Hogy mennyiből lehet megélni, az sok mindentől függ: egyedül élsz, vagy családos vagy, a lakás a sajátod-e, igényeid...

2012. máj. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ hol.Lehet hogy aki Borsodban jómódúnak számít az Nyugat-Dunántúlon átlag lenne.


Azért gondolod mert nem jó mindenből a legolcsóbb.És jól is gondolod.Rossz minőségű olcsó ételek ,3 nap után széteső bútor ..stb.

2012. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem havi 70 és 100 ezer/fő között van az az érték, amikor nem kell szorongani.
2012. máj. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%
...mármint bizonyos feltételek között.
2012. máj. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi ketten kb. 200 nettóból elég jól kijövünk. DE ehhez az kell, hogy az igényeink megpróbáljuk a lehetőségeinkhez igazítani, illetve keresni a spórolós lehetőségeket.

Bútorokat pl. nem nagyon vettünk újat, csak ami nagyon akciós volt. A favorit a tükrösszekrény, 90% kedvezménnyel, 3 ezer Ft-ért vettük meg. Persze ez nem volt véletlen, tudtam hogy az ikeában néha hatalmas akciók vannak, de ezeket nem promózzák, csak a honlapon írják ki. Így majdnem minden nap ránéztem a honlapra :)

A másik fontos dolog: akármennyi is jött be az adott hónapban, valamennyit mindig félreteszünk belőle. Kb. 10 ezret havonta. Az extra bevételeket is hozzárakjuk (pl. évvégi jutalom, vagy ha a nagymamám meglátogatom és indulás előtt szemérmesen a zsebembe dug néhány bankjegyet). Ebből lehet fedezni az extra kiadásokat, pl. ha bedöglik a mosógép, vagy ha karácsonyra ajándékokat kell venni, vagy ha a cicát neadjisten műteni kellene valamivel. No meg persze a nyaralást. Bár azt olcsón szoktuk megoldani. A párom szüleivel egyszer voltunk egy ismerősök nyaralójában a Balatonon. Sajna ők olyanok, hogy ha utaznak, akkor szervezett út jó drágán külföldre. Viszont az én szüleimnek kirándulós-bográcsozós-borozgatós társasága van, velük általában valahova egy kulcsosházba megyünk, így nagyon olcsón kijövünk (és azt hiszem, a páromnak is jobban bejön a "túrázunk egy nagyot az erdőben, aztán csinálunk paprikáskrumplit, aztán iszunk amíg kidőlünk" téma).


Visszatérve a kérdésre :D

A legtöbb alapvető élelmiszerből (liszt, cukor, olaj) teljesen jó a legolcsóbb is. Egyebeknél kísérletezni kell. Néha pl. a kék csíkos tesco gazdaságos termékek bőven jó minőségűek. Például a fagyasztott zöldségek általában teljesen jók. Bár ez így nyár elején nem sokat számít :D

Kisgépekkel az a tapasztalatom, hogy az ár nagyjából arányban van a termék élettartamával. Néhány Hausmeister kisgépet vettem 4 éve, még teljesen jók, de már látom rajtuk, hogy újabb 4 évet valószínű nem bírnak ki. Viszont ha hozzászámolom, hogy 2-3 ezer Ft-ért vettem őket, akkor ez nem olyan rossz arány. Nem hinném, hogy a 15-20 ezres gépeket 40-50 évig használná az ember. Még ha nem is mennek tönkre: addigra bőven lesz újabb technológia és úgyis lecserélnénk őket.

De persze nem azt mondom, hogy minden olcsó sz@rt meg kell venni. Meg kell nézni előtte, milyen anyagokból és hogy van összerakva. Ha nagyon gyenge, akkor nem szabad megvenni.

Ugyanígy bútoroknál is: meg lehet venni az olcsóbbat, csak nézd meg, jó minőségű-e. Az ár nem feltétlen jár kéz a kézben a minőséggel, emiatt könnyen ki lehet fogni nagyon olcsón elfogadható dolgokat. Mondjuk erre a vatera a legjobb terep, kis utánajárással eszméletlen jó vásárokat lehet csinálni.

2012. máj. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez az ertek mindenkinek az aktualis fizetese kb masfelszerese :)

A 47ezerbol elonek is, meg a felmilliobol elonek is...

2015. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!